Kirpykla namie: makiažo subtilybės

Toliau tęsiame patarimus, ką ir kaip, norėdamos būti gražios, be profesionalų pagalbos galime atlikti pačios namuose. Ir šį kartą kalbėsime apie makiažą. Tinkamai atliktas makiažas padės mums gerai ir pasitikinčiai jaustis visą dieną, o į mūsų klausimus, kaip taisyklingai jį atlikti ir kokias priemones geriau pasirinkti, atsakys kirpėja stilistė ir visažistė Džiuljeta Petrulienė.

 

Taigi pirmiausia norėčiau paklausti, ar yra kokių nors bendrų makiažo taisyklių.

 

Be abejo, yra ryškesnis vakarinis ir dieninis makiažas. Dieninis makiažas tinka kiekvienai merginai ar moteriai, nes čia dominuoja natūralios spalvos pudra ir šiek tiek tamsesni rusvi bei šviesesni dramblio kaulo šešėliai akių vokams paryškinti, natūralių lūpų atspalvių blizgesiai ar rausvi arba bespalviai lūpų dažai.

 

O kuo skiriasi vakarinis makiažas?

 

Dieninis makiažas yra subtilus, neryškus, natūralių spalvų, šiek tiek paryškinantis gražiausius veido bruožus ir maskuojantis trūkumus. Vakarui naudojami ryškesni blizgūs, perlamutriniai vokų šešėliai, derinama kontrastingos spalvos žvilgsniui išryškinti ir optiškai akims padidinti. Taip pat naudojamas juodas pieštukas ar vadinamasis laineris, juodas ilginantis ir storinantis blakstienas tušas. Taigi vakarinis makiažas gali būti kur žaismingesnis, blizgesnis ar net seksualesnis.

 

Kasdien kiekvienai mūsų svarbesnis dieninis makiažas. Kokių priemonių reikia turėti?

 

Dieniniam makiažui reikia labai nedaug priemonių – tai biri pudra, skysta pudra, jei reikia užmaskuoti nepageidaujamas pigmentines dėmes ar paraudimus. Taip pat reikia rudo arba juodo blakstienų tušo, tamsesnio rusvo šešėlio akių kampučiams ir antakiams paryškinti, neryškaus lūpų blizgesio.

 

Kokie makiažo, jei taip galime sakyti, žingsniai, t.y. ką po ko?

 

Pradžioje, padengiame veidą skysta pudra (ir vokus), po to dengiami vokų šešėliai, vėliau paryškinamas akių kontūras, patušuojamos blakstienos, lieka skaistalai ir lūpos.

 

Pradėkime nuo makiažo pagrindo. Ar jo apskritai reikia?

 

Makiažą vertėtų pradėti nuo pagrindo padengimo. Pagrindas reikalingas ne tik tam, kad tolygiai padengtume odą, bet kad ją pamaitintume ir apsaugotume nuo žalingo aplinkos poveikio. Makiažo pagrindas būna įvairių rūšių – praturtintas vitaminais, aliejais, naudingaisiais ekstraktais ir spalvos pigmentais. Vieni būna šiek tiek rausvi, kiti persiko atspalvio ar rusvi. Pasirinkti reikia kuo artimesnį atspalvį savo odos spalvai. Ant pagrindo tepama skysta pudra. Ji būna taip pat skirtingų atspalvių ir struktūros. Viena labiau (storiau) padengia, kita vos vos suteikia atspalvį, dar būna ir su blizgesiu. Jaunoms moterims geriau rinktis skystesnę pudrą, kuri mažiau padengia, o tik suteikia veidui skaistumo, gaivumo. O vyresnio amžiaus moterims patartina rinktis tirštesnę pudrą, ji labiau padengia ir maskuoja nepageidautinas dėmes, nelygumus, raukšleles. Pasirinkusios dviejų spalvų (tamsią ir šviesią), galime jas maišyti tarpusavy ir išgauti norimus atspalvius, užmaskuoti, pakoreguoti veido formą, atsikišimus (didelę nosį, atsikišusį smakrą, žandikaulius).

 

Dar apie birią pudrą, kada jos reikia?

 

Padengusios veidą pagrindu ir skysta pudra, naudodamos didelį šepetėlį, pudruojame biria pudra. Jų taip pat yra įvairios sudėties, taip pat ir su mineralais, vitaminais, įvairių tonų – šviesių, tamsesnių ir visai tamsių. Rinktis vėlgi derėtų pagal savo veido odos spalvą. Galima kur ne kur paryškinti tamsesne rusva pudra – po skruostikauliais, žandikaulių zonoje. Kaktos sričiai, po akimis panaudoti šviesią pudrą. Toks pudravimas suteikia veidui išraiškingumo ir gaivumo. Pudra taip pat atlieka makiažo sutvirtinimo funkciją, paslepia veido blizgėjimą.

 

Turbūt labiausiai į akis krinta akys ir lūpos. Taigi pradėkime nuo akių. Ar reikia akių šešėlius derinti pagal akių spalvą?

 

Pagal akių spalvą derinama ne visada, tik atsižvelgiama į kai kurias rekomendacijas, pavyzdžiui, žaliaakėms ar rudakėms labiau tinka šiltų atspalvių (rusvos, auksinės, oranžinės, kreminės) šešėliai, o prie pilkų ir žydrų akių geriau derinti šaltų atspalvių šešėlius – pilkus, žydrus, mėlynus, balkšvus. Reikia atsižvelgti ir į amžių: kuo moteris vyresnė, tuo reikėtų mažiau naudoti vokų šešėlių, o perlamutrinių, blizgių geriau visai atsisakyti, nes jie išryškina nepageidautinas raukšles.

Merginos gali sau leisti įvairių spalvų ir net nesuderinamų kontrastų akių šešėlius, ypač vakariniam makiažui.

 

Kaip taisyklingai dengti šešėlius, į ką atkreipti dėmesį juos renkantis?

 

Yra daugybė rekomendacijų, kaip naudoti, ar apskritai jų reikia, kokie šešėliai geresni. Vis dėlto pagrindas yra pasirinkti kelias tamsesnes ir šviesesnę spalvą ir dengti atsižvelgiant į akių vokų formą, atstumą tarp akių, akių dydį. Bendros taisyklės yra kelios. Pirmiausia šviesiais šešėliais padengiame voką per visą akies obuolį ir plona linija po antakio linija, tamsiu šešėliu paryškiname išorinius akių vokų kampučius ir paties antakio liniją. Šalia tamsaus kampučio galime užtepti norimą kitą spalvą, derančią prie akių spalvos ar kaip akcentą derindami pagal rūbų, aksesuarų spalvas.

 

Ar nuo tušo šepetėlių priklauso akių makiažo kokybė? Kuo jie skiriasi? Kokie būna pieštukai kontūrui paryškinti?

 

Taip, šepetėliai pasirenkami individualiai norimam efektui išgauti – blakstienoms pailginti, pastorinti, užriesti ir t.t. Kuo tankesni šepetėlio šereliai, tuo tankesnės atrodys blakstienos. Lenkti šepetėliai naudojami blakstienoms pariesti. Reti šepetėliai blakstienas pailgina.

Pieštukai akių kontūrui paryškinti būna įprasti mediniai, plastikiniai, išsukami ir šlapio efekto, vadinamieji laineriai. Pieštukai ir laineriai naudojami labiau vakariniam makiažui, dienai tai nebūtina.

 

Ar visiems tinka apvadas kontūriniu pieštuku?

 

Akių kontūro apvadas netinka, jei yra akys mažos, siauros, tokiu atveju optiškai jos dar labiau susiaurės. Nederėtų apvesti vidinių akies kampučių, jei akys yra pernelyg arti viena kitos – optiškai jos dar labiau suartės.

 

Kokios spalvos reikėtų rinktis tušo spalvą?

 

Tušo spalvą dažniausiai renkamės pagal prigimtį: jei esame šviesaus gymio ir natūrali blakstienų spalva šviesi, tad ir tušo spalva rekomenduojama šviesesnė ruda, jei prigimtis tamsi (tamsi oda, tamsūs plaukai), tai ir tušą renkamės tamsesnį ar juodą. Kai kuriais atvejais vakarui renkamės ryškesnį – mėlyną, žalią, violetinį tušą. Toks tušas suteikia akims žaismingumo, linksmumo, paslaptingumo ir išskirtinumo.

 

Kartais tenka slėpti tamsius ratilus po akimis. Kaip tai padaryti geriausiai?

 

Tamsiems paakiams maskuoti yra specialių įvairių spalvų (žalios, rausvos, melsvos) maskuojamųjų priemonių. Jomis reikia mokėti naudotis, kitaip, užsitepusios per daug, atrodysime kaip su mėlynėmis po akimis. Verčiau ratilams pamaskuoti panaudoti šiek tiek šviesesnę skystą ir birią pudrą.

 

Na ir pabaigoje pereikime prie lūpų. Ką reikia žinoti?

 

Norint lūpas optiškai paputlinti, pakoreguoti jų formą, derėtų naudoti lūpų pieštuką ir blizgesį ar lūpų dažus. Dienai užtenka ir natūralios lūpų spalvos blizgesio, vakarui galima rinktis ryškesnį pieštuką ir dažus. Jei norime atrodyti harmoningai, vėlgi turime atsižvelgti į savo prigimtį: jei esate šviesiaplaukė, pilkų ar žydrų akių, rekomenduojamos šviesesnės spalvos, tamsiaplaukėms, rudakėms, žaliaakėms – tamsesnių spalvų pieštukai ir lūpų dažai. Norint, kad lūpos atrodytų putlesnės, galima patepus lūpų dažais ant viršaus užtepti bespalvio blizgio ar net uždėti blizgalų.

Ir dar noriu visoms priminti, kad lūpas visada reikia prižiūrėti ir puoselėti. Juk išsausėjusios, dar blogiau – suskerdėjusios lūpos grožio tikrai neprideda. Tad kasdienai, ypač karštuoju ir šaltuoju metų laiku, lūpas vertėtų patepti lūpų apsauginiu gydomuoju balzamu (su įvairiais augalų ekstraktais, aliejais ir vitaminais).

 

Gal pabaigoje dar norėtumėte ką nors patarti mūsų moterims?

 

Norėčiau patarti pirmiausia, kaip minėjau, atsižvelgti į savo prigimtį – juk net ir gražiausias moters ant žurnalo viršelio makiažas gali jums visiškai netikti. Ir, be abejo, nepersistengti, ypač dieną, antraip galite atrodyti ne tik netinkamai, bet ir juokingai.

 

Mokslininkai atliko tyrimą, norėdami įsiaiškinti, kiek laiko moteris nedrįsta pasirodyti savo partneriui be makiažo.

Pasirodė, kad 17 proc. laukia mėnesį, 16 proc. – iki pusmečio, 8 proc. nedrįsta nepasidažiusios pasirodyti visus metus, o 3 proc. apskritai niekada „neapnuogina“ veido prieš vyrą.

Dar daugiau, trečdalis apklaustų moterų sakė keliasi anksčiau už sutuoktinį, kad spėtų pasigražinti. 60 proc. apskritai nenusivalo makiažo, jei kartu su parneriu praleidžia naktį. 58 proc. moterų buvo įsitikinusios, kad makiažas jas puošia, 28 proc. nepasidažiusios jautėsi nevisavertiškai, 12 proc. bijojo prarasti partnerį.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Viktorija
2013-04-24 09:10
Puikios sukuosenos kurias galima pasidaryti paciai:
http://zinaukaip.lt/category/grozis/sukuosenos/

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai