Dantų plokštelės = žaizdelės burnoje? Kaip jaustis geriau

Jos iškrypę dantukai privertė tėvelius nieko nelaukti ir kreiptis į odontologus. Šie pasiūlė paprastą problemos sprendimo būdą – dantų plokšteles. Jau po poros metų laiko mergaitė galėjo džiaugtis gražia šypsena.

Tiesa, ne viskas buvo taip paprasta: nuo dantų plokštelių nešiojimo atsirado žaizdelės burnoje. Teko ieškoti būdų, kaip padėti mergaitei jaustis geriau...

Kodėl svarbu tiesinti dantis ir koreguoti netaisyklingą sąkandį?

Koreguoti sąkandį ir tiesinti dantis reikia ne tik dėl to, jog būtų galima džiaugtis gražia šypsena, bet ir dėl to, jog dėl netaisyklingo sąkandžio kyla ir kitos sveikatos problemos. Pavyzdžiui, ar žinojote, jog tinitas – spengimas ausyse, gali atsirasti dėl dantų poslinkio žandikaulyje? Dėl to dažnai vienintelis šios problemos sprendimo būdas – tai žandikaulio pozicijos koregavimas, kuris gali būti daromas naudojant dantų tiesinimo plokšteles ar breketus.

Kreivi dantys gali sukelti daugybę problemų burnoje, pavyzdžiui, gali atsirasti ėduonis, dantų uždegimas, dantys imti greitai dėvėtis ar net varginti virškinimo sutrikimai, kurie atsiranda dėl nekokybiškai sukramtyto maisto. Bėgant laikui ir netaisant netaisyklingo sąkandžio ir kreivų dantų problemų gali tik daugėti.

 

Ką daryti, kad kelyje link gražios šypsenos netektų patirti diskomforto?

Vaikams ar paaugliams, dažniausiai 8 – 13 metų amžiaus, kreivus dantukus ir netaisyklingą žandikaulio sąkandį rekomenduojama gydyti dantų plokštelėmis, suaugusiems – breketais.

Gydymo pradžioje, kuomet burnoje yra nuolat jaučiamas svetimkūnis, ne vienam  žmogui dėl jo kyla daugybė problemų: atsiranda nepatogumo pojūtis burnoje, kartais gali sutrikti kalba, gali jaustis veržimas ar tempimas, skausmas, atsirasti diskomforto jausmas ryjant maistą ar seiles.

Kad kelyje link gražios šypsenos visos šios problemos nekamuotų, reikėtų nuolat konsultuotis su ortodontu. Be to, tėveliai turėtų stebėti, ar vaikai tinkamai naudoja dantų plokšteles ir nepaisant visų jų sukeliamų nepatogumų jas dažnai dėvi (per dieną dantų plokšteles reikėtų nešioti 14 – 20 val.). Tik tokiu būdu galima pasiekti puikių rezultatų – gražios šypsenos.

 

Kodėl nuo dantų plokštelių atsiranda žaizdelės burnoje?

Žaizdelės burnoje yra viena iš dažniausių problemų su kuriomis tenka susidurti tiems, kurie nešioja dantų plokšteles.

Dantų plokštelės - tai ortodontinis aparatas, kurio pagrindas yra plastmasinis, tvirtinamas prie dantų iš gomurio pusės. Tad nieko keisto, jog kartais kartais toks plastmasės gabalėlis – svetimkūnis mūsų burnoje, ima ir sukelia žaizdeles burnoje. Nuolat dirgindamas burnos gomurį jis išprovokuoja atsirasti žaizdelėms burnoje.

 

Trys patarimai, kurie padės jaustis geriau nešiojant dantų plokšteles

Venkite sūraus, aštraus ir rūgštaus maisto. Toks maistas dirgina gomurį, vadinasi, sukelia nepatogumo jausmą ir kenkia žaizdelėms burnoje. Be to, nepakankama burnos higiena gali išprovokuoti atsirasti periodontitą. Jei Jūsų mažieji nešioja dantų plokšteles, tuomet vertėtų pagalvoti ir apie burnos priežiūros aparatus, kurie padėtų išvalyti burnos ertmę daug geriau.

 

Naudokite vaistinius preparatus. Esant mažiems ortodontinių plokštelių sukeltiems pažeidimams galima rinktis iš įvairių vaistinių preparatų, kurie skirti burnos opoms gydyti. Pavyzdžiui,  „Anaftin“ vaistinis preparatas, kurio yra trys pavidalai – burnos skalavimo skystis, purškalas ir gelis -  efektyviai gali padėti kontroliuoti mažų burnos pažeidimų sukeliamą skausmą. Šį vaistinį preparatą dažnai naudoja tie, kurie kenčia nuo aftinio stomatito, esant aftinėms opoms.

 

Ypatingas dėmesys burnos higienai. Jei tiksliai žinote, jog burnoje esančios žaizdelės atsirado dėl dantų plokštelių, tuomet dažniau skalaukite burną burnos skalavimo skysčiu, švelniu, o ne grubiu dantų šepetėliu valykite dantis.

Jei matote, jog Jūsų vaikų dantukai kreivi, tuomet nelikite abejingi ir pradėkite gydymą, nes vėliau gydymo procesas bus daug ilgesnis, brangesnis ir sudėtingesnis.

 

L. Rimgailė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai