Patarimai nėščiajai. Kaip nejausti pilvo svorio

Nėštumas moters organizmui yra didelis krūvis. Keičiasi kūnas ir psichologija, tačiau šie pokyčiai yra natūralūs. Taip ir turi būti. Moterų baimės atsiranda dėl nežinojimo. Labai svarbu, kad moteris žinotų, ko ji gali laukti ir tikėtis nėštumo metu. Išankstinis žinojimas apsaugos nuo nereikalingų baimių. Skirtingais nėštumo periodais nusiskundimai vis kiti. Antroje nėštumo pusėje dažniausias jų – didėjantis pilvukas.
 

Dažniausi nusiskundimai


Nėštumui didėja, keičiasi svoris. Kad besilaukiančioji nepriaugtų labai daug svorio, reikia prižiūrėti mitybą, taip sakant, „neatleisti vadžių“. Visiškai neteisingas yra įsitikinimas, kad reikia valgyti už du. Jau vien dėl antsvorio moters savijauta nebus gera. Patariama nevalgyti to, kas „eina į kūną“: saldumynų, pyragaičių, labai riebaus maisto.
Didėjant pilvukui, kai kurioms moterims būna sunku, jos jaučia, kad joms lyg „tempia“ pilvo apačią. Taip dažniau būna jau antroje nėštumo pusėje.
Kojų ir rankų tinimas, pabrinkimas gali kamuoti nėštumo pabaigoje. Kai kurios moterys klaidingai suvokia tą tinimą ir ima riboti skysčių kiekį. Anaiptol, jeigu mažiau skysčių gersi, tinimai nesumažės.
Paskutiniais nėštumo trimestrais kai kurios moterys skundžiasi prastu miegu. Šis sutrikimas dažnas, tačiau nesunkiai palengvinamas.

 

Kokia pagalba?


Kaunietė Rasa pas gydytoją akušerę ginekologę Jūratę Snarskienę užsuka kartą per mėnesį. Rasai tai pirmas nėštumas, todėl moteris turi daug klausimų. Pastaruoju metu ją neramina vis didėjantis jos pilvukas. Moteriai sunkiau vaikščioti, jaučia tempimą, skauda nugarą. Skaičiuojama 28-ta Rasos nėštumo savaitė. Nėščioji domisi, kaip galima būtų palengvinti būseną.


„Daug kartų gimdžiusioms, nešiojančioms du ir daugiau vaisių ar esant daug vandenų, taip pat moterims, kurių blogai išvystyta raumenų sistema, dažniau prasiskiria tiesieji pilvo raumenys. Nėštumo metu dėl pakitusių atramos organų anatomijos pasikeičia nėščiosios eisena: stuburas išsiriečia, pečiai ir galva atsilošia atgal, smarkiai išsilenkia nugara. Daugeliui besilaukiančiųjų, kurios blogai jaučiasi dėl vis didėjančio pilvo ir pilvo sienos raumenų išsitempimo, rekomenduoju nešioti specialias ortopedines priemones – diržus. Juos galima dėvėti iki ir po nėštumo. Prieš gimdymą rekomenduojama diržą nešioti nuo 20-tos nėštumo savaitės. Diržas palaiko iš apačios pilvą, neleidžia išsiplėsti pilvo sienos raumenims. Tik reikia nepamiršti, kad jis dedamas ant pilvo gulint. Po nėštumo fiksuojamasis diržas padeda sugrąžinti pilvo sienos raumenų stangrumą. Aišku, būtina mankštintis,“ – patarė Kauno Centro poliklinikos Moterų konsultacijos gydytoja akušerė-ginekologė Jūratė Snarskienė.
Ginekologė savo pacientei Rasai pademonstravo, kaip reikia užsidėti diržą. Moteris sakė, kad su diržu jaučiasi puikiai. Rasa išbandė „Lauma medical“ pilvą prilaikantį diržą. Gydytoja ginekologė rekomendavo įsigyti būtent šį diržą, nes diržo šonuose įsiūti „velcro“ tipo lipukai užtikrina galimybę pasirinkti tinkamiausią diržo įtempimą, kad jaustumėtės patogiai. „Diržas yra keturių dydžių: S, M, L, XL, tad išsirinksite tinkamiausią. Lipukai užtikrins komfortiškiausią savijautą, nesvarbu, kokio dydžio nėščiosios pilvas. Man dar patinka, kad „Lauma medical“ diržo konstrukcijoje yra papildomų tvirtinimų, kurie užtikrina stabilumą ir patogumą. Orui pralaidi medžiaga leidžia odai kvėpuoti. Šis diržas tinka ir po gimdymo, siekiant sustiprinti pilvo raumenis.
Diržas puikiai prilaiko pilvą ir sumažina krūvį, tenkantį nugarai. Jį lengva prižiūrėti ir galima naudoti metus,“ – kalbėjo medikė.
 

Dar keletas patarimų besilaukiančiajai


· Dieną reikia stengtis nesėdėti ilgai nuleidus kojas, ypač jei jos yra linkusios patinti. Taip pat verta daugiau vaikščioti, taip stiprėja kojų venos.
· Patariama nemiegoti ant nugaros, nes gali būti silpna ir negera tiek moteriai, tiek vaikeliui. Jeigu vaikelis didesnis, ant nugaros gulinti moteris gali net nualpti. Rekomenduojama gulėti ant šono, pagal fiziologinę gimdos padėtį dažniau gulėti ant kairiojo šono. Taip vaikelio kraujotaka nesutrikdoma, ir moters savijauta geresnė.
· Geresniam miegui užtikrinti verta prieš miegą pasivaikščioti, vėdinti patalpas, prieš miegą nepersivalgyti, nesijaudinti.
· Verta lankyti nėščiųjų mokyklėles, lankyti baseiną. Toks aktyvumas svarbus keliais aspektais: sportas apsaugo nuo per didelio svorio, o bendravimas teigiamai veikia būsimosios mamytės dvasinę būklę.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai