Burnos opų gydymo naminėmis priemonėmis pasekmės

Teigiama, jog burnos opų bent kartą gyvenime yra turėję 20–50 proc. žmonių. Esate vienas iš jų? Jei taip, tuomet tikriausiai puikiai žinote, ką reiškia gydytis burnos opas naminėmis priemonėmis – kokosų aliejumi, maistine soda, vandeniu su druska, arbata ar medumi. Tačiau ar bent kartą susimąstėte, kad toks gydymo būdas ne tik kad gali neduoti norimų rezultatų, bet ir stipriai komplikuoti visą ligos eigą.

Kuo skiriasi herpetinės opos nuo aftinio stomatito opų?

Į šį klausimą žmonės dažniausiai randa atsakymą tik tuomet, kai patys arba artimieji susiduria su herpetinėmis opomis. Tokio tipo opos labai dažnai atsiranda ant viršutinės lūpos. Dar vaikystėje ar  paauglystėje  atsiradusi herpetinė opa (dar kitaip vadinama herpeso virusu, kurį sukelia herpes simplex virusas) karts nuo karto gali atsirasti nusilpus imunitetui, kai organizmui trūksta vitaminų, peršalus. Taip pat gali persiduoti kontaktuojant su sergančiu asmeniu. Herpetinės opos dažniausiai formuojasi burnos išorėje, ant lūpų.

Aftinio stomatito opos formuojasi burnos viduje – ant gerklės, liežuvio ar vidinėje lūpų, skruostų pusėje. Gera žinia ta, kad aftinis stomatitas nėra užkrečiamas, tačiau ir nepagydomas.

Kokosų aliejus – šių laikų panacėja. BET ar tikrai?

Kokosų aliejus – tai šių laikų panacėja. Juo galima gydyti viską. Užtenka tik patepti ant odos ir štai, žiūrėk oda jau sudrėkinta, net nereikia naudoti jokių drėkinamųjų losjonų. Nori nuvalyti makiažą? Prašom, kokosų aliejus taip pat skuba į pagalbą. Nėra aliejaus šaldytuve, o taip norisi išsikepti tą vištienos krūtinėlę? Oi, kokosų aliejus ir vėl po ranka – tikrai gelbėja kiekvienoje situacijoje.

Tačiau ar naminės priemonės gali padėti burnos opų gydyme? Kokia yra naminių priemonių gydymo nauda?

Yra sakoma, kad tas, kas tinka viskam, netinka niekam. Šiuo atveju kokosų aliejus tikrai tinka kepimui, tačiau ar rizikuosite juo gydytis?

Visgi, nusprendžiate pabandyti. Užtepate kokosų aliejaus tiesiai sau ant opelės burnoje, jis taip maloniai kvepia, vienas malonumas yra leisti jam savaime ištirpti jūsų burnoje. Galiausia ištirpsta. O tada prasideda ilgas laukimas. Po keleto dienų suprantate, kad tokia gydymo priemonė NEPADĖJO, burnos opelės kaip buvo, taip ir yra. „Tai ką aš blogai dariau?“, - klausiate savęs?

Ogi nieko. Gerai, jei visi žmonės gydytųsi tik tokiomis, atrodytų, „nekaltomis“ naminėmis gydymo priemonėmis, kurios negali padaryti daug žalos. Tačiau atsiranda ir tokių, kurie nusprendžia burnos opas gydytis drastiškomis priemonėmis, pavyzdžiui, obuolių sidro actu ar vandeniu su druska.

Kodėl naminės priemonės burnos opų gydymo procese gali būti pavojingos?

Opų varginami žmonės, iš knygų ar forumų pasiskaitę, kaimynų išgirdę ar per televizorių pamatę, perima gydymo naminėmis priemonėmis ypatumus. Pavyzdžiui, teigiama, jog burną reikia du arba keturis kartus per dieną skalauti vandeniu su druska ir štai, pagerėjimas tikrai bus. Bet kaip paskaičiuoti tikslų druskos ir vandens koncentratą? Kaip jį pagaminti taip, kad jis nesudirgintų burnos opų ir nepakenktų joms dar labiau?, - į šiuos klausimus atsakymų ieško kiekvienas individualiai ir dažnai tie atsakymai būna ne visai teisingi.

Rezultatas – burnos opos vis dar Jūsų burnoje, naminės priemonės ir sugaištas laikas nedavė jokių rezultatų. Negana to, tiksliai nepaskaičiuotas vandens ir druskos koncentratas sukėlė papildomus skausmus, sudirgino opas, buvo pažeistas apsauginis opų sluoksnis, - gydymo procesas pailgėjo.

Jeigu laikas ir komplikacijų pasekmės (kenkimas burnos opų žaizdoms) jūsų nebaugina, žinoma, galite išmėginti namines gydymo priemones. Tačiau kam vargti su jomis, jai šiais laikais tiesiog galima nusipirkti vaistus. Gydymo procesas bus be pasekmių, greitas ir  efektingas.

Burnos opų gydymui puikiai tiktų tokios medicinos priemonės kaip „Anaftin“. „Anaftin“ padeda malšinti skausmą, greitai veikia bei turi ilgalaikį poveikį. Kitaip nei įvairios naminės gydymo priemonės, „Anaftin“ nesukelia gėlimo pojūčio, yra be alkoholio, tad yra tinkamas gydyti ir vaikams. Juk jūs nerizikuosite tiek savo, tiek savo vaikų sveikata  gydydami juos naminėmis priemonėmis, tiesa?

Parengė: L.Rimgailė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai