Neatidėliokite išsiplėtusių venų gydymo vėlesniam laikui

Varikozinis  venų išsiplėtimas yra pavojinga neretai sutinkama liga. Ji ne tik kelia žmogui nepatogumų, bet ir gadina išvaizdą. Dažniausiai kankina  vidutinio amžiaus žmones, bet  nukenčia ir jauni  - iki 30 metų.

Priežastys, dėl kurių gali išsivystyti varikozė

Šios ligos priežastys labai įvairios. Ją gali sukelti padidėjęs progesterono kiekis moters kūne. Pakilęs hormono kiekis labai neigiamai veikia kraujagysles. Kita problema yra ir vožtuvo gedimas. Jungiamojo audinio trūkumas, paveldimumas, įvairios vožtuvų patologijos,  traumos, skydliaukės liga - šios ir kitos priežastys, kurių negalima pamiršti. Jei asmuo:

kenčia nuo tromboflebito;

kenčia nuo osteoporozės ir sąnarių ligų;

veda nejudrų gyvenimo būdą;

kenčia nuo vidurių užkietėjimo, kvėpavimo sistemos ligų;

turi antsvorio;

nešioja nepatogius drabužius;

rūko, geria alkoholį;

užsiima sunkiu fiziniu darbu,

visa tai gali lemti varikozinių  venų atsiradimą. Moterų ligos priežastis yra ir nėštumas. Tai reiškia, kad išnešiojant  vaikelį, kojoms tenka papildoma našta. Būtent šiuo laikotarpiu kyla kraujo stagnacijos pavojus apatinių galūnių ir dubens venose. Siekiant išvengti  minimų nemalonumų, turime imtis skubių veiksmų.

Dažniausiai pasireiškiantys lėtinio venų nepakankamumo simptomai

Simptomai yra labai akivaizdūs, tačiau atsitinka, kad būna susiejami su kitais negalavimais ir ignoruojami. Taigi, simptomai:

defektai po oda (kraujo žvaigždutės, dėmės, kauburėliai, mazgai);

sausa oda;

pulsuojantys skausmai apatinėse galūnes;

įkyrus kojų silpnumas;

išsišovusios kojų kraujagyslės.

Su ligos plėtra simptomai ryškėja vis labiau. Nepradėję gydymo, galite susidurti su išplitusia egzema, trofinėmis opomis , odos išvaizdos pastebimu pasikeitimu, taip pat  kojų raumenų struktūros deformacija, kaulų masės nykimu.

Bet nesijaudinkite, pastebėję pirmuosius venų varikozės požymius. Ši liga yra gydoma moderniomis priemonėmis. Jūs turite laiku kreiptis pas flebologą , o jei reikia, pas kraujagyslių chirurgą. Žmonės dažnai lankymąsi poliklinikoje atideda vėlesniam laikui. Juk lengviausia nurašyti diskomfortą  sunkaus darbo, amžiaus ir nuovargio adresu. O be reikalo.  Patyrę gydytojai teisingai diagnozei bei gydymui turi eilę efektyvių metodų.

Gydymas

Gydytojas, siekdamas ilgalaikių rezultatų, nustato išsamų gydymo būdą. Yra naudojamas konservatyvus metodas, chirurginis ir skleroterapija.  Parenkami vaistai nuo išsiplėtusių venų, antikoaguliantai, tepalai ir kremai, kurie tonizuoja kraujagysles. Rekomenduojamos pagalbos priemonės-  kompresinės kojinės. Gydytojai nurodo sveiko gyvenimo būdo pagrindus: racionalią  mitybą, saulės spindulių , saunos, pirčių, pernelyg didelio fizinio aktyvumo ribojimą.

Keletas žodžių apie prevenciją

Norėdami užkirsti kelią ligai, jums reikia judėti kuo daugiau. Kaip sakoma,  judėjimas- tai  gyvenimas. Šiuolaikiniai žmonės nenori vaikščioti. Jie sėdasi už automobilio vairo ir pasiekia kelionės tikslą iki įėjimo durų. Jei asmuo dirba biure ar kitą sėdimą darbą, jis turėtų kartkartėmis atsikelti nuo kėdės ir pavaikščioti,  pamankštinti kojas ir normalizuoti jų kraujotaką. Galite darbo vietoje užsiimti gimnastika kojoms net sėdėdami: nuolat judinkite pirštus. Sugrįžę iš darbo namo, atsigulkite, kojas pakėlę aukštyn ant pagalvės.  Ši padėtis yra labai naudinga, nes išnyksta kraujo stagnacijos reiškiniai apatinėse galūnes. Pravartu nuo jaunystės rūpintis savo sveikata, o ne galvoti apie tai, kaip sustabdyti ligą.

Išsiplėtusių venų gydymas fiziniais pratimais

Gydymas namuose apima paprastus, bet labai veiksmingus fizinius pratimus. Prisiminkite: kuo anksčiau pradėsite gydymą, tuo veiksmingesnė bus kova. Svarbu prisiversti ir netingėti. Gydant užleistą ligos formą, yra daugybė draudimų ir apribojimų, todėl jokiu būdu nereikia delsti.

1.Labai gerą rezultatą duoda pratimas "dviratis". Jo įgyvendinimui jums reikės gulti ant nugaros, pakelti kojas aukštyn ir daryti sukamus judesius, imituojant važiavimą dviračiu. Nugara turėtų būti tiesi, juosmuo prispaustas prie grindų.

2.Fiziškai stipresniems pacientams naudingas pratimas  "žvakė", arba stovėjimas ant pečių. Daromas gulint, kai kojos ir nugara yra pakeliami ir palaikomi tam tikrą laiką rankų pagalba.

3.Šis pratimas gali būti atliekamas tiek namie, tiek darbe: stovint jums reikia pakilti ant pirštų galų, pakeliant kulną aukštyn, ir tada staigiu judesiu kulnu nusileisti ant grindų. Šią užduotį reikia pakartoti keletą kartų.  Efektyvu, jei vykdoma kasdien.

Tokie paprasti pratimai gali sustabdyti ligos progresavimą. Tačiau reikia nepamiršti, kad rezultatas yra įmanomas tik reguliariai kartojant pratimus. Retas ir nesisteminis jų atlikimas neduoda apčiuopiamų rezultatų.

{banner-25}

Išsiplėtusių venų gydymas vandens procedūromis

Vanduo- kiekvienam prieinama ir efektyvi  gydymo priemonė. Rekomenduojama tokia terapija:

-bet kokia proga, užpilkite kojas šaltu vandeniu. Jūs galite mirkyti jas vonelėje su šalavijų, ramunėlių ar ąžuolo žievės nuoviru. Vandenį galima pakeisti ledo gabalėliais, atsargiai aptrinant išsipūtusias venas;

-baseinas ir kontrastinis dušas yra puikūs kovos su liga įrankiai. Eksperimentus  šaltu vandeniu  pradėkite mažomis dozėmis, palaipsniui didindami laiką, praleistą kontrastiniame duše iki 20-25 minučių. Nepamirškite plaukioti tvenkinyje vasarą. Žiemą  įsigykite abonementą  į artimiausią baseiną.

Atminkite, kad  varikozinių venų negalima ignoruoti, kitaip liga gali pasiekti  vidines venas ir sukelti rimtų pasekmių.

L.Varanavičienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai