Tobulų formų kūrimas spalvomis

Kosmetologija ir plastinė chirurgija, be abejo, tarnauja jaunystei ir grožiui, tačiau maksimaliam rezultatui pasiekti kartais tiesiog būtina sukurti formas spalvomis. Tam sėkmingai naudojama mikropigmentacija – permanentinis makiažas. Jis padeda sugrąžinti bėgant metams prarastas odos spalvas, pabrėžti veido bruožus, koreguoti nedidelius formos, simetrijos trūkumus, sukurti harmoniją.
 

Permanentinis (patvarus) makiažas – tai hipoalerginio dažiklio mikroimplantavimas, kurio metu pigmentas plona adata įterpiamas į odą. Šiandien ši procedūra tapo neatsiejama estetinės medicinos dalimi: ji gali būti atliekama kaip savarankiška, atskira procedūra arba įeiti į kompleksinės kosmetologijos programą. Permanentiniam makiažui naudojami specialūs įvairių atspalvių pigmentai, jie parenkami individualiai, atsižvelgiant į veido spalvinį tipą.

 

Terminai


Žodis „mikropigmentavimas“ – anglų kalbos kilmės (micropigmentation). Šis pavadinimas vartojamas tarptautiniu mastu, jo sinonimai yra dermografija, dermopigmentavimas, mikroimplantavimas naudojant pigmentus.
Dažnai vietoj terminų „permanentinis makiažas“ ir „mikropigmentavimas“ vartojamas žodis „tatuažas“. Jis kilęs iš angliško tattoo ir prancūziško tatouage ir reiškia „meninį atvaizdą ant kūno“. „Tatu-makiažas“, „kosmetinis tatuažas“ – terminai, kuriuos vartoja tatu studijose veido procedūroms apibūdinti. Pagal reikšmę tai labai artima mikropigmentavimui, bet atliekama kitais metodais, naudojant kito tipo įrangą, kitos sudėties pigmentus. Tatu makiažo metu pigmentai implantuojami į odą giliau, ir rezultatai – visai kitos kokybės.
Minimalus pigmento implantavimo gilumas ir nedidelis tirštumas (priklauso nuo užduoties) suteikia galimybę lengvai ir harmoningai pabrėžti lūpas bei antakius, darančius veidą raiškesnį, gražesnį – be vulgarių akcentų.
 

Patirtimi paremti principai


Estetikos centro „Kosmedija“ mikropigmentacijos specialistė savo daugiametės bei užsienio patirties pagrindu parengė svarbiausius mikropigmentacijos principus, pagal kuriuos dirba mūsų centras:
· Formos permanentiniam makiažui parengimas remiasi giliomis anatomijos bei žmogaus veido proporcijų žiniomis.
· Spalvos parinkimas reikalauja subtilaus spalvų dėsnių ir harmonijos, žmonių spalvinių tipų žinojimo.
· Galutinis pigmento parinkimas atliekamas tiksliai suradus reikiamą atspalvį, atitinkantį pagrindines veido spalvas ir sugebantį pagražinti, atgaivinti veidą, padaryti jį jaunesnį.
· Sudėtingų, sodrių atspalvių naudojimas.
· Atsižvelgimas į psichologinį kliento tipą, bendrą stilių, dekoratyvinio makiažo įpročius parengiant formą.
· Profesionalus matymas, leidžiantis sukurti tobulas formas bei taurius spalvos niuansus.
· Platus Akvarelės metodo galimybių naudojimas
· Sudėtingų taurių pigmentų atspalvių panaudojimas.
· Maksimaliai rūpestingas elgesys su kliento išvaizda bei pageidavimais.
· Sugebėjimas suprasti ir išskirti raiškiausią veido dalį, darančią jį unikalų.
· Profesionalus formos ir spalvos permanentiniam makiažui parengimas, mokėjimas suprasti, išsaugoti ir pabrėžti kiekvieno veido unikalumą ir individualumą.
· Permanentinis makiažas atliekamas tiktai tuo atveju, kai veido bruožai yra patrauklūs, harmoningi, natūraliai žvalūs bei jaunatviški ir nereikalauja skubaus permanentinio makiažo, meistrė tai paaiškins konsultacijos metu, ir permanentinis makiažas gali būti atidėtas.
o Atliekant akių vokų permanentinį makiažą, pigmentas įterpiamas blakstienų augimo zonoje – tuomet permanentinis makiažas atrodo maksimaliai natūraliai. Šia technika galima sukurti tankesnių blakstienų vaizdą, taip pat delikačiai pakoreguoti akių formą. Jeigu akių mikropigmentacija atliekama „strėlyčių“ ar šešėliavimo metodu, akys atrodo tarsi padažytos.


o Viena iš populiariausių mikropigmentacijos procedūrų – permanentinis antakių makiažas. Keičiant antakių formą, galima pabrėžti akių grožį, padaryti jas išraiškingesnes. Antakių mikropigmentacijai naudojama „plaukelių imitacijos“ technika, dėl kurios antakiai atrodo estetiškai ir natūraliai.
 

Vizualaus grožio kūrimo taisyklės


Problemas, kurios sprendžiamos atliekant mikropigmentaciją, galima išskirti į tris grupes: individualios, amžiaus pakitimų ir susijusios su netinkama priežiūra.
 

Individualios problemos


· Akys yra per arti viena kitos.
· Akys yra per toli viena kitos.
· Užkritę akių vokai.
· Apvalios formos akys.
· Horizontali antakių forma.
· Per žemai arba per aukštai esanti antakių augimo linija.
· Nevienodas plaukelių augimas visu antakio ilgiu.
· Per reti antakių plaukeliai.
· Šviesios, retos, nesuteikiančios išraiškingumo akims blakstienos.
· Pernelyg šviesūs antakių plaukeliai.
· Antakių asimetrija.
· Randai vokų, antakių, lūpų zonoje.
· Neryškus kontūras.
· Lūpų asimetrija.
· Pernelyg plonos lūpos.
Veido harmonija labiausiai priklauso nuo veido dalių proporcijų. Pavyzdžiui, jei akys per toli viena nuo kitos, mikropigmentavimo linija piešiama pradedant kuo arčiau vidinių akies kampelių. Taip akys optiškai priartinamos.
Pagal spalvų ir atspalvių naudojimo taisykles, šviesios spalvos optiškai padidina ir priartina, o tamsios – sumažina ir tolina. Šis metodas taikomas koreguojant viršutinio akies voko dydį.
Giliai esančios akys koreguojamos šviesaus pigmento įterpimu ant viršutinio judančio voko; taip pat šis būdas gali būti taikomas, jei judamasis vokas yra neproporcingai mažas. Kai vokas yra per didelis – platesnė akių mikropigmentacijos linija ir šešėliavimo technika optiškai jį sumažins.
 

Permanentinis makiažas, koreguojantis dėl amžiaus atsirandančius pakitimus


Koreguojant dėl amžiaus atsirandančius pakitimus, mikropigmentacija gali tapti chirurginių operacijų alternatyva, ypač tada, kai pacientė psichologiškai nepasiruošusi tokiam rimtam žingsniui. Pačios populiariausios indikacijos akių mikropigmentacijai atlikti:
· Viršutinių vokų nusileidimas.
· Natūralios odos spalvos, lūpų spalvos pakitimas.
· Blakstienų bei antakių plaukelių spalvos praradimas.
· Blakstienų ir antakių plaukelių praretėjimas arba iškritimas.
· Žemyn nusvirę antakių išoriniai kraštai.
· Nusileidę lūpų kampučiai.
· Antakių asimetrija, susijusi su nevienodu odos tonusu.
· Viršutinio voko judančios dalies patamsėjimas.
· Lūpų spalvos pakitimas bei odos tonuso sumažėjimas.
Pavyzdžiui, norint pakoreguoti nusileidusį viršutinį voką bei išorinius antakių kraštus, mikropigmentacijos būdu linija vedama šiek tiek kilstelint. Taip „pakeliami“ antakiai bei akių linija, ir veidas atrodo jauniau.
 

Permanentinis makiažas – prieš netinkamą priežiūrą


Estetinės problemos, susijusios su netaisyklinga zonos aplink akis priežiūra, taip pat koreguojamos mikropigmentacijos metodu. Tai gali būti antakių linijos, prarastos dėl neteisingo plaukelių šalinimo ar dažno dažymo, atkūrimas ir panašiai.
 

Permanentinio makiažo galimybės lūpų srityje


Naudojant mikropigmentavimo techniką lūpų srityje, galima sėkmingai spręsti šias estetines užduotis:
o Vizualiai padidinti lūpų apimti;
o pagerinti natūralią formą;
o pakeisti spalvą;
o padaryti ryškesnį kontūrą;
o pakoreguoti senatvinius kitimus: pamėlynavimą, neapibrėžtą bei neryškų kontūrą, susiaurėjimą, nusileidusius kampelius;
o sukurti stangresnės bei jaunesnės odos efektą lūpų zonoje;
o pakoreguoti įvairius defektus: randus, netolygiai nudažytą lūpų kontūrą;
o ištaisyti asimetriją;
o sukurti nudažytų lūpų efektą.
 

Akvarelės metodas


Mūsų centre aktyviai naudojami Akvarelės technikos pranašumai. Šis metodas yra sukurtas mūsų centro direktorės ir vadovės.
 

Akvarelės metodo principai:


· minimalus pigmento suleidimo gilumas;
· minimalaus kiekvienam atvejui pigmento kiekio suleidimas;
· kruopšti kliento veido analizė – geras žmogaus veido proporcijų žinojimas;
· dekoratyvinio makiažo mados tendencijų žinojimas;
· spalvos bei harmonijos dėsnių žinojimas.
Minimalus pigmento kiekis padeda išsaugoti permanentinio makiažo natūralumą. Jei padengimas pigmentu gilus ir tirštas, gali būti tamsios spalvos, atsirasti dėmių visoje permanentinio makiažo zonoje, iškraipomi atspalviai. Tokiais atvejais permanentinis makiažas, net jeigu pavyko išsaugoti šviesias spalvas, atrodo pernelyg dirbtiniai, panašus į kaukę. Mikropigmentavimas – tai pigmento suleidimo į dermą procesas, kurio rezultatas yra permanentinis, t.y. patvarus makiažas. Atliekant procedūrą Akvarelės metodu, veidas nepersisotinamas sodriomis spalvomis, sendinančiomis žmogų.
Mūsų Centre dirba aukštos kvalifikacijos meistrai, profesionalūs visažistai, turintys medicininį išsilavinimą bei rimčiausią meninį pasiruošimą. Meistrai nuolat kelia savo profesinį lygį, sėkmingai dalyvauja permanentinio makiažo bei vizažo konkursuose, mėgsta savo darbą ir yra jam atsidavę.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai