Kad nemiga netrukdytų gyventi

Beveik kiekvienas žmogus patiria su miegu susijusių problemų. Išsamūs miego sutrikimų tyrimai rodo, kad nemiga vargina net 15–35 proc. visų gyventojų. Daliai jų tai sukelia rimtas pasekmes sveikatai. Dar daugiau – po nemigos naktų dažnai vargina mieguistumas dieną, o tai padidina autoįvykių, nelaimingų atsitikimų darbo vietoje grėsmę. Įvertinusi problemos aktualumą, 34 Ispanijos mokslininkų grupė apžvelgė medicininėje literatūroje skelbtus duomenis apie nemigą, jai gydyti skiriamų vaistų veiksmingumą ir saugumą bei juos apibendrinusi pateikė rekomendacijas, kaip geriausia gydyti miego sutrikimus. Šiame straipsnyje rasite informaciją apie tai, kas yra nemiga ir kokius medikamentus verta rinktis norint saugiai bei veiksmingai ją gydyti.
 

Kai kurie nemigos gydymo ypatumai


Nemiga yra nemiegojimas naktį ir dienos metu jaučiama poilsio stoka. Ji gali pasireikšti sunkumu užmigti, dažnais ar ankstyvais prabudimais bei neišsimiegojimo pojūčiu atsibudus.
Prieš skiriant medikamentų jai gydyti pirmiausia įvertinamos galimos nemigos priežastys ir, jei būtina, gydomos ją sukėlusios ligos, be to, pacientui patariama laikytis miego higienos reikalavimų. Deja, nemaža dalis žmonių nemigą bando įveikti savo nuožiūra, vartodami vaistų ar alkoholio. Tačiau netinkamas medikamentų vartojimas gali pakenkti, o alkoholio sukeltas miegas nėra visavertis, be to, asmuo, nusprendęs savo miego problemas spręsti tokiu būdu, labai greitai gali tapti priklausomas.
Šiandien Lietuvoje vis dar nemaža dalis žmonių, dažnai net nepasitarę su gydytoju, nemigai gydyti vartoja nespecifinių migdomųjų vaistų (dažniausiai benzodiazepinų, pvz., diazepamo ir pan.). Deja, nemigą gydyti šiais vaistais nėra saugu. Jie ne tik sukelia pripratimo pavojų, bet ir gali pabloginti atmintį, dėmesio sukaupimą, slopinti kvėpavimą, sutrikdyti pusiausvyrą ir t.t. Dėl nespecifinių migdomųjų vaistų atsiradęs mieguistumas dieną gali trukdyti dirbti, vairuoti automobilį ir t.t. Miego struktūros tyrimai parodė, kad ilgai vartojami benzodiazepinai sutrikdo miego struktūrą. Nieko keista, kad šių vaistų vartojantys žmonės gali skųstis nepakankama miego kokybe. Tad kokią išeitį siūlo šiuolaikinė medicina nemigos kamuojamam žmogui?


Ispanų mokslininkai, apibendrinę nemigos gydymo tyrimų rezultatus, nemigai gydyti pirmiausia rekomenduoja rinktis nebenzodiazepinų grupės migdomuosius preparatus, pvz., zolpidemą (ZolpidemHexal). Jie taip pat rekomenduoja šiuos vaistus pacientams, kurių gyvenimo kokybė labai pablogėjo nutraukus prieš tai vartotus kitus migdomuosius ar kai kitas nemigos gydymo būdas buvo neveiksmingas.
 

Zolpidemas - kokybiškai naujas nemigos gydymo etapas


Tik 1980 m. pabaigoje buvo susintetinti specifiniai migdomieji vaistai. Populiariausias tarp jų - veiksmingumu, subalansuotu poveikiu ir saugumu išsiskiriantis zolpidemas (ZolpidemHexal). Dėl minėtų savybių šiandien jis yra dažniausiai JAV skiriamas vaistas nemigai gydyti. Kas lemia tokį šio preparato populiarumą?
Palyginti su nespecifiniais migdomaisiais, zolpidemas išsiskiria labai selektyviu poveikiu centrinės nervų sistemos struktūroms, lemiančioms miegą. Selektyvumo dėka zolpidemas pasižymi geru toleravimu bei labai retais nepageidaujamais poveikiais. Šis vaistas normalizuoja sutrikusią miego struktūrą bei nesukelia mieguistumo dieną. Taip pat zolpidemas nesukelia priklausomumo, neblogina pažintinių funkcijų, neslopina kvėpavimo centro ir beveik nepakeičia fiziologinės miego struktūros. Šios savybės leidžia vaisto vartoti tiek ilgalaikei, tiek trumpalaikei įvairaus amžiaus žmonių nemigai gydyti. Be to, gydant nemigą zolpidemu (ZolpidemHexal) akivaizdi ir ekonominė nauda. Palyginti su Lietuvoje vis dar populiariais nespecifinias migdomaisiais, zolpidemas yra veiksmingesnis, saugesnis bei geriau toleruojamas. Visavertiškai pailsėjus naktį ir nejaučiant mieguistumo dieną, pagerėja gyvenimo kokybė bei darbo našumas.
Žmonėms, kuriuos vargina baimė, kad vėl nepavyks užmigti, labai svarbu, kad pavartojus zolpidemo (ZolpidemHexal) jau po 15 minučių apima miegas.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Tadas
2012-07-13 12:56
Maždaug 15 metų aš kentėjau nuo chroniškų ir sunkių miego sutrikimų. Stebuklas iš vis, kad aš dar gyvas per tuos 15 metų aš miegojau vidutiniškai 1-2 valandas per 2-3 dienas. Aš išbandžiau beveik viską įmanomą, tiek receptinius vaistus tiek, netradicinę mediciną. Kartais būdavo pagerėjimas, bet ištisai jausdavausi pavargęs, darbingumo lygis labai žemas, bet toks buvo mano gyvenimas, kol nepradėjau domėtis nemigos gydymo būdais internete. Perskaičiau nemažai gerų atsiliepimų apie Amerikietišką prieparatą Laminine. Laminine galima rasti ir lietuvoje. Perskaičiau, kad kai kuriems žmonėms jis padeda įveikti nemigą ir jie gyvena pilnavertį gyvenimą. Kai pradėjau naudot Lamine pirmą naktį išmiegojau visą valandą nepabudęs (kaip man tai labai daug ). Po 3 savaičių jau vidutiniškai miegojau nuo 3 iki 5 valandų. Vis dar negaliu patikėt, kad dabar miegu ramiai, beveik neprasibundu, nebepila šaltas prakaitas kaip anksčiau, nebesivartau, tiesiog saldžiai miegu nors ir tas 5 valandas, bet viskas tik gerėja. Mano gyvenimo kokybė žiauriai pagerėjo, kasdien jaučiuos labiau pailsėjęs, atsirado noras daugiau judėti, būti gamtoje. Galiu pasakyti , kad mano gyvenimas pasikeitė.
extra
2009-03-21 17:57
nemiga dalykas rimtas. Tai būna taip, kad nemiegi nemiegi, o tiksliau - neužmiegi pvz. po ilgų nakties darbų, o po to ryte nors nušauk, kaip neišeina atsikelti..
Pasiskaičiau straipsnių visokiausių, patarimų ir nuomonių forumuose ir irgi nusporendžiau Tonussan išbandyti - mat juk reikia kažkaip save atgauti ir normlaų darbingumo ritmą.. Taigi av, nuo kovo pradžios jau geriu kasryt šį maisto papildą, ir tikrai galiu drąsiai jam pliusą dėti - pajaučiau, kad net ir po sunkios nakties dirbant ar mokantis, ryte tampa lengviau atsikelti, o dar ir tikrai, streso apsauga gana gerai gerai veikia - žodžiu, ir energijos,ir žvalumo gavau su kaupu, nei tikėjausi. Pliusas tonussan! Net ir nemigos kankinamiems, manau, gali padėti..
Lape
2009-02-24 17:02
aha, tonussan buvo ir mano geriausiais atradimas. augalinis, nugali miegus, nuovargi. mano jautresnis skrandis, tai tada kai pietauju ir naudos dvigubai - energijos visai dienai. :)
Studentas
2009-02-13 21:38
kad nemigos pasekmes netrukdytu gyventi, rytais isgeriu tonussan, tada be jokio vargo bunu energingas ir geros nuotaikos

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai