Blizgūs plaukai

„Nesuprantu, kodėl išplovus galvą vienu šampūnu ir balzamu plaukai atrodo nublukę, lyg be gyvybės, o kartais rezultatas būna stulbinamas – plaukai blizga, žvilga, atrodome lyg nuo žurnalo viršelio nužengusios. Kodėl toks skirtumas?“ – klausia žurnalo skaitytoja Birutė iš Kėdainių. Atsakydami jai ir kitoms mūsų skaitytojoms apie blizgių plaukų subtilybes, kalbamės su grožio salono „G-style studio“ kirpėja modeliuotoja Gitana Kaminskiene.
 

Ar įmanoma, kad plaukai blizgėtų natūraliai?


Plaukų žvilgesys tiesiogiai priklauso nuo jų būklės. Be papildomų priemonių žvilga tik sveiki plaukai. Pažiūrėjus per mikroskopą matyti, kad sveiko plauko žvyneliai yra prigludę ir atspindi šviesą, o kai plaukas nelygus, turi įskilimų, išsišakojimų, jis šviesos neatspindi.
Plauko žvilgesį tam tikra prasme paveikia ir genetika. Tiesūs plaukai žvilga labiau nei garbanoti, mat pastarieji yra sausesni, jų paviršius nėra lygus.

 

Kokie sveikatos sutrikimai tiesiogiai veikia plaukų kokybę?


Ją labiausiai paveikia galvos odos būklė. Pavyzdžiui, jeigu galvos oda pleiskanoja ar riebaluojasi, plaukai niekada nežvilgės, kol specialiomis priemonėmis neatkursite odos būklės.
Plaukų žvilgesiui įtakos turi ir bendra organizmo būklė, mityba, gyvenamoji aplinka. Ne veltui sakoma, kad plaukai – sveikatos veidrodis.
 

Plaukų blizgesį lemia ir plaukų priežiūros priemonės. Prašome papasakoti apie jas plačiau.


Taip, plaukų grožiui įtakos turi plaukų priežiūros priemonės: šampūnai, balzamai, kaukės, lakai, putos, aliejai.
Kai kurie šampūnai labai putoja ir pašiaušia plauką, nes jų sudėtyje yra labai daug šarmo. Geriau naudoti tokį, kurio sudėtyje nėra parabenų – SLS (Sodium Louryl Sulfate). Augalinės kilmės veikliosios medžiagos plauna plaukus švelniai, jų nepažeisdamos.
Atsargiai rinkitės plaukų formavimo priemones. Dažniausias slypintis pavojus yra tas, kad kai kuriuose produktuose naudojami senos kartos ingredientai, kurie, prilipę prie plauko, apvelka jį matine plėvele, palieka balsvas nuosėdas, kurių nepajėgia nuplauti net kokybiškas šampūnas.
Pasirinkti teisingai gana sudėtinga, nes pagrindinės fiksuojamosios sudedamosios dalys yra panašios. Geriausia išeitis – rinktis patikimo gamintojo produktus.


 

Kokios sudedamosios plaukų priežiūros priemonių dalys suteikia blizgesį?


Visos, kurios maitina, kondicionuoja ir užlygina plauko paviršių, suteikia plaukams žvilgesio. Pavyzdžiui, ryžių proteinai drėkina, gaivina ir atkuria gyvybės netekusius plaukus. Jojobos aliejus, kuriame gausu natūralių lipidų, vitamino E, drėkina plaukus, veikia kaip antioksidantas: leidžia parsiskverbti naudingosioms medžiagoms į plaukus ir kartu sudaro apsauginę plėvelę, kuri padeda plaukus lengviau iššukuoti, suteikia jiems žvilgesio. Šilko proteinai apgaubia plaukus spindinčia apsauga. Taukmedžio sviestas, ciberžolė, rozmarinų ekstraktas (provitaminas B5) maitina, minkština plaukus, suteikia žvilgesio. Naujos kartos silikonai apvelka plauką spindinčia apsaugančia plėvele, neleidžia jiems išsausėti ir suteikia žvilgesio.
 

Ką reikėtų daryti, norint pasiekti blizgių plaukų efektą?


Pirmiausia plaukai turi būti švarūs ir neperkrauti fiksavimo priemonėmis.
Labai svarbu, kokį naudojate plaukų džiovintuvą bei šepetį. Sakykim, parduotuvėse galima rasti su jonine technologija, kuri leidžia stipriau uždaryti plauko žvynelius, todėl plaukai ima blizgėti.
Be to, plaukų teisinimo bei garbanojimo įrankiai turėtų būti pagaminti iš kokybiško metalo.
Svarbu teisingai džiovinti plauką – pagal augimo kryptį. Nukreipkite feno srovę nuo plaukų šaknų galiukų link (nuo viršaus į apačią). Taip plaukai įgaus sveiką išvaizdą, nepasišiauš ir netaps matiniai.
 

Ar tiesa, kad plaukams stiprumo ir blizgesio suteikia natūralūs augaliniai aliejai?


Natūralūs aliejai ypač sustiprina dažytus ar chemiškai sušukuotus plaukus. Jie tampa elastingesni, blizgūs.
Pavyzdžiui, juodgrūdės aliejus, turintis riebiųjų polineprisotintųjų rūgščių, ramina, minkština, tonizuoja galvos odą. Naikina pleiskanas, gydo žvynelinę, egzemą.
Pirmažiedžio, levandų aliejus regeneruoja, tonizuoja, ramina ir stiprina plaukus.
Rozmarino aliejus – stiprus gamtos sukurtas antioksidantas, stimuliuoja odos atsidalijimą, skatina plaukų augimą, o prancūziško muskatinio šalavijo aliejus ir azulenas (veiklioji medžiaga, išgaunama iš vaistinės ramunėlės) minkština plaukus.
Simondisijų (jojobos) ir rafinuotas alyvuogių aliejus maitina plaukus, didina jų apimtį, suteikia blizgesio.
Saulėgrąžų, kokosų ir palmių aliejai kondicionuoja plaukus, lengvina jų iššukavimą.
Aliejus tinka ir galvos odos masažui, nes ją suminkština ir pamaitina.
 

Kokia yra teisinga aliejaus naudojimo procedūra?


Kelis kartus per savaitę prieš galvos plovimą į galvos odą lengvais judesiais įtrinkite aliejų, po to juo ištepkite plaukus per visą jų ilgį nuo šaknų iki galiukų. Palaikykite 10–30 min. (jeigu norite pasiekti geresnio rezultato, galvą ir plaukus laikykite šiltai apgaubę storesniu rankšluosčiu ar skarele). Po to plaukus kruopščiai kelis kartus išplaukite jums tinkamu šampūnu.
 

Kokie jūsų patarimai kasdienei dažytų plaukų priežiūrai, kad jie blizgėtų?


Plaukus plaukite dažytiems plaukams skirtu šampūnu ir balzamu. Kartą per savaitę palepinkite juos kauke ar aliejumi, tada plaukai neišsausės ir ilgiau išlaikys žvilgesį. Praėjus kelioms savaitėms po dažymo, plaukų spalva ima blukti ir žvilgesys pamažu nyksta, tada naudokite purškiamus plaukų blizgesius. Jie tarsi apgaubia plaukus žvilgia plėvele, saugo nuo išsausėjimo ir žalingo aplinkos poveikio. Paprastai žvilgesiai purškiami ant jau suformuotos šukuosenos.
Žvilgesio stiprumui įtaką daro ir plaukų spalva. Šiltos spalvos, turinčios geltoną, šokoladinį ar raudoną atspalvį, žvilgės labiau nei šalti pilki ar žalsvi atspalviai (jie bus matiniai).
Dažykite plaukus, atsižvelgdami į plauko struktūrą ir žilų plaukų kiekį, kuo silpnesniais, mažiau amoniako turinčiais dažais. Taip mažiau pažeisite plaukus ir jie labiau žvilgės.
 

Sakoma, kad plaukų grožiui ne mažiau svarbūs ir kiti dalykai: maistas, gyvenamoji aplinka, sielos ramybė ir pan. Kokia jūsų nuomonė apie tai?


Be abejo, tai tiesa.
Jūsų plaukams naudingi baltymai, biotino ir omega-3 riebalų rūgštys, todėl reikėtų dažniau valgytilašišos, linų sėmenų, sojos, kiaušinių, pupelių. Tai padeda išsaugoti plaukų blizgesį.
Valgykite mėlynes, granatus, špinatus, nes juose gausu vitaminų C ir E, kurie yra puikūs antioksidantai, padedantys išlikti plaukams sveikiems ir blizgiems.
Rečiau valgykite pusfabrikačius ir „negyvą“ maistą, nes tai skatina plaukų riebalavimąsi, pleiskanų atsiradimą, kartu plaukai nustoja sveikai blizgėti.
Plaukų žvilgesiui įtakos turi ir aplinka, kurioje gyvename. Jūra, saulė, sūrus vanduo sausina plaukus, todėl, ilgiau besimaudydami jūroje ar būdami saulės spinduliuose, naudokite specialias plaukų apsaugos priemones.
Miestų, automobilių smalkės, darbas dulkėse ar sąlytyje su kenksmingomis medžiagomis teršia ir vargina plaukus. Juos reikėtų dažniau plauti, drėkinti kondicionieriais ar kaukėmis.
Stresas, nuovargis, rūkymas ar dažnas buvimas prirūkytoje aplinkoje taip pat neigiamai veikia plaukų kokybę: sutrikdo aprūpinimą deguonimi, naudingomis medžiagomis, jie tampa matiniai, blankūs, netenka gyvybingumo, žvilgesio.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai