Vaikai sporto klube?!

Panašu, jog gyvename amžiuje, kuriame vaikams pasidžiaugti vaikyste lieka vis mažiau ir mažiau laiko.

Štai Lietuvoje politikai ragina trumpinti mokinių atostogas, Anglijoje – vaikams vis dažniau siūloma lankytis sporto klubuose, tokiuose, kokius lanko jų tėveliai. To pavyzdys - sutuoktinių poros - dizainerės Viktorijos Beckham ir futbolininko Davido Beckhamo 12 metų berniukas, kuris socialiniame tinkle „Instagram“ įkėlė sporto video įrašą. Jame matoma, kaip berniukas lieja paskutinį prakaitą ir sportuoja su irklavimo treniruokliu...

Tad šiandien ir klausiame, ar reikia vaikams žaidimus lauke iškeisti į laisvalaikį sporto klube?

Vaikams reikia fizinio aktyvumo

 

Lietuvoje taip pat yra nemažai sporto klubų, kurie siūlo su trenerio pagalba vaikams atlikti tam tikras sporto pratimų programas. Sako, jog per jas vaikas galės išmokti šokinėti aukštai kaip kengūra, plaukti greitai kaip delfinai, būti vikrūs kaip gepardai ar galingi kaip liūtai. Skamba išties patraukliai, tiesa?

Labai svarbu nusprendus mažuosius leisti į vaikų sporto klubus pasidomėti ten dirbančių žmonių kvalifikacija: ar jie turi fizinį išsilavinimą, galėtų esant vaiko sveikatai pavojuje suteikti pirmąją pagalbą? Tuomet galėsite išties būti ramūs, jog Jūsų vaikų sveikata gerose rankose.

Be to, labai svarbu būti pavyzdžiu savo vaikui: laisvalaikiu nesėdėkite prie televizoriaus, o geriau rinkitės aktyvų laiką gamtoje ar mieste...

 

Kodėl vaikams nepatartina intensyviai sportuoti?

 

Gydytojai nepataria vaikams intensyviai sportuoti sporto klube dėl vienos labai paprastos priežasties -  mažųjų raumenys gali būti labai greitai sugadinti.

Jei visgi tėveliai nusprendė, kad vaikas turėtų sportuoti, tai iškyla dar vienas klausimas - kokia fizinė veikla jų vaikui galėtų tikti?

Fizinę veiklą galima parinkti pagal vaiko amžių. Pavyzdžiui, 4-6 metų vaikams yra rekomenduojama užsiimti tokia fizine veikla kaip šokinėjimas šokdyne, gaudynės, šokiai, važinėjimas triračiu ar dviratuku, o štai tiems, kuriems yra 7-10 metų yra jau siūloma užsiimti komandiniu sportu – krepšiniu ar futbolu, tenisu, gimnastika, dviračiais, plaukimu. Būtent tokio amžiaus vaikų motorikos įgūdžiai ir saugumo instinktas sustiprėja, yra mažesnė rizika, jog vaikas patirs traumą.

Ir tik nuo 10 metų amžiaus yra patariama sporto trenerio atidžiai prižiūrint leisti vaikams treniruotis su svoriais, užsiimti komandiniu sportu, irklavimu, bėgimu ar lengvąja atletika.

Nereikėtų pamiršti, jog kuo vyresnis vaikas, tuo dažniau gali nukentėti jo kaulai. Labai dažnai vaikams lūžta rankų kaulai – dilbiai, todėl nenuostabu, rankos lūžiai yra dažniausios traumos, kurias patiria judrūs ir aktyvūs vaikai.

Lietuvos higienos instituto informacijos duomenimis, 2015 metais didžiausią vaikų traumų dalį visose amžiaus grupėse sudarė galvos ir kūno sužalojimai. Nurodoma, jog nemaža dalis vaikų (29, 5 proc.) patyrė nudegimus, apsinuodijimus (24,7 proc. ).

Labai svarbu tėvams būti atidiems, nuolat stebėti vaikus ir traumų atveju visada po ranka turėti medikamentinių priemonių: vaistai nuo skausmo, vaistai nuo nudegimo, antiseptikai, tepalas nuo skausmo, bintai, tvarsčiai – visa tai privalo būti kiekvieno žmogaus namų vaistinėlėje.

 

O gal geriau vietoj sporto klubo vaikų kambarys?

 

Dažnai tėveliai vaikų gimimo dienos šventės proga nusprendžia, jog metas juos nuvesti į vaikų kambarį. Mažiesiems itin patinka leisti laiką jame: batutai, šokdynės...Atrodo, jog tai išties saugi aplinka ir tėveliai gali tiesiog stebėti, kaip mažieji dūksta...Tačiau nereikėtų per daug atsipalaiduoti, mat vaikų kambaryje vaikams kyla pavojus patirti įvairių traumų. Pavyzdžiui, raumenų patempimas – tai viena iš tų traumų, kurias vaikas gali patirti per neatsargų šokinėjimą. Taigi, net ir vaikų kambarys yra pakankamai pavojinga vieta, kurioje reikėtų vaikams pasisaugoti.

 

Fizinė veikla – kaip oras yra būtinas vaikams: daugėja vaikų, kurie turi antsvorio, tad fiziniai pratimai gali būti vienas iš būtų, kaip būtų galima užkirsti kelią ligoms, kurios susijusios su antsvoriu ir judėjimo stoka, pavyzdžiui, antrojo tipo cukriniu diabetu.

Vaikai sporto klube – tai nieko blogo. Blogai yra tada, kai vaikai sportuoja patys, be trenerių ir suaugusiųjų priežiūros.

L. Rimgailė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai