Išryškėjusios kojų bėdos - ne slėpti, o gydyti! + asmeninė patirtis išbandant Kneipo terapiją

Atėjus pavasariui dauguma moterų nori iš spintos į dienos šviesą traukti sijonus ir sukneles bei demonstruoti tai, ką turi gražiausio. Deja, tačiau toks „apnuogintų kojų sezonas“ ne visoms moterims būna džiugus: dažnai kojų problemos būtent ir išryškėja šiltuoju metų laikų – pavasarį ir vasarą, kuomet dėl šilumos atsipalaiduoja raumenys ir plečiasi kraujagyslės.

Ir nors manęs pačios kojų venų varikozė dar nevargina, visgi, priklausau tai rizikos grupei, kuri ateityje gali turėti šią liga, mat dirbu sėdimą darbą... Nudžiugau, kuomet Birštone atsirado Kneipo terapija. Nutariau ją išbandyti ir palepinti savo kojas. Išbandžiau ir įspūdžiais pasidalinau su Jumis.

Bet prieš tai rūpėjo sužinoti priežastis, dėl ko gi atsiranda tos kojų bėdos?

Trys pagrindinės kraujotakos sutrikimų priežastys: paveldimumas, hormoniniai pokyčiai ir darbo specifika

Paveldimumas. Daugybę ligų galime paveldėti iš savo tėvų, ne išimtis ir kojų venų varikozė. Jei mama kentė nuo kojų venų varikozės, didelė tikimybė, kad ir dukra bus kamuojama tos pačios sveikatos problemos. Genetiškai yra nulemta, kad kojų venų vožtuvai bus šiek tiek silpnesni. Venų varikozė gali būti gydoma medikamentinėmis priemonėmis, pavyzdžiui, heparino tepalais. Vienas iš tokių tepalų -  tai  „Lioton“. Šis tepalas yra malonaus kvapo, greitai įsigeria į odą, malšina kojų skausmą ir uždegiminį procesą, pagerina kojų veninę kraujotaką, sumažina tinimą, kojų sunkumo jausmą.

Hormoniniai pokyčiai. Brendimas, menopauzė, kontraceptikų vartojimas – visa tai gali išprovokuoti atsirasti venų varikozei. Venų varikozė kai kurioms moterims gali išsivystyti ir nėštumo metu. Jei moteriai venų varikozė be komplikacijų, tuomet pakanka tik mūvėti kompresines kojines, tačiau jei atsiranda komplikacijų, turi būti skiriamas stacionarinis gydymas, skiriamas heparino tepalas.

Darbo specifika. Jei Jūsų darbas stovimas arba sėdimas, tenka ilgą laiką avėti nepatogius aukštakulnius batelius,  tuomet didelė tikimybė, jog blauzdų raumenys nedirba taip, kaip turėtų. Dėl to veninis kraujas ima tvenktis kojose, silpnesni venų vožtuvai suyra, nebeatlieka savo funkcijos ir tokia sutrikusi kraujotaka lemia mūsų kojų būklę: jas skauda, iššoka venų mazgai.

Kneipo terapijos išbandymas

Ilgas darbas prie kompiuterio mane privertė dažniau laisvalaikio metu eiti pasivaikščioti. Dar geriau, kai tas pasivaikščiojimas gali turėti gydomąjį poveikį – tokį, kokį turi Kneipo takelis Birštone, tad nutariau jį išbandyti.

Holistinis sveikatos gerinimas pagal vokietį Sebastianą Kneipą remiasi 5 elementų sistema: vandens terapija, judėjimo terapija, vaistažolių terapija, harmonijos terapija, sveika mityba. Išbandžiau Kneipo sode siūlomą procedūrą kojoms – refleksoterapinį taką. Procedūros metu reikėjo vaikščioti basomis ant įvairių paviršių takų. Tą daryti reikėjo bent  3 minutes. Pradėti buvo rekomenduojama nuo žalios spalvos ploto ir eiti prieš laikrodžio rodyklę.

Takelis yra sudėtas iš daugybės įvairių paviršių, basomis kojomis tenka pereiti per smėlį, akmenėlius, skeveldras ar net eglės kankorėžius. Kaskart einant vis toliau ir toliau takeliu, atrodo, kojoms tenka patirti vis didesnius išbandymus – takelio paviršius tampa vis sunkiau įveikiamas.

Sakoma, jog vaikštant basomis įvairiais paviršiais, pėdose aktyvūs taškai yra spaudžiami,  o šie, kaip žinia, yra tiesiogiai susiję su mūsų kūne esančiais organais. Einant per švelnų takelio paviršių spaudimo jėga į šiuos taškus yra tolygesnė, vienodesnė, tad labiau aktyvinama centrinė nervų sistema – tai ramina, atpalaiduoja, o štai einant per aštresnį paviršių spaudimo jėga į aktyvius taškus yra skirtinga, todėl labiau veikiama širdies kraujagyslių sistema, stimuliuojamas, aktyvinamas organizmas.

Galiausiai įveikus visą takelį kojas labai smagu įmerkti į šalimais esantį baseinėli ir palepinti vandeniu. Tai – vienas iš natūraliausių gydymo būdų, kuomet kojos yra grūdinamos šaltame, kontrastiniame vandenyne. Tokia procedūra Kneipo sode vadinasi „Gandro žingsniu“.  Jos metu baseinėlyje, įbridus iki kelių, reikia vaikščioti pakaitomis, aukštai keliant kojas lyg gandrui, nuo  30–60 s arba kol pajuntamas stiprus šaltis. Sakoma, jog toks temperatūrų bei vandens, oro pasikeitimas pagerina, aktyvina imuninės sistemos darbą, limfotaką, veninę kraujotaką.

Kneipo terapija buvo puiki pramoga ir nauda mano pavargusiomis kojomis. Gaila, kad neturiu galimybės kasdien ja mėgautis. Laimei, yra tepalas, kuris esant kojų sunkumo jausmui visada padeda mano pavargusioms kojoms.

L. Rimgailė

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai