Kirpykla namie: tvarkome antakius

Antakiai – daug reiškianti mūsų grožiui veido dalis. Sunku įsivaizduoti gražų veidą be antakių. Būtent antakiai suteikia bruožams išraiškingumo, taigi ir jų priežiūrai reikia skirti pakankamai dėmesio. Nuo seniausių laikų kito antakių mados: vienu metu gražiais buvo laikomi tankūs ir vešlūs antakiai, kitu – netgi siūlo plonumo. Dabar linkstama prie natūralios formos, tačiau tai nereiškia, kad jų nereikia tvarkyti. O kaip tai daryti taisyklingai, klausėme manikiūrininkės Kristinos Nejutės, gražinančios savo klientes „Energie Fitness for Women" Londone.

 

Pirmiausia norisi paklausti, kodėl visais laikais dailiosios lyties atstovės tiek daug dėmesio skyrė savo antakių formai ir spalvai?

 

Gražūs antakiai yra vienas iš būdų išryškinti veido bruožus ir akis, manau, todėl tam skiriama tokia didelė reikšmė. Tiesa, yra moterų, kurios net neatkreipia dėmesio į antakių korekcijos svarbą. Kad jos klydo, įsitikina tik tada, kai pamato, kaip veidas pagyvėja, šiek tiek paryškinus spalvą ir tinkamai pakoregavus formą.

 

Sakote, tinkamai pakoregavus formą. Bet jei norime antakius tvarkytis namie, ar sugebėsime pačios tai padaryti, ar geriau kreiptis į specialistę salone?

 

Na, pirmą kartą, norint pakoreguoti formą, patarčiau atsiduoti į specialistų rankas. Nes specialistas sugeba įžvelgti, kokia yra natūrali antakių forma, ir, jos laikydamasis, pakoreguoja taip, kad išryškėtų žvilgsnis ir pagyvėtų veidas. Taip pat svarbu, kad antakiai būtų vienodi. Pačioms namuose geriau tik „palaikyti“ formą, nes, bandydamos savarankiškai antakius koreguoti, galite susigadinti tiek, kad norint padėtį pataisyti reiks laukti, kol antakiai ataugs.

 

Kokias klaidas paprastai daro moterys, tvarkydamos antakius savarankiškai?

 

Dažniausia klaida, su kuria man teko susidurti, tai kad moterys antakius išsipešioja labai plonai, visiškai nesilaikydamos natūralios formos, palieka tik „siaurus lankelius“. Taip pat nepatariu per daug išpešioti antakių iš apačios nuo antakių pradžios, nes tada veidas atrodo „nuolatos nustebęs“. Ir dar vienas patarimas: negalima antakių per daug sutrumpinti.

 

Kas kiek laiko reikia juos pakoreguoti?

 

Vidutiniškai kas 2–3 savaites, kad neprarastų formos, kuri buvo suteikta specialisto, ir kad nuolatos atrodytų gražiai. Turbūt sutiksite, kad nemaža dalis moterų susigriebia tik esant progai, tačiau, mano nuomone, gražiai ir pasitempusiai reikėtų būti nuolatos. Juk gerai sutvarkyti prie veido bruožų tinkantys antakiai suteikia ir veidui, ir žvilgsniui gyvumo. Taigi ir pačioms maloniau į save veidrodyje pasižiūrėti, ne tik žavėti aplinkinius.

 

Na, o jei nusprendėme, kad sugebėsime palaikyti formą pačios, kas geriau – skusti ar pešioti?

 

Čia jau individualu, bet aš pirmenybę teikiu vaškui arba pincetui – taip antakiai ilgiau išlieka gražios formos, nes plaukeliai ilgiau neatauga nei skutant. Tačiau pešioti irgi reikia mokėti. Turbūt nereikia priminti, kad prieš „procedūrą“ būtina dezinfekuoti antakių sritį ir pincetą ir nusiplauti rankas. Kitas žingsnis – kad būtų lengviau, pirmiausia gerai padrožtu pieštuku reikėtų paryškinti norimą antakių liniją ir tik po to imtis nereikalingų plaukelių. Beje, baigus pešioti, reikėtų patepti riebiu kremu.

 

Ar reikia derinti antakius pagal veido formą?

 

Yra nemažai rašoma apie tai, kokiai veido formai kokie antakiai tinka labiausiai. Pavyzdžiui, toms, kurių akys mažos, jas galima padidinti pašalinus plaukelius iš nosies pusės. Jei veidas labai ilgas, geriau tiks tiesūs antakiai, trikampio veido savininkėms reikėtų suteikti šiek tiek suapvalintą formą, kvadratiniam veidui tinka lenkti ilgi antakiai. Ir panašiai. Tačiau, mano nuomone, nereikėtų griežtai vaikytis šablonų ir „mados“. Geriau pasilikti natūralią formą, tik ją šiek tiek pakoreguoti. Jei norite veidui suteikti švelnumo, koreguodamos antakius neužaštrinkite kampučio (aukščiausios antakio dalies), palikite jį šiek tiek ovalesnį, ir, atvirkščiai – jį pabrėžusios tapsite rūstesnės.

 

O ar reikia antakių spalvą derinti prie plaukų spalvos?

 

Antakių spalva neturėtų labai skirtis nuo plaukų. Patariama, kad jie būtų iki dviejų tonų tamsesni arba šviesesni nei plaukų spalva. Tai vadinamasis standartas, nors kartais ir tamsūs antakiai labai tinka šviesiaplaukėms, bet tai jau priklauso ir nuo veido bruožų. Jei bruožai išraiškingi, tiks ir tamsūs antakiai, bet šiaip šviesiaplaukėms patarčiau antakius dažyti (šviesiau arba tamsiau) rudai. Kitaip pamačius moterį pirmiausia į akis kris tamsūs antakiai. Na, o tamsiaplaukėms patariu rudą spalvą maišyti su juoda (1:1), taip bus išvengta varno juodumo spalvos, antakiai bus tamsūs, bet natūraliai. Visiškai juoda spalva dažniausiai veidą padaro piktą ir griežtą. Tiesa, yra ir išimčių, kai juodi antakiai labai tinka. Taigi, kaip minėjau, visada reikia mokėti įvertinti save iš šalies ir tada nuspręsti, kas labiau tinka pagal veido bruožus.

 

Kas yra svarbiausia?

 

Yra daug rašoma patarimų, kaip tvarkyti antakius. Mano nuomone, nereikėtų iškart daryti taip, kaip parašyta. Dažniausiai tokiais atvejais ir padaroma klaidų, nes paprastai straipsniuose pateikiami šablonai suprantami tiesiogiai. Jei pasakyta, kad tam tikrai veido formai ar turint tam tikros spalvos plaukus tinka konkrečios formos antakiai ir spalva, tai dar nereiškia, kad tai tiks kiekvienai, tai yra tik gairės, kuriomis būtų galima pasinaudoti ieškant, kas tinka konkrečiam žmogui.

Taip pat ir renkantis antakių spalvą reikia atsižvelgti ir į veido odos spalvą. Išblyškusią, labai šviesią odą sušvelnina rudi tonai, o prie gražiai įdegusios ar tamsesnės odos galima rinktis ir drąsesnes tamsesnes spalvas.

 

Taigi pereikime prie pačios antakių tvarkymo procedūros, kaip juos pešioti, dažyti?

 

Pirmiausia apie dažymą. Jei jau ryžotės dažyti namie, tai svarbiausia perskaityti nuorodas ant pakuotės ir dažus maišyti griežtai pagal nurodymus. Beje, dėl antakių paryškinimo, tai galima rinktis ir kitą išeitį – kad nereiktų dažnai naudoti stiprių dažų, galima antakius šiek tiek paryškinti ir specialiu pieštuku.

Na, o prieš pradedant pešiojimo procedūrą pirmiausia reikia nustatyti ne tik norimą formą, bet ir antakio pradžią ir pabaigą. Jei yra plaukelių tarpuakyje, juos reikia pašalinti.

 
Patarimai:

Taškas A – antakių pradžia prasideda nuvedus tiesią liniją nuo nosies krašto akies kampučio link. Čia turėtų antakiai prasidėti, taip jie nebus per arti vienas kito (antraip žvilgsnis atrodys piktas). Antakio pradžią reikėtų palikti tokiame aukštyje, kaip jis ir yra (šioje vietoje nereikėtų pešioti antakių iš apačios, o tik šiek tiek pakoreguoti, jei reikia, iš viršaus, kad nueitų graži, tiesi linija iki aukščiausio antakio kampo – B.

Taškas B – nuvedus tiesią liniją per nosies kampą ir akies vyzdį, čia turi būti aukščiausia antakio vieta. Šioje vietoje antakius koreguojame pešiodamos plaukelius iš apačios.

Taškas C – nuveskite tiesią liniją per nosies kampą ir akies kraštą. Čia yra antakio pabaiga, antakiai neturėtų būti ilgesni. Antakių pabaiga pakoreguojama ir iš viršaus, ir iš apačios, išpešant nereikalingus plaukelius. Antakių pabaiga priklauso nuo antakių formos, t.y. gali būti smailesnė, gali būti ir bukesnė.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Skaiste
2015-05-15 20:16
Laba vakara noreciau kad atviktu i mano namus sutvarkyti antakius ir butinai siandien jai galima palieku savo numeri paskambinkite 860808894

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai