Lietuvoje – nauja veiksminga priemonė vyrų lytinei potencijai gerinti

Šių metų rugsėjo mėnesį Lietuvoje pirmą kartą buvo minima Pasaulinė seksualinės sveikatos diena. Specialistai pripažino, kad seksualinė sveikata, lytinis gyvenimas vis dar tabu mūsų visuomenėje. Todėl, turėdami per mažai informacijos, žmonės savo problemas bando spręsti patys, o ne pasitardami su gydytoju. Deja, dažniausia, tai tik apsunkina situaciją.

 

Erekcijos sutrikimas – viena dažniausių problemų, tačiau, gydytojų teigimu, tai neturėtų tapti priežastimi vengti lytinių santykių, nes veiksmingų sprendimo būdų yra.

 

Patiria kas trečias?

Erekcijos sutrikimas – tai nuolatinis ar pasikartojantis vyro negalėjimas sukelti ir/arba išlaikyti pakankamą varpos erekciją lytiniam aktui atlikti. Kartą patyrę erekcijos sutrikimą vyrai neturėtų pulti į paniką. Įvairių šaltinių duomenimis, net kas trečias (apie 30–40 proc.) vyresnis nei 40–50 m. amžiaus vyras nuolat patiria erekcijos sutrikimų. Tačiau tai neturėtų gąsdinti, nes šie skaičiai – tai ir lengvos (užtenka vyrui vos vieną kartą pasiskųsti erekcijos sutrikimu, ir tai jau fiksuojama anketose), ir sunkesnės ligos formos. Tad nerimauti nereikėtų: dauguma sutrikimų vis dėlto yra lengvo laipsnio, o atvejų, kai erekcijos visiškai nėra, skaičius nėra didelis. Visiško lytinio nepajėgumo, erekcijos nebuvimo arba nepakankamumo lytiniam aktui atvejų tarp 50-ties ir vyresnių vyrų yra apie 5–10 proc.

Kada reikėtų susirūpinti? Tada, kai lytinis gyvenimas trikdo jus ir partnerę. Jeigu partneris tik kelis kartus nesugebėjo patirti erekcijos, pakankamos lytiniam aktui atlikti, tai dar nereiškia, kad jis turi erekcijos sutrikimą. Taip galėjo nutikti dėl nuovargio, išsiblaškymo, alkoholio ir kt. Susirūpinti verta, jei tokie sutrikimai kartojasi nuolat.

 

Amžius ir erekcija

Erekcijos sutrikimai turi ryšį su amžiumi. Be to, atsižvelgiant į jį, gali skirtis ir juos sukeliančios priežastys. Jaunesniame amžiuje to priežastys dažniau yra psichogeninės, t.y. kai vyras bijo, kad nebus geros erekcijos, kad nebus pagirtas, kiti prietarai. Ypač tokios mintys gali padaryti meškos paslaugą vyrams, kurie neturi nuolatinės partnerės ir per pirmą vakarą nori pasirodyti itin pajėgūs.

Vyresnio amžiaus vyrams dažniau pasireiškia lėtinis erekcijos sutrikimas, kurį dažniausia lemia organinė priežastis – smulkių kraujagyslių endotelio disfunkcija. Kita vertus, vyresni vyrai ramiau reaguoja į savo lytinės funkcijos pasikeitimus, pripažįsta, kad ji ne tokia gera, kaip jaunystėje, ir stengiasi išnaudoti tai, ką turi. Jie paprasčiausiai prisitaiko prie esamos situacijos, o į gydytojus nesikreipia, nes mano, kad nieko pagerinti negalima.

Ekspertų nuomone, net apie 80–90 proc. erekcijos sutrikimų, kuruos patiria vyresnio amžiaus vyrai, turi organines priežastis.

 

Rizikos veiksniai

Erekcijos sutrikimų dažniau gali atsirasti sergantiesiems diabetu, hipertenzija, širdies ligomis ar patyrusiems prostatos operaciją. Nesveika gyvensena – rūkymas, alkoholis, mažas fizinis aktyvumas – taip pat gali būti rizikos veiksniai. Tačiau nuo šių rizikos veiksnių nėra apsaugoti ir jauni iki 40-ies metų vyrai, kurie, beje, yra labiausiai lytiškai aktyvūs, todėl reikliausi ir skundžiasi net ir dėl nedidelių negalavimų. Erekcijos sutrikimų rečiau patiria reguliariai sportuojantys vyrai.

 

Erekcija ir širdies ligos

Erekcijos sutrikimas gali būti gresiančio širdies smūgio pranašas. Tai nenuostabu, nes svarbiausias įtakos turintis veiksnys yra kraujagyslių būklė. O kadangi varpos kraujagyslės labai smulkios – 1–2 mm (širdies apie 5 mm), jos dėl jau minėtų rizikos veiksnių nukenčia pirmiausia. Taigi pradžioje – susilpnėjusi erekcija, vėliau galimas infarktas. Todėl labai svarbu nedelsiant pasitarti su savo gydytoju.

 

Gydymo naujienos

Gera žinia, kad erekcijos sutrikimus beveik visuomet galima išgydyti. Populiariausias išlieka gydymas medikamentais. Kokių yra veiksmingų ir patikimų preparatų, konsultuoja medicinos mokslų daktaras urologas seksualinės medicinos gydytojas Robertas Adomaitis.

 

Erekcijos sutrikimas – poros problema. Kaip šioje situacijoje galėtų ir turėtų padėti moterys?

Taip, tai yra dviejų asmenų problema, ir spręsti ją reikia drauge. Kadangi jaunesniame amžiuje erekcijos sutrikimus gali lemti jau minėtos psichogeninės priežastys, tad partnerės palaikymas, supratimas, sugebėjimas įveikti partnerio jaudulį iš tiesų gali daug. Taip pat, kaip ir rami reakcija į nesėkmę.

Vyresniame amžiuje, kai erekcijos procesas tampa ne toks greitas, ne toks stabilus, vėlgi labai svarbus partnerės supratimas, kad erekcija priklauso ne tik nuo vizualinės, bet ir liečiamosios stimuliacijos. Moters veiksmai tam pasiekti visada bus geresnis vaistas negu tabletė.

 

Kokius sprendimus gali pasiūlyti gydytojai?

Nors dažniausia pas gydytoją ateina vienas iš partnerių, norint efektyvios pagalbos seksualinio sutrikimo atveju, visada omenyje reikia turėti poros situaciją. Jeigu poros santykiai stabilūs, jie vienas kitam nori padėti, daugiau šansų pasireikšti turi ir gydytojas. Išsiaiškinęs poros lytinio aktyvumo pobūdį, galimybes prisitaikyti prie partnerio organizmo funkcijų, gydytojas gali patarti, ką daryti, kad lytinis gyvenimas tenkintų.

 

Kokie nauji preparatai atėjo į mūsų rinką?

Viena dažniausių lėtinio erekcijos sutrikimo priežasčių vyresniems vyrams – endotelio disfunkcija, t.y. kai kraujagyslės praranda elastingumą, nesiplečia varpos akytkūnių kraujagyslinės ertmelės (sinusoidai), ir tai lemia erekcijos susilpnėjimą ar visišką nebuvimą. Šiandien visas mokslas, kuris susijęs su kraujagyslių funkcija, sukasi apie azoto oksidą. Azoto oksidas yra paprasta molekulė, sudaryta iš vieno azoto ir vieno deguonies atomų, tačiau atliekanti daug funkcijų mūsų organizme, viena svarbiausių – plėsti kraujagysles.

Azoto oksidas nuolat gaminamas kraujagyslių vidiniame sluoksnyje endotelyje iš aminorūgšties L-arginino. Tad preparatai, turintys didesnį arginino kiekį, tokie kaip, pavyzdžiui, neseniai Lietuvoje pasirodęs Clavin, skatins ir didesnę azoto oksido gamybą.

Pacientai gali vartoti arginino preparatų erekcijai pagerinti nuolat, kaip maisto papildo, arba pagal poreikį.

 

Kuo naujasis preparatas skiriasi nuo jau esamų? Kuo ypatingos jo sudedamosios dalys, pvz.,kad ir jūsų minėtasis argininas?

Argininas yra nepamainoma medžiagų apykaitos sudedamoji dalis ir priskiriamas prie dalinai nepakeičiamų aminorūgščių. Maisto papildo Clavin veikliosios medžiagos, sudarytos iš įvairių arginino formų.

Šis maisto papildas nuo kitų panašios paskirties skiriasi tuo, kad jo sudėtyje yra kelios tame pačiame biocheminiame procese dalyvaujančios medžiagos (L-arginino aminorūgštys ir jų apykaitos sudedamosios dalys). To privalumas – jos skirtingu greičiu patenka į audinius, būtent tai užtikrina ir pakankamai greitą preparato veikimą, ir jo poveikio tęstinumą.

Be to, sudėtyje yra ekstraktų (eleuterokoko, peruvinių pipirinių ir burnočių) derinys, kuris skatina geresnį preparato biologinį prieinamumą.

 

Kam Clavin tinkamas, kokio amžiaus vyrams ir esant kokio sunkumo sutrikimui?

Didelį arginino kiekį turintis preparatas Clavin tinka tiems vyrams, kurių endotelio mechanizmai nėra taip sutrikdyti, kad jie negalėtų pagaminti azoto oksido, t.y. jaunesniems vyrams. O žmogui, kuriam 70 metų ir kuris serga cukriniu diabetu, arterine hipertenzija, dėl to, kad azoto oksido gamybos mechanizmai yra pažeisti, didesnis arginino kiekis gali būti mažiau efektyvus. Žodžiu, kiekvienu atveju gydytojas parinks ir veiksmingiausią preparatą, ir tinkamiausią jo vartojimo būdą.

Tačiau ir pacientų yra įvairių: vieniems nesvarbu, koks vaistas, svarbu, kad smarkiai veiktų. Kiti, nusprendę ką nors vartoti, pageidauja, kad tai būtų naudinga organizmui, todėl jiems labai tiks vaistas, kurį galima vartoti kaip maisto papildą. Juolab kad yra duomenų, jog preparatas turi poveikį ne tik erekcijai, bet ir kitoms organizmo kraujagyslėms.

 

Kiek tęsiasi preparato poveikis?

Preparato poveikis tęsiasi iki paros. Tačiau tai nereiškia, kad vyrui tiek laiko truks erekcija. Tai reiškia, kad tiek laiko jis yra veiksmingas, ir pora turi galimybę spontaniškai ir natūraliai pasirinkti momentą. Tačiau kad vyras patirtų erekciją, yra būtinas seksualinis stimuliavimas. Kita vertus, reikia žinoti, kad preparatas kiekvienam veiks skirtingai, nes skirtingo laipsnio gali būti erekcijos sutrikimas. Todėl mažesnio sutrikimo atveju gerą efektą gali duoti ir jau mažėjanti preparato koncentracija. O kitam, kurio sutrikimas didesnis, preparatas gali veikti trumpiau.

Visada sakau, kad reikia stebėti, eksperimentuoti ir niekada neskubėti, nes daliai vyrų preparatas gali suveikti greitai, kitiems, kurių medžiagų apykaita lėtesnė, lėčiau. Todėl, per anksti pabandžius, norimo rezultato galima ir nesulaukti. Be to, dar ir nerimas (ar jau suveikė, ar dar ne) irgi gali trikdyti vyrą. Todėl po erekcijai gerinti skirto papildo suvartojimo rekomenduoju iki lytinių santykių palaukti ne mažiau kaip valandą.

 

Jūsų pastebėjimai iš praktikos, dažniausios klaidos?

Paprastai apie lytinio gyvenimo nesėkmės nešnekama net su draugais. Ieškant atsakymų, susipažįstama su internete pateikta informacija, kuri labai menkai atitinka realybę, dažnai yra perdėta, vyrai dėl to ima save nuvertinti, jaučiasi ne tokie, kaip visi, defektyvūs. Todėl labai dažna praktika, kai bandomi visi vaistai iš eilės, tai užtrunka keletą metų, bet iki specialisto vis nenueinama. Nors iš tikrųjų dažniausiai padėti poroms būtų galima, galbūt netgi minimaliai pasitelkiant medikamentų. Nereikia bijoti to pasitarimo: laiku atėję pas gydytoją problemą išspręsite greičiau, ir tai atims mažiau sveikatos, laiko ir pinigų.

Noriu pabrėžti, kad tinkamai pasirinktas sprendimo būdas yra didžiausias sėkmės garantas sprendžiant lytinės funkcijos sutrikimus.

Susiję straipsniai

Video

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai