Saulė – draugė, bet... ne plaukams

Švelnus įdegis, lengva palaidinukė ir ryškesni aksesuarai – visa tai moterims padeda atskleisti savo žavesį. Tačiau neretai prie viso to nelabai dera nuo saulės pablukę, suskilinėję, šiaudus primenantys plaukai. Norint apsaugoti plaukus nuo karštos saulės, stipraus vėjo ir kitų agresyvių vasaros veiksnių poveikių, būtina juos kruopščiai prižiūrėti. Taigi ką reikia žinoti, kad plaukai vasarą negadintų mūsų įvaizdžio, primena kirpėja stilistė Džiuljeta Petrulienė.


Prasidėjo vasara, o kartu ir karštos su kaitria saule dienos. Kaitri saulė ypač išsausina plaukus, pažeidžia jų struktūrą, nublukina natūralią ar dažytą plaukų spalvą. Kaip saugotis?

 

Pats paprasčiausias būdas apsaugoti plaukus nuo saulės poveikio, išsausėjimo, yra galvos apdangalai, įvairios skrybėlės (beje, jos ypač madingos – plačiabrylės, spalvotos), kepuraitės ar skarelės.

Jei vis dėlto vengiate galvos apdangalų, galite naudoti kosmetiką, skirtą plaukams apsaugoti nuo UV spindulių ir išsausėjimo. Tokią kosmetiką reikia naudoti  tik kai plaukai yra švarūs. Jais dengiami drėgni plaukai ir paprastai nuplauti jų nebereikia. Beje, jei atostogaujate ir po ranka neturite specialios priemonės, prieš eidamos į lauką plaukus galite patepti tiesiog kremu nuo saulės. Grįžusios vakare namo plaukus išplaukite su šampūnu.

 

O kokios tos specialios kosmetinės priemonės?

 

Pravartu turėti lengviausiai naudojamą purškiamąjį nenuplaunamą kondicionierių su apsauga nuo karščio. Vasarai derėtų įsigyti visą komplektą plaukų priežiūros priemonių, skirtų apsaugoti nuo karščio, saulės spindulių. Į tokį komplektą įeina specialus šampūnas, nuplaunamas kondicionierius ir nenuskalaujamas purškiamasis kondicionierius. Prie viso šito, jei plaukai buvo pažeisti šviesinimu ar cheminiais preparatais, derėtų įsigyti plaukų drėkinamąją kaukę ar tam skirtas ampules. Nenuplaunamų priemonių nuo saulės neigiamo poveikio turi visi plaukų kosmetikos gamintojai, ir jų yra įvairių – purškiamų kondicionierių, losjonų, tepamų kremų, aliejukų. Ir įvairios sudėties – juose gali būti ne tik apsauga, bet ir naudingų plaukams mineralų, vitaminų, įvairių augalų (dilgėlių, beržų, ajerų, alijošiaus) ekstraktų.

 

Gal ir pačios galime tinkamų pasigaminti?

 

Be abejo, galima pasigaminti ir naminių kaukių, maitinančių ir drėkinančių plaukus. Yra įvairių kaukių su medumi, kiaušinio tryniu, įvairiais aliejais (linų sėmenų, alyvuogių), alijošiaus lapų minkštimu.Tik tam reikia truputį daugiau laiko ir kantrybės, o juk vasarą labiau norisi laiką leisti lauke – iškylauti, pramogauti...

 

Kaip dažnai vasarą galima trinkti galvą, gal yra specialių šampūnų?

 

Vasarą bet kokias procedūras reiktų daryti atsargiai. Taip ir trinkti galvos kasdien, jei plaukai švarūs, nereikėtų, šampūnas, kad ir koks švelnus būtų, jis plaukus sausins.  Jei norite, galima perskalauti kokių nors žolelių nuoviru. Vasarai apsirūpinkite šampūnais su UV filtrais.

O apskritai galvą, ir ne tik vasarą, reikia plauti tik tuomet, kai plaukai yra nešvarūs ar riebaluoti. Vieniems plaukai tampa riebaluoti greičiau, kitiems rečiau, todėl ir plauname skirtingai – vieni dažniau, kiti rečiau. Jei plaukai ir galvos oda sausi, plaukus reikia plauti rečiau specialiu šampūnu sausiems plaukams (labiau drėkina) ir praskalauti kondicionieriumi, skirtu sausai odai ir plaukams. Jei plaukai labai sausi, kaskart ištrinkus galvą vietoje kondicionieriaus galima naudoti plaukų kaukę sausiems plaukams.

Riebių plaukų priežiūrai yra taip pat specialios plaukų kosmetikos, skirtos riebalavimuisi mažinti. Čia kondicionierius naudojamas tik plaukų galams ar apsaugai nuo saulės, karščio. Riebalavimąsi mažina taip pat nenuskalaujami specialūs losjonai, įtrinami į galvos odą.Vis dėlto vasarą ir tokius plaukus derėtų papurkšti nenuskalaujamu kondicionieriumi su apsauga nuo karščio ir spalvos blukimo.

Normaliems plaukams pakanka šampūno ir nenuskalaujamo purškiamo kondicionieriaus su apsauga.

Beje, dar viena pastaba – vasarą geriau šukuotis retesnėmis šukomis, ypač jei plaukai sausi, nes tankios šukos dar labiau traumuos tokius plaukus.Šukuokite sruogomis, nepeškite plaukų, pradėkite nuo galiukų ir pamažu šukuokite vis aukštyn.

 

Gal praverstų ir kokios nors  kaukės?

 

Vasarą kaukės yra būtinos – nors kartą per savaitę ar bent jau kas dvi savaites. Šiaip ar taip plaukai vasarą išsausėja, tad juos reikia pamaitinti, padrėkinti, kad įgautų žvilgesio, nelūžinėtų.

Jei plaukų galiukai išsausėję ar pažeisti, galima juos patepti plaukus maitinančiu aliejuku – jis ir maitina, ir apsaugo.

Jei esate kelionėje ir nepasiėmėte specialių priemonių, galiukus galite patepti tiesiog rankų kremu. Išspauskite kremo ant delno, paskirstykite jį, bet neįtrinkite ir tokiomis riebaluotomis rankomis pereikite per plaukų galiukus – jie nustos šiauštis.

Jei nuo saulės plaukai ėmė lūžinėti ir skilinėti, labai veiksmingas yra vitaminas E, jo preparatų  aliejaus ir ampulių pavidalu galima įsigyti vaistinėse.  Tokiu aliejuku tepkite galiukus kartą per savaitę prieš trinkami galvą. Dar labai naudinga ir tokia procedūra. Patepkite plaukus vitamino E priemone, po 20 minučių ištepkite galvą žalio kiaušinio tryniu, palaikykite 15 minučių ir tada išplaukite, šampūno nebeprireiks.

 

Na, o po maudynių jūroje, ko reikia neužmiršti?

 

Sušlapus plaukus jūroje, derėtų juos bent jau nuskalauti gėlu vandeniu, dar geriau išplauti šampūnu ir nuskalauti kondicionieriumi. Jūros vanduo yra sūrus, jame yra druskų, kurios sausina ne tik odą, bet ir plaukus, todėl išsimaudžius jūroje plaukai tampa kieti, praranda elastingumą ir žvilgesį. Na, aišku, pirmiausias patarimas – prieš lendant į jūrą neužmiršti maudymosi kepuraitės.

O po maudynių plaukams atgaivinti dar tinka ir tokia paprasta priemonė. Sumaišykite stiklinę alaus su dviem stiklinėmis vandens ir perskalaukite plaukus po trinkimo – kvapas greitai išsivėdins, o plaukai bus tamprūs ir žvilgūs.

 

Neretas pastebi, kad vasarą dažniau vargina pleiskanos, ar galima tam užkirsti kelią?

 

Vasarą dėl saulės, vėjo, jūros vandens ši problema gali paaštrėti. Nereikia laukti vasaros pabaigos, reikia panaudoti specialias ampules, losjonus ir šampūnus.

Pleiskanų gali padaugėti dėl imuninės sistemos nusilpimo, streso. Atkreipkite dėmesį ir į savo racioną – daugiau valgykite vaisių ir daržovių, rūgščių produktų, venkite riebaus ir aštraus maisto, alkoholio, nes tai gali pabloginti plaukų būklę.

Naminių priemonių mėgėjoms galima pasiūlyti tokį receptą: 4 valgomuosius šaukštus  dilgėlių ir pelargonijų (lygiomis dalimis) mišinio užpilkite litru verdančio vandens, leiskite pastovėti 230 minučių. Nukoškite. Tokiu užpilu skalaukite galvą kas antrą dieną.

 

O apskritai kuo ypatinga priežiūra vasarą?

 

Sausiems plaukams vasarą būtina ypatinga priežiūra, kitaip jie taps dar sausesni, ims lūžinėti, skilinėti, veltis. Reikalingas specialus švelnus šampūnas, kaukė arba kondicionierius, prisotinti įvairių ekstraktų, aliejų, būtina nenuskalaujama apsauga nuo saulės, karščio, gydomosios drėkinimo, maitinimo ampulės, plaukų galiukų aliejukas. Tik tokia priežiūra bus efektyvi sausiems plaukams, kad jie būtų žvilgantys, gražūs.

Riebių plaukų priežiūra mažiau sudėtinga ir nereikalauja tiek daug priemonių.Čia reikalingas specialus šampūnas, mažinantis riebalavimą, jei reikia, kondicionierius dažytiems plaukams, o einant į lauką – apsauga nuo saulės.

Natūraliems plaukams tinka šampūnas skirtas natūraliems plaukams, jei galiukai sausesni, galima naudoti kondicionierių galams ir aliejuką. Einant į lauką reikia apipurkšti apsauga nuo karščio poveikio, blukimo.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai