Kirpykla namie: formuojame šukuoseną

Taigi ištrinkusios galvą pirmiausia plaukus džioviname ir dažniausiai į pagalbą pasitelkiame plaukų džiovintuvus (vadinamuosius fenus). Kokios yra jų rūšys ir kokio stiprumo juos tinka naudoti namuose?

 

Plaukų džiovintuvų yra įvairių dydžių ir formų, su skirtingais antgaliais, skirtingo galingumo. Jei džiovintuvą naudosime namie, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į galingumą. Kuo didesnis galingumas, tuo plaukai greičiau išdžiovinami. Tačiau noriu pastebėti, jog tai nereiškia, kad tokie galingi džiovintuvai teigiamai veikia plaukų struktūrą.

 

Plaukų džiovintuvai būna nuo 500 iki 2000w galingumo. Patys galingiausi naudojami kirpyklose. Paprastai jie naudojami norint greičiau aptarnauti klientus, be to, profesionalios kirpėjos naudoja priemones, kurios padeda plaukus apsaugoti nuo pažeidimų. Namų sąlygomis visai nebūtina ir net nerekomenduojama naudoti galingų (1800–2000w) plaukų džiovintuvų. Jei tokiu džiovintuvu plaukus džiovinsite kasdien, išsausinsite plaukus, jie gali imti šiauštis, skilinėti, net lūžinėti. Namų sąlygomis pakanka 500–1000w galingumo.

 

Minėjote, kad plaukų džiovintuvų yra su skirtingais antgaliais. Kokių jų yra ir kokį kada reikėtų naudoti? Kaip jie padeda formuoti šukuoseną?

 

Į antgalius turite atkreipti ypatingą dėmesį, jei renkatės džiovintuvą, kuriuo ne tik džiovinsite plaukus, bet ir formuosite šukuoseną. Dažniausiai jie gaminami su dviem skirtingais antgaliais – koncentruojamaisiais (įprastas plokščias) ir difuzoriais.

Koncentruojamieji skirti greitam plaukų džiovinimui, plaukams pakelti nuo šaknų (purumui išgauti) formuojant šepečiu.

 

Difuzoriai skirti plaukams pakelti nuo šaknų ir įvairioms garbanoms formuoti. Tokie antgaliai labai tinka vidutinio ilgio, trumpoms šukuosenoms, banguotiems plaukams formuoti. Džiovintuvu su tokiu antgaliu (antgalio piršteliais) be didelio vargo išgaunamos įvairios – tiek tvarkingos, tiek ir netvarkingos garbanos (vadinamasis šlapias efektas, tarsi šlapios garbanos).

 

Į ką dar reikėtų atkreipti dėmesį renkantis džiovintuvą naudoti namų sąlygomis?

 

Dar derėtų atkreipti dėmesį į džiovintuvo funkcijas. Kiek greičio ir temperatūros režimų jis turi. Turėdami kelių greičio ir temperatūros režimų džiovintuvą, geriau galėsite reguliuoti srovės greitį ir temperatūrą – nuo karščiausios iki šaltos. Paprastai būna keli džiovinimo režimai. Geriausia rinktis trijų režimų, trijų oro srovės greičio padėčių (du karšto oro reguliatoriai ir vienas – šalto). Naudodami karštą srovę išdžioviname šlapius plaukus, vidutine srove juos formuojame, o šalta srove – fiksuojame. Užfiksavus šalta srove, šukuosena laikys ilgiau.

 

Yra mėgėjų naudoti žnyples. Kaip jos veikia plaukus, ar jomis nepažeidžiame plaukų?

 

Aš patarčiau šukuoseną formuojant namų sąlygomis geriau rinktis džiovintuvą. Žnyplės kur kas labiau alina plaukus nei džiovintuvai su sukimo šukomis, todėl verčiau džiovinti plaukus ir formuoti šukuoseną džiovintuvu ir tik ypatingai progai panaudoti žnyples, jei norite suformuoti garbanas. Nuo įkaitusio žnyplių metalo plaukai sausėja, po kurio laiko praranda spindesį, blizgesį, atrodo nesveiki.

 

Na, jei priemonę išsirinkome tinkamą, kaip plaukus džiovinti? Kaip geriau formuoti trumpų plaukų šukuoseną?

 

Trumpus plaukus geriausia džiovinti šukuojant juos į priešingą plaukų augimui kryptimi – taip juos pakelsite nuo šaknų. Tada formuoti sukamaisiais judesiais nedidelio diametro apvaliu šepečiu, kad plaukų galiukai nestyrotų į visas puses.

 

O kaip geriau džiovinti plaukus ilgaplaukėms?

 

Ilgus plaukus, kad pasikeltų nuo šaknų, patogiausia džiovinti palenkus žemyn galvą. Tada, pasirinkus didesnio diametro apvalų šepetį, sukamaisiais judesiais palenkti plaukų galiukus į norimą pusę.

 

Dar grįžkime prie džiovintuvų. Ar jų stiprumas turi skirtis, jei plaukai stori arba ploni?

 

Storesniems plaukams reikia stipresnės srovės norint greičiau išdžiovinti, bet norint juos išlaikyti sveikesnius derėtų džiovinti mažesne srove ir silpnesniu galingumu. Ploniems plaukams tikrai nereikia galingos srovės, nuo jos plaukai tik labiau susišiauš.

 

O jeigu trumpi arba ilgi?

 

Trumpiems plaukams išdžiovinti laiko reikia nedaug, tad galima rinktis vidutinį galingumą ir srovę.

 

Ilgiems plaukams reikia daugiau laiko, tad pradžioje galima nustatyti stipresnį galingumą, o formuojant šukuoseną galingumą reikia sumažinti.

 

Tie patys džiovintuvai būna kelių režimų galingumo. Kam koks režimas yra skiriamas?

 

Stipresniu režimu džioviname šlapius plaukus kol pradžius, po to perjungiame į silpnesnį ir formuojame galiukus. Pabaigoje, kaip jau minėjau, užtvirtiname šukuoseną šaltu oru. Jei neužtvirtinsime šaltu oru, garbanos, bangos ir forma gali išsileisti.

 

O, be džiovintuvų, kokios dar priemonės reikalingos šukuosenai formuoti? Kada naudojamos putos, želė, lakai, skysti fiksatoriai? Prašyčiau apie kiekvieną išsamiau.

 

Labai atsakingas darbas – pasirinkti tinkamas plaukų formavimo priemones. Norint plaukus pakelti nuo šaknų, kad jie atrodytų puresni, reikia plaukų šaknų kėliklio (tam naudojamos specialios tvirtesnės putos). Tokiu plaukų kėlikliu reikia supurkšti plaukų šaknis ir džiovinti džiovintuvu ir šepečiu. Suformavus šukuoseną, galima paryškinti šukuosenos detales plaukų žėlė ar vašku, atskiras sruogas ir visą šukuoseną užfiksuoti laku.

 

Skysti fiksatoriai naudojami drėgniems plaukams prieš formuojant garbanas, bangas, sukant suktukais, džiovinant apvaliu šepečiu.

 

Beje, jei plaukai ploni, lūžinėjantys, reikia rinktis silpnos ar vidutines fiksacijos putas arba kitą standinamąją priemonę. Jei plaukai tvirti ir tankūs, fiksacijos priemonės turi būti stipresnės.

 

Kam reikalingi losjonai, kondicionieriai. Ar jie padeda formuoti šukuoseną? Kada ir kaip juos tinkamai naudoti?

 

Losjonai turi kitą paskirtį. Jie naudojami plaukų šaknims, galvos odai gydyti, plaukų augimui skatinti, slinkimui mažinti. Losjonas įtrinamas į galvos odą masažuojamaisiais judesiais po trinkimo ir paliekamas neišskalautas.

 

Kondicionierius naudojamas po galvos trinkimo su šampūnu norint apsaugoti plaukus nuo išorinių veiksnių, t.y. šalčio, karščio, taip pat jis palengvina iššukavimą, suteikia žvilgesio, plaukus pamaitina, kondicionuoja. Kondicionierių rekomenduojama naudoti tiek sveikiems, tiek pažeistiems plaukams sveikai plaukų struktūrai išlaikyti. Taigi šios priemonės skirtos plaukų sveikatai, tačiau kai plaukai nesveiki, tai ir šukuosena graži nebus.

 

 

Keli naudingi patarimai

 

–        Negalima džiovintuvu džiovinti šlapių plaukų. Pirmiausia juos būtina nusausinti rankšluosčiu, tada peršukuoti retomis šukomis (tik ne šepečiu, nes raus ir vels plaukus, gali pažeisti plaukų struktūrą).

–        Prieš formuodamos šukuoseną apipurkškite plaukus fiksatoriumi arba panaudokite putas.

–        Pirmiausia džiovintuvu džiovinkite viršutinius plaukus, kedendami juos pirštais.

–        Formuodami šukuoseną neįkaitinkite džiovintuvo per smarkiai.

–        Laikykite džiovintuvą idealiu atstumu – 20 centimetrų nuo plaukų.

–        Atminkite, kad plaukus reikia džiovinti pradedant nuo šaknų, atskiromis sruogomis. Prieš pradėdamos džiovinti kitą sruogą, įsitikinkite, kad ši visiškai išdžiūvo.

–        Beje, jei norite, kad plaukai būtų paklusnesni, nereikia jų plauti kasdien. Trenkant galvą porą trejetą kartų per savaitę, plaukai bus pakankamai švarūs ir daug paklusnesni.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai