Odos šveitimas: nedarykite klaidų

„Daug rašoma apie veido kremus, losjonus. Norėčiau daugiau sužinoti ir apie veido odos šveitiklius. Kaip yra atliekamas odos šveitimas? Kada odą šveisti galima, o kada – nepatartina?“ – klausia mūsų skaitytoja Genutė K. iš Mažeikių. Į skaitytojos klausimus atsako gydytoja dermatologė Jolanta Urbštienė.

 

Kodėl šveičiama oda?

 

Kasdien prižiūrint odą, atsižvelgiant į poreikį, ja reikia pasirūpinti ir papildomai atlikti odos giluminį valymą – šveitimą. Procedūros metu pašalinamos viršutiniame odos sluoksnyje esančios negyvosios ląstelės. Oda tampa gaivesnė, skaistesnė, geriau pasisavinamos kosmetinės priemonės. Odos šveitimas stimuliuoja limfinę sistemą ir drėkinimą, šalina veido odos toksinus, gerina kraujo apytaką. Manoma, kad odos šveitimas sumažina ir nedideles raukšleles, tačiau neturi įtakos raukšlėms, kurios formuojasi poodiniame sluoksnyje.

 

Kokiomis priemonėmis galima nušveisti odą?

 

Odą galima nušveisti mechaninėmis ir cheminėmis priemonėmis (preparatais su specialiomis rūgštimis). Mechaniniai šveitikliai – tai kremas ar gelis, kurio sudėtyje yra smulkesnių ar stambesnių granulių. Kuo grūdeliai mažesni ir smulkesni, tuo jų poveikis odai yra švelnesnis ir saugesnis.

Neatidžiai atliekant šveitimo procedūrą, gali būti traumuojami odos sluoksniai.

Kuriais atvejais tinka odos šveitimas?

Odos šveitimas naudingas riebiai ar spuoguotai odai, išsiplėtusioms užsikišusioms poroms, nes ši procedūra sumažina riebalų išsiskyrimą, kartu pagerina odos būklę. Jeigu jūsų oda jautri ir sausa, reikėtų rinktis švelnesnės sudėties šveitimo priemonę.

 

Kaip dažnai odą šveisti?

 

Paprastai negyvosios ląstelės ant odos susidaro per keletą dienų, todėl pakanka odą šveisti 1–2 kartus per savaitę, tai priklauso ir nuo jūsų amžiaus bei odos tipo. Atlikti giluminį valymą reikėtų ir tuomet, kai jaučiate, kad oda nėra švari (nepakankamai atsisluoksniuoja epidermis). Tada ši procedūra apsaugos ir nuo spuogų atsiradimo.

Jeigu oda yra normali ir norite jai suteikti skaistumo, pakanka odos šveitiklį naudoti kartą per mėnesį. Jeigu veido oda labai riebi, dirbate aplinkoje, kurioje yra daug dulkių, odą galima šveisti ir kiekvieną dieną.

Bendras patarimas būtų toks: geriau odą šveiskite dažniau, bet rinkitės švelnesnę nei grubesnę priemonę. Nepiktnaudžiaukite šveitimo procedūra, nes padidėja rizika sužeisti viršutinį odos sluoksnį.

 

Kada odos šveisti negalima?

 

Jeigu oda yra jautri, išplonėjusi, apie mechaninius valiklius negali būti nė kalbos. Negalima naudoti odos šveitiklių, kai yra išsiplėtusių kraujagyslių, pūlingų spuogų ar žaizdelių. Net švelniausios šveitimo priemonės nerekomenduojamos, kai yra uždegimas, dermatitas, raudonieji spuogai, rožinė ar kilo alerginė reakcija.

 

Kaip tinkamai naudoti šveitiklį?

 

Nedidelį kiekį šveitimo priemonės sukamaisiais judesiais tepkite ant kaktos, antakių plaukų link. Ant skruostų tepkite iš apačios į viršų, smilkinių link. Nuo smakro vidurio – taip pat smilkinių link. Palikite šveitimo kremą ant odos keletą minučių, po to nuprauskite veidą šiltu tekančiu vandeniu ir patepkite švelniu drėkinamuoju kremu. Odos šveitimą atlikite vakare prieš miegą, kad oda galėtų ilgiau pailsėti.

 

Kada patartina atlikti cheminį odos šveitimą?

 

Cheminį odos nusluoksniavimą patartina atlikti tik kosmetikos kabinetuose. Saugiausia pasitikėti patyrusiu profesionalu, kad odai nepadarytumėte žalos. Ši procedūra turi teigiamų ir neigiamų pusių. Visų pirma, sumažėjus odos apsaugai, galima greičiau sužaloti odą. Kita vertus, cheminis šveitimas geriau nei mechaninis išvalo apmirusias odos ląsteles.

Cheminių šveitiklių sudėtyje yra įvairių rūgščių (salicilo, alfa hidroksi ir pan.). Kuo šveitimo priemonėje didesnis procentas šių cheminių medžiagų, tuo stipresnis odos nusluoksniavimas.

Jeigu chemine švietimo priemone norite naudotis namuose, rinkitės tą, kurioje cheminių medžiagų būtų ne daugiau nei 10 proc.

Cheminis švietimas atliekamas tuomet, kai norima pašviesinti odą, palyginti randus, panaikinti pigmentines dėmes. Po odos šveitimo nevykite ten, kur daug saulės, nesilankykite soliariume. Odai po šios procedūros bent savaitę reikalingas poilsis.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

rima
2017-09-23 21:12
Kadangi yra nemažai odos jauninančių procedūrų ir aš tikrai noriu išsirinkti veiksmingiausią, noriu paklaust.Ar žinot kas yra Biorevitalizacijos procedūros Ar jos brangios ir kokie įspūdžiai?
Viktorija
2013-04-24 09:11
Veido kauke nuo spuogu
http://zinaukaip.lt/sveikata/namu-daktaras/kaip-pasidaryti-veido-kauke-nuo-spuogu/

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai