2008-03-25

Magnetinis rezonansas - nekenksmingas ir patikimas tyrimas

Magnetinis rezonansas - nekenksmingas ir patikimas tyrimas
Apie naujausią ir saugiausią radiologijos tyrimo metodą - magnetinį rezonansą, kuriam atlikti nenaudojami rentgeno spinduliai, kalbamės su Medicinos diagnostikos centro gydytoja radiologe Aida STEPONĖNIENE.
 

Magnetinio rezonanso poveikis buvo nustatytas 1946 metais dviejų nepriklausomai dirbusių amerikiečių mokslininkų grupių Stanfordo ir Harvardo universitetuose. O 1952 m. F.Bloch ir E.Purcell gavo Nobelio premiją už pasiekimus šioje srityje. Palyginti neseniai magnetinis rezonansas pradėtas taikyti ir medicinoje. Magnetinis branduolinis rezonansas (MR) - tai diagnostinė procedūra, kurią atliekant atkuriami žmogaus kūno organų atvaizdai.

Šis tyrimas neturi kenksmingo rentgeno ar kitokios jonizuojamosios spinduliuotės poveikio, taigi yra visiškai saugus, o komplikacijos po šio tyrimo itin retos.

Aparatas sudarytas iš didelio magneto ir specialaus stalo, ant kurio guldomas tiriamas pacientas. Stalas juda taip, kad tiriamoji kūno dalis būtų aparato centre. Tyrimo metu žmogaus kūnas veikiamas didelio intensyvumo nekintamu ar kintamu magnetiniu lauku, o poveikio atsakas registruojamas galingu greitaeigiu kompiuteriu.

Tiriant MR metodu, žmogaus kūnas tarsi supjaustomas plonais pjūveliais reikiamoje plokštumoje, todėl galima labai tiksliai vertinti pokyčių vietą, pokyčių išplitimą ir t.t. Gautus vaizdus galima atspausdinti, vertinti, archyvuoti ir teikti diagnostinę išvadą. Tyrimas skirtas galvos, nugaros smegenų, stuburo, vidaus organų patologijai nustatyti. Šis tyrimas ypač reikšmingas tiriant raumenų, sąnarių, sausgyslių, raiščių, nugaros smegenų ir kaulų čiulpų būklę, ko kitais tyrimo metodais kokybiškai atlikti neįmanoma. MR labai informatyvus tiriant ir navikinio proceso lokalizaciją, išplitimą, išsisėjimą.

Atliekant magnetinį rezonansą, net ir nenaudojant kontrastinės medžiagos, kokybiškai ištiriamos kraujagyslės.

Šis tyrimas gali būti taikomas ne tik ligos diagnostikai, bet ir ligos eigai stebėti bei siekiant įvertinti gydymo veiksmingumą.

Kaip ir kiekvienas tyrimo metodas, MR turi tam tikrų specifinių reikalavimų. Pavyzdžiui, problemiška tirti ligonius, kuriuos vargina traukuliai, taip pat ligonius, kuriems sunku ilgą laiką išgulėti ant nugaros, nes tyrimas vidutiniškai trunka apie 45 minutes (nuo 15 iki 60 minučių). O sujudėjus tyrimo vaizdas gali būti neryškus, netikslus.

Tiriant pilvo ir krūtinės ląstos sritis, ligonis turi sugebėti trumpam sulaikyti kvėpavimą.
Šio tyrimo negalima atlikti, jei yra metalinių implantų (širdies stimuliatorius, poodinis širdies defibriliatorius, insulino ar kitų vaistų pompos, metalinės kabutės po operacijos, spiralės gimdoje ir kt. Nemalonių pojūčių gali sukelti net tatuiruotės ir permanentinis makiažas. Šio tyrimo taip pat negalima atlikti pirmąjį nėštumo trimestrą ir tuo atveju, jei ligonis serga uždarų patalpų baime.


 

Kaip pasiruošti magnetinio rezonanso tyrimui1. Prieš atliekant pilvo srities MR tyrimą rekomenduojama nevalgyti 6 valandas, visais kitais atvejais galite valgyti ir gerti kaip įprasta.
2. Vaistus vartokite kaip įprasta.
3. Pasistenkite apsirengti rūbais, kuriuose nėra metalinių dalių.
4. Informuokite personalą apie bet kokius kūne esančius metalinius implantus.
5. Būtinai nueikite į tualetą, kadangi tyrimas atliekamas gana ilgai ir visą tą laiką reikės gulėti nejudant.
6. Informuokite personalą, jei esate nėščia.

2008 kovo 25
Parengė gydytoja rezidentė Viktorija Matulevičienė
Susijusi informacija

Lankytojų komentarai

Marija
2015-12-13 13:02
Laba diena, Prasau patarkite ka daryti -virsutin,akino ar iltinio danties gyde sakni pries metus o abar dar paskutiniu metu is naujo su mikroskopu 15.12.08 ,bet patinimas virs to danties nenyksta , neismanau gal cia visai ne nuo danties ka man daryti gal yra koks tyrimas magnetinio rezonanso viska bandyciau ,nes nuotrauka rodo kad su saknim atseit viskas gerai=labai aciu
Laima Zaleskiene
2015-10-18 20:24
As noreciau suzinoti kur Kaune galeciau pasidaryti magnetini rezonansa stuburo be siuntimo mokamai.Aciu lauksiu atsakymo.
daiva
2015-08-08 11:38
Sveiki gal galite atsakyti y mano klausimuka ,dareusi galvos magnetini rezonansa ,ir suzinojau ,kad laukiuosi ,ar nepakenks vaikuciui .
Zita
2015-07-13 20:18
ar galima atlikti galvos MRT (Hipofizės adenoma), jeigu yra daryta klubo sąnario operacija.
DALIA
2014-07-06 18:39
sveiki norejau jusu pasiteirauti gal kas zinot tikslu adresa ir tel ,nes noriu pasidaryti viso kuno tomografa .aciu:)
igor
2013-09-24 16:13
Sveiki,
Planuoju su zmona vaika. Ar magnetinis rezonansas kenkia spermai?
danute
2013-03-08 22:12
ar siauliuose daro krutines lastos tiksliau sirdies magnetini rezonansa
Vasaris
2013-02-02 16:54
Magnetinis branduolinis rezonansas Druskinikuose. Ar reikia kokių nors kitų magnetinių rezonansų duomenų kur aš nemokėjau nieko, man jie par 4 mėnesius atlikti net 6 kartus dėl ligos? Ar galimas toks tyrimas kai aš esu turėjusi insultą ir kelias epilepsijas, jos nepasikartojo pusę metų. Kaip jis atliekamas? Kokios kainos? Adresas atvykimui. Kaip galima užsiregistruoti? Ir reikia šeimos daktaro siuntimo, tai žinau.
Inga
2012-09-27 21:42
Sveiki,Greitu metu man atliks MR.. Labai bijau ne paties tyrimo, o atsakymo.
dede
2012-07-30 11:18
klaipedoje bmt (branduolinis magnetinis tyrimas)ar paprasciau magn. rezonansas kainuoja labai brangiai,nedraustam 800 lt,vienos dalies.tai yra sprando-800.nogaros jousmens-800.keleno-800.kito keleno-800.irt.t.klaipedos universitetine ligonine tel.+37046396677. apsimoka daryti kaune ten-300lt.aparatu galingumas vienodas,tik klp.grazesnis naujasnis.
Inga
2012-06-15 12:41
Kaip manote ar gali ibupromo išgerta tabletė prieš magnetinio rezonanso tyrimą turėti tam įtakos? labai dėl to pergyvenu dabar
pacientė
2012-03-22 23:14
Sveiki baikštuoliai, juokinga net skaityti, kaip visi bijote MRT TYRIMO, o bijoti nėra ko, nes paguldo, uždeda ausines, pro vieną ausinių pusę leidžia muziką garsokai, o pro kitą girdisi tyrimo įvairiausi garsai. Reikia pagulėti ramiai gal apie 20 ar daugiau minučių ir po baimės. Ką tik pasidariau šį tyrimą Šiaulių respublikinėje ligoninėje. Malonus kolektyvas, greitas atsakymas ir su siuntimu nieko nekainuoja, ačiū kolektyvui
AUDRONE
2012-01-20 10:12
as dariaus SILAINIU poliklinikoi,su siuntimu visai ne brangu,kazkur iki60 litu,be siuntimu tai jau brangoka ,virs 200 lt,lauikiau desimt dienu eiles tvarka,tai visai ne daug,bet uztat garantuota diagnoze 100/procentine,ir dabar zinau ka reikia su savo sanario daryt.IP KITUS SAVO DETALES REIKIAS TEIP ISTIRTI tai nereikias be reikalo tiek vaistu vartuoti,nes dar brangiau kainuoja.
rusne
2011-10-25 22:45
su siuntimu magnetinio rezonanso tyrima visai nesunku pasidaryti silainiu poliklinikoje,eilute mazdaug dvi savaites,be siuntimo kaina apie 300lt
kristina
2011-10-20 15:31
Noriu patarti.Taip pat dariausi si tyrima,nors sergu nerimu.panikos atakos pasireiskia ir uzdaros patalpos man ne prie sirdies..vartoju antidepresantus.Buvo paskirtas sis tyrimas.Pries atliekant tyrima diagnostikos centre,nesnaudziau ir administratores issiklausinejau,kaip procedura vyksta ir tt.del to jauciausi geriau.Kabinete pagulde i spec stala .ant galvos uzdejo salma,dave i rankas pompa,kad reikalui esant su ja galeciau pareiksti nora tyrima baigti.Tada supratau,kad nuo manes priklauso,ar tirtis iki galo ar ne.Dar dave patarima gulet uzsimerkus.Viskas praejo labai gerai,kaskaip jauciausi komfortabiliai.Mane uzvaldziusiam nerimui pasakiau,kad dabar tiriuosi savo smegenis,paziureti,kas josms yra,nes kitu budu nekaip negaleciau i jas pasiziureti.Tai puikiai suveike.Ir dar susidraugavau su aparatu.leidau jam dirbti,gulejau ramiai.Svarbiausia zinoti,kokiu tikslu siame aparate esate ir ,kad specialistai poto gales labai informatyviai ivertinti tiriama sriti.Na o del garsu,tai iskart keista atsigulus juos girdeti,bet po kurio laiko gulint,visai nieko pasidaro,zinot ,jaunimas ir tai kartais trankesnes muzikos klausosi.visiems linkiu sekmes.
ausra paplauskiene
2011-04-16 23:56
kur galeciau pasidaryti magnetinio rezonanco tyrima kauno mieste,be siuntimo?kiek kainuotu?
margarita
2011-03-29 15:27
dariau silainuose kaune beveik eiliu nera tik atsakymo reik laukt savaite ir buvau su siuntimu nulupo pinigu okaip suzinojau kad nereikejo moketi neapsigaukyt kaip eisit nieko baisaus lig kaiminas virs galvos jums grestu ir su spausdintuvu spausdintu
Vikte
2010-12-22 21:57
ta kontrastine medziaga,kuria suleidzia yra jodas. tai tikrai nepavojinga medziaga. ir tikrai nera ko bijoti to aparato garsu, juk neskauda ;)
Rasa
2010-12-05 05:36
Taip, jis tikrai kenkia sveikatai, dar jei naudoja kontrastine medziaga, as jau atlikau, ten valanda iteigiau sau, kad randuosi Paryziuj, Eurodisneilende, na, aptarnavimo kultura ne superine, bet ka darysi, juk ne operacija
Jonas
2010-12-03 15:17
"Magnetinio rezonanso poveikis buvo nustatytas 1946 metais". Parašyta nesąmonė jau pačoje pradžioje. Kaip gali būti rezonanso poveikis? Poveikis kam? Beje, netiesa, kad stiprus magnetinis laukas yra nekenksmingas organizmui. Kenksmingas, o kai kam gali būti net mirtinas. Todėl po šio tyrimo neretai vyresnius žmones ištinka infarktas arba insultas. Deja, gydytoja nekompetentinga.
Rasa
2010-12-01 22:27
MAN REIKIA DARYTI, LABAI BIJAU, KAD TIK NEISPROTETI NUO TU GARSU
Deividas
2010-10-03 20:05
Laima, 2007-10-29 18:04:40
4 metu vaikui gydytoja pasiule atlikti magnetini rezonansa.man sake ,kad vaikas bus uzmigdytas ir tada atliks tyrimą.ar nepakenk vaikui,ar atsibus po uzmigdymo ir kam reikia pries tyrima atsigulti keliom dienom i ligoninę

Nieko nezinau tik zinau ,kad vaika nori paguldyti i ligonine ,nes yra labai milziniskos eiles pasidaryti magnetini rezonansa..O jei vaika paguldo i ligonine tu eiliu nereikia laukti reikia tik palaukti pora arba 1 diena
to Shih
2010-09-20 09:11
Šiauliuose MRT tyrimas su gydytojo specialisto siuntimu nekainuoja nieko.Tyrimo metu reikia ramiai pagulėti.Jeigu turite uždarų patalpų baimę tai jau yra kontraindikacija.Jeigu baimės nėra, tai jausmas atliekant tyrimą normalus. Tyrimo metu personalas viską girdi ir mato kaip Jūs jaučiatės, todėl apie bet kokį Jums sukeliantį nepatogumą galite informuoti. Jeigu esate nedraustas ar neturite siuntimo tyrimo kaina 490Lt.
Shih
2010-09-19 11:45
sveiki. gal kas esate dare magnetinio rezonanso tomografija siauliuose,kiek tai kainuoja,ir koks jausmas??? man reiketu smegenu tomografijos. aciu
kriste
2010-07-30 19:54
o kaip vaikams daro ta magnetiny rezonansa,ar isbuna jie tiek ilgai?mano maziui5metai darys galvos rezonansa
2010-07-28 08:57
Dariausi ką tik galvos magnetinį rezonansą Šiauliuose.Uždeda ant galvos tokį lyg šalmą su ausinėmis ir prie kaktos mažas veidrodėlis, kai atsimerki tame siaurame vamzdyje, matai savo akis, ir erdvė lyg ir padidėja.Guli ramiai,vos telpi, gera ventiliacija- pučia vėjelis, na ir garsai- atrodo, kad aparatas genda...Labai labai ima miegas, labiausiai bijojau užmigti..Ir ta procedūra atrodo trunka ne 15 min, o gerokai ilgiau- bandžiau skaičiuoti... Kai apima nerimas, bandykit nukreipti montis kur kitur- svajoti apie kažką malonaus...Vis bijojau, kad mane paliko vieną tame kabinete, ir kaip pranešti, jei kas bus blogai. Šiaip galėtų apie tai informuoti, arba pasiklauskit, prieš guldamiesi...O po to nebuvo jokių blogų pojūčių, skausmų ar pykinimo...
Ramune
2010-07-21 09:32
Sveiki, dariausi MRT siandien MDC Grybo gatveje. Man dare galvos, be jokiu kontrastu, kainavo 190lt su siuntiumu is poliklininkos. Jausmas tai tikrai ne koks, tie visokiausi garsai tikria gasdina. Beje nemaisykite Magnetinio rezonanso, su kompiuterine tomografija! :)
vitalija
2010-07-02 20:38
bukit sveiki .skauda nugara ,skausmas eina i kojas gydausi jau metus .pagereja ir vel pablogeja . kaip gauti siuntima magnetiniam rezonansui . kokios eiles . kiek kainuoja su siuntimu.parasykit kas siuo metu susidurete su sia problema labai aciu kaunas
Baile
2010-06-01 00:21
Sveiki, man bus atliekamas šis tyrimas. Prisiklausiau visokių nesąmonių ir dabar bijau.Sakė baisūs garsai būna ir šiaip kažko suleidžia ;( kas darėsi, gal galit parašyti normaliai kaip ten viskas būna ... Tyrimai bus atliekami galvos.
Inceptum
2010-05-08 16:34
PIGIAI - MEDICINOS IR SLAUGOS PRIEMONĖS:

kraujospūdžio matuokliai ir inhaliatoriai "OMRON", sauskelnės, paklotai ir higienos priemonės "SENI", specialios priemonės nuo pragulų, neįgaliųjų vežimėliai, tualeto kėdės, slaugos lovos, čiužiniai, vaikštynės, ramentai ir lazdelės, specialūs įtvarai ir daug kitokių prekių už PIGIĄ kainą. Pristatome visoje Lietuvoje.
inceptum.jonava@gmail.com arba 8-614-64811
www.inceptum.lt
mariukas
2010-03-31 15:50
man Panevezyje irgi nelabai patiko:nieko nepaaiskina, tipo turi viska pats suprasti, zinoti, o jau jausmelis, tai tikrai ne koks, bet siaip ne taip iskentejau. Laikykites visi ir nesirkit!
Pasipiktinusi
2010-03-16 20:46
Kadanors galit parašyt numerius kas daro tuos rezonansus mane jau užkniso jieškot! Aš nesuprantu sunku šūdo nemalt...
sefasefas
2010-03-03 23:38
ka tik padare ta magnetini rezonansa kelio sanariui,- geriau buciau nedares,- dabar perskaites manau, jog as jau mires, isvados mazdaug trukes, plyses, cistos, puliai, skysciai, pasislinkes, deformuotas ir t.t., o as to kelio nesu uzsigaves kiek pamenu
Dovile
2010-02-22 11:31
Dariausi magnetini rezonansa Panevezyje. Personalas fantastiskas, aptarnavimas auksciausio lygio, patiko labai
tinar
2010-01-29 13:11
nebijokit to magnetinio rezonanso...
aiksu piorma karta kai atlieka ..kitiem baisoka gali buti..
paciai taip buvo..
kai su dazomosiomis medziagomis visa tai dare..tikrai nejauku paliko..
bet zinokit kad visi pojuciai ..taip turi buti/..nebijokit..
I B
2010-01-28 19:10
tik labai gaila kad reikia ilgai laukti aprasymo otaip labai malonus personalas
jane
2010-01-16 17:29
Kaune Šilainiu poliklinikoje su siuntimu tik 90lt. magnetinis rezonansas sanariu ir stuburo. Ir nekisa i ta tuneli kas bijo, atviras.Ir eiles normalios
Ieva
2010-01-14 17:46
na as kiek zinau tai mg su siuntimu daro nemokamai, o 180 lt uz nuotrauka jai tau jos reikia zinoma, gali iskart jos neimt jai daktaras pasakytu, kad reikia ja galima per menesi atsisust. o del eiliu tai net nezinau ka ir pasakyt mane tai greit pieme paskambinus ir pasakius kad su siuntimu po savaitės.
Rimas
2010-01-11 21:12
Panevėžyje labai nekūlturingi darbuotojai administracijos megnetiniame
vitka
2010-01-06 14:42
laba,kaip man pasidaryti ta magnetiny galvos rezonansa,jau 2 kartus bandziau ir nepavyko isguleti turbut klaustrofobija
ewalota
2009-11-26 17:37
aš vakar t.y. 2009-11-25 buvau alytui magnetiny rezonanca daryt kojos, su siuntimu nemokamai bet patikekit garselis...
ir seip labai loengva pasigauti gripa taj atsargei
Mindaugas
2009-11-21 21:48
Sveiki, dariausi kelio san, ketvirtadieni Magnetini rezonansa Panevezyje, faina administratore dirba (jauna megaite ;) )ir pries puse metu vilniui, vaziuokite visi tik i panevezi arba i vilniu geras aptarnavimas, atsakyma gavau per 2 valandas. gydytojas apie tyrima aplamai man nieko nepasake, ar kenksmingas ar ne, bet kestai jauciausi po to tyrimo. tai tiek tiktai, eiliu nera, drasiai registruokites. mokejau 180 lt ( su siuntimu ortopedo)
rusne
2009-11-19 09:38
Idomu ar viskas straipsnyje pasakyta teisingai. Nes man kazkodel vienas gydytojas pasake tokia fraze - nesiunciu darytis magnetinio rezonanso, uzteks echoskopijos, ji ne tokia kenksminga. Taip ir uzsfiksavo sis pasakymas. nemanau, kad butu gailejes siuntimo, nes zino , kad galiu ir susimoketi uz procedura. bet vadinasi yra kazkas ko mums pacientams nepasakoma. be to kiek girdejau magnetini rezonansa daro ne dazniau kaip karta per pusmeti. tai irgi uzuomina, kad magnetinis rezonansas palieka organizmui savo neigiamu pedsaku. Tai tiek trumpai is savo turimu ziniu apie MR.
inga
2009-07-22 14:13
noreciau suzinoti ar su siuntimu reikia moketi uz kelio magnetini rezonansa ir kiek tai kainuoja?
liveta
2009-07-20 15:44
noreciau suzinoti kiek kainuoja kojos magnetinis rezonansas
akkvaa
2009-07-15 09:06
MR daro Lazdinu ligonineje ,tat man teko sumoketi su sintimu 180lt.Tiesa tirimas buvo daromas del stuburo isvarzos
s
2009-07-01 10:40
Šiandieneinu darytis šitą tyrimą. Gal galit papasakot kaip viskas vyksta? Visą eigą? Ar reikia nusirengt? Man tirs galvą. Beje, bijau uždarų patalpų. Bijau, kad pradėsiu dust. Kas tada? Kokie ten ūžesiai girdėsis??
radiologe is KMUK, ne sio zurn
2009-06-03 20:39
Gaila, kad straipsni tik sdabar perskaiciau - suintrifgavo pacientai. Svietejisko pobudzio, bet daug kas nepasakyta, pvz.: MR tirtis negalima turint bet kokius elektroninius implantus kune; kalbant apie kraujagysliu kabutes, svarbu zinoti, kokio jos yra metalo lydinio. Taigi, jei kabutes implantuotos pries koki 20 metu, tai tirtis tiktai negalima.Titaniniai implantai, metaliniai dantu protezai didesniu keblumu nesukelia, taciau jei tiriama pati implanta apimanti sritis, ne visi vaizdai g.b. informatyvus. Pvz.: tiriant burnos dugna metaliniai dantys sudaronemazu problemu. Straipsnyje prie visisku kontraindikaciju pasigedau metalo svetimkuniu (pvz. - metalo skeveldru),MR tyrimo metu galinciu kelti rimta pavoju paciento sveikatai.Todel, jei yra buves suzalojimas metalo skeveldrom, pries MR reiktu pasidryti tos srities rentgenograma ir, jei MR tyrimas butinas, jas pasalinti.Mazi vaikai tiriami tik su narkoze (praktiskai - iki 5 metu amziaus), todel pries tyrima guldomi i stacionara. MR aparato ,,gerumas’’ priklauso nuo jo magnetinio lauko stiprumo, ne nuo pastatymo laiko. Na, o tyrimo isvadas formuluoja gydytojas radiologas ( ne chirurgas, ne neurologas, ne neurochirurgas ar kitos srities klinicistas :))Bukit sveiki !
rimute
2009-04-28 18:14
Sveiki, norejau pasidometi ar magnetinio rezonanso tyrimas galimas tikrai issimoketinai?girdejau kazkda toki dalyka...labai reikia pasidaryti si tyrima bet neleidzia pajamos:(
milda
2009-03-30 20:25
sveiki
ketvirtadieni dariausi tyrima panevezio medejoj, buvo gydytojas is vilniaus, aprasyma gavau greitai per 2valandas. aptarnavimas puikus. jei tektu vaziuot vel darytis tyrimo, vaziuociau i panevezi.
liepa
2009-03-09 19:04
Tyrima galite atlikti Kauno medicinos Universiteto Klinikose , Radiologijos Klinika , Tomagrafiju skyrius , Magnetinio rezonanso Kabinetas .Puiki gyd.radiologe Silvija Ryskiene ,dabo tel.327005.Skambinkit ir tarkites.
peb to nieko
2009-02-20 08:14
Plaktukiniai garsai tuo stipresni , kuo galingesnis MR aparatas. Pvz., Vilniaus Medicinos diagnostikos centro aparatas yra 1,5 Teslos, t. y. taip vadinamo ”aukso vidurio”, o Druskininkų Medeos silpnas - tik 0,2 Teslos, taigi ir pastarojo skleidžiamas tiukšmas - daug mažesnis.
To Kristina: Jei tiriančios įstaigos MR įkainiai yra didesni, nei nustatyti TLK (teritorinių ligonių kasų),primokėti reiks net jeigu turi siuntimą , bet tik skirtumą tarp įstaigos įkainio ir TLK įkainio. Mano Galvos smegenų MRT (su kontrastu) atveju MDC Grybo g-e teko primokėti apie 400 Lt.
vaida
2009-02-19 11:55
viso mr nedaromas,atskiru kuno daliu.Jau atsidare kaune,silainiu p-je, kaina apie 300 lt., visur panasios kainos.
Nerka
2009-02-01 10:12
Magnetinio rezonanso tyrimaVilniuje galima pasidaryte ir Santariskese (uzsiregistravus VIP kabinete, medicinos diagnostikos centre ar centro poliklynikoje. Sekmes...
tomas svobutas
2009-01-20 23:49
noreciau suzinoti kiek kainuoja viso kuno mrt
Hhhhhhhhhhhhhhhh
2008-11-24 01:04
Lohai
Rita
2008-11-21 10:21
Gal kas darėte kepenų magnetinį rezonansą su dažomaja medžiaga? Kiek laiko tai trunka ir kaip toleruoja organizmas? Dvejoju, kad neištiktų priepolis, nes turiu širdies ritmo sutrikimą .Labai prašau atsiliepti, kas turite informacijos.
Rita
Indrė
2008-11-07 20:56
O gal galite parasyti telefono numeri, Raudonojo kryžiaus ligoninės, kuriuo butu galima prisiregistruoti magnetiniui rezonansui?
Gin Tare
2008-11-04 20:58
Klaipedoje yra raudonojo kryziaus ligonineje prie autobusu stoties. kreipkites tiesiai i kabineta ir jus priims privaciai tik uz 200 litu. as dariausi smegenu rezonansa del pastoviu galvos skausmu, nieko nerado:)bet labai issamios nuotraukos ir tikrai verta pasidaryti jaigu kas kelia nerima. sekmes
vituliukas
2008-07-22 10:43
magnetini rezonansa galite pasidaryti vilniuje, greitosios pagalbos ligonineje siltnamiu g, 29, medea diagnostika kabinete.
Jonas Muralis
2008-07-20 09:35
Ar galima panaudoti MR prietaisa MRS2000+ insulto gydimui? Kaip?
”Romualdas M.&rd
2008-06-30 18:48
Man keista, kad po siuo straipsniu, komentarai mirga klausimais, o atsakyt i juos niekas nesiteikia. Nejaugi jau tokia viskam abejinga musu tauta? Ir nejaugi ”Sveikas +mogus edakcijai visiskai neidomus ju skaitytoju klausimai.
Mija
2008-05-27 17:23
Gal galite patarti, kur Vilniuje atliekamas magnetinis rezonansas stambiems zmonems, mat ne i visus aparatus telpa didesniu apimciu ligoniai.
Jovita
2008-05-22 19:20
Šiauliuose aparatas sako kad naujausias,bet nuotraukas sakė apraso laborante su gydytoja.Kažkodėl Šiaulių gydytojais nelabai pasitikiu.Norėčiau tokius nemažus pinigus sumokėjus patekti pas geresnius specialistus Vilniuje ar Kaune,nors esu šiaulietė.Šios dienos kainos:vien gydytojos konsultacija 100lt.,rezonansas jei stuburo-ar juosmens,ar krūtines,ar sprando 460-540lt.+po 22lt.nuotraukos+20lt.CD diskelis.Tai susidaro nemaža suma.1-os ir 2-os gr.invalid.10%nuolaida.Kažin kokios kainos kitur,kas žinot parašykit,būsiu dėkinga.
mirka
2008-05-22 18:33
kur galima VILNIUJE padaryti magnetini rezonansa.Aciu.
ivona
2008-04-29 20:31
kiek kai9nuotu pasidaryti pilvo organu magnetini rezonansa?
Kristina
2008-04-18 11:04
Be reikalo primokate Grybo gatvėje,jei turite tinkamą siuntimą iš gydytojo specialisto jokia priemoka netaikoma, jei TLK finansuoja ir ta įstaiga kuri atlieka magnetinį rezonansą dar turi skirtą sumą,jums mokėti nereikės! Gyvenu Šiauliuose, čia taip pat yra magnetinio rezonanso tomografai, kol Kaune buvo sugedę, tai čia važiavo ir iš Kauno žmonės, nes tokio gero aparato patys neturi.Pati dariaus krūtų tyrimą ir labai likau rami ir patenkinta viskuo. Kaip čia kažkas rašė - svarbiausia viską išsiaiškinti, o svarbiausia MR nėra radiacijos, tai tie sumokėti pinigai(jei neturite siuntimo) tikrai verti šito tyrimo!
isbandziusi
2008-03-31 21:07
na va pasidalint galiu, siandien patyriau MR dubens sriciai (grybo g. MDC Vilniuje). teko isgulet apie 20min taciau jokiu nepatogumu, buvau siltai apklota. ties plaktuku kalimai ne itin malonus, bet ausu kistukai praverte, labiausiai erzino ilgi garsu deriniai kazkas panasaus i grezima zvimbina. idomiausia kad auksas visiskai nereagavo i ta rezonansa bet su sidabru turejau problemu, labai stipriai ejo virpesiai juo (nors gydytoja minejo kad nebutina nusiimt papuosalu). Turejau tik konsultavimui siuntima ten taciau MR atliko uz 202lt (visa kaina 520lt butu). jo deka visgi nustate kas realiai man yra, kai poliklinikoj apeiti daktarai snekejo skirtingai net 4 nuomones buvo.
NIEKO
2008-03-25 20:48
Nesuprantu apie kokius plaktuku garsus rasot? Man dare keleta kartu (ne Lietuvoj) tai jokiu garsu nebuvo,tik gulet labai ramiai reikejo. Noriu Lietuvoj issitirt ir butent del ausies, tai reiks garsus iskentet?Ar cia tik vienoj klinikoj taip, kitoj kitaip?
rasa
2008-03-19 16:00
Stai ko noriu suzinoti apie si MR. Man skauda aki, nosi ir galva ivairiose vietose, ar pavyzdziui, darant galvos rezonansa bus galima suzinoti, kad kazkas negerai su akim arba kad yra pvz. sinusitas? Tikriausiai galvos rezonansas tiria tik smegenis, o akys, nosis, ausis jau uz tyrimo ribu lieka? Tai jeigu sumokejus 600 lt suzinosiu, kad su smegenim tvarka, tai dar tiek pat turbut reikes moketi uz akiu ir nosies tyrima, gal kas zinote? Siaip tai investuociau, jeigu zinociau, kad istirs visa galva ir tai, kas joje, bet bijau, kad cia tik pinigu ismusinejimas.
braske
2008-03-11 13:40
Mielieji, jei norite zinoti apie savo sveikatos bukle pasidarykit magn rezonansa. Kankino galvos skausmai, svaigimas, pykinimas. Ka gali itarti siais laikais: vezys arba ka=kas su kraujagyslem. Issireikalavau i Grybo g. es. centra nukreipima. Primokejau apie 300 Lt Padare kraujagysliu nuotraukas. Dabar zinau kad ne vezys ir ne kraujagysles. SVARBIAUSIA-ZINOTI. tada ramiau. Ieskai kitos menkesnes priezasties. Galima daryti issimoketinai. Negailekit pinigu, nes gali buti per velu.
Ir visai ten nebaisu. Erzina tik tie gamykliniai plaktukai. Bet galima iskenteti. Tik apsirenkit silciau, nes sustingsti beguledamas. Sveikatos!
pofka
2008-01-18 19:51
kaune galit pasidaryti MR 3ligonineje, jis kainuoja apie 600lt. galima susitarti su daktaru kad jam tiesiai sumokesit tada bus pigiau gal uz puse kainos prasisuksit. Siaip eiles dideles, nes kaune db tik vienos veikia klinikose sugedusios.
meskuts
2008-01-10 19:08
Jei darysit galvos magnetini rezonansa - paklauskit gydytojo del jo butinumo. Pasidariau rezonansa turedamas desinej ausy neurosensorini prikurtima - iskart islipus is to aparato zvimbimas ausyje dar labiau padidejo. Kazhka itartino pradejau jausti ir sveikoje kaireje ausyje. Siaip nieko salutinio daugiau nebuvo. Bet patariu buti ypach atsargiems, kieno jautrios ausys ir sunkiai pakelia dideli triuksma. Nes ten garsas kaip gamykloj. Ir reikia isguleti min 20 min (bent jau galvos atveju); Bukit atsargus, zmones.
rimantas
2008-01-06 20:45
man buna nerimas ir panikos atakos noreciau issitirti galva magnetiniu rezonansu kur kaune galima issitirti be siuntimo nes laukti eilese nera kada o svarbiausia kiek tai kainuotu
Rasa
2007-12-01 03:35
Kur galeciau Kaune atlikti magnetini rezonansa ir kiek kainuotu? PVZ, kiek galvos ir peties?
Vilija
2007-11-27 19:27
Prieš metus daryta kelio raiščio operacija ir kaule yra 2 varštai, kurie per 1,5-2 metus turi ištirpti. Ar galima dabar daryti šią procedūrą, o gal šis metalas neutralus?
Kristina
2007-11-21 16:29
Prasau parekomenduoti, kur Vilniuje ar Kaune daromas magnetinis rezonansas. Dekui.
ona
2007-11-12 05:37
Ar galimas magnetinis rezonansas jei yra titaniniai kaulų implantai?
Laima
2007-10-29 18:04
4 metu vaikui gydytoja pasiule atlikti magnetini rezonansa.man sake ,kad vaikas bus uzmigdytas ir tada atliks tyrimą.ar nepakenk vaikui,ar atsibus po uzmigdymo ir kam reikia pries tyrima atsigulti keliom dienom i ligoninę
Goda
2007-10-15 22:50
Sveiki,
kur kaune galima pasidaryti magnetinio rezonanso tomografija? ir kiek tai kainuoja?
mane domina tyrimai pilvo srityje, bet gal galite pasakyti kiek kainuoja viso kuno tyrimas?

Su Pagarba,
Goda
Donatas
2007-10-07 23:15
Kur kaune butu galima pasidaryti si tyrima pigiausiai be siuntimo? Nes su siuntimu tai ten kryziaus kelius reik paeit...

Parašykite savo nuomonę

Jūsų vardas: El. pašto adresas:
Jūsų komentaras:
:) (happy) :D (super)
(hi) (red) (fu) (fool)
(weird) :P :( (hooray)
(bad) (think) 8| (ok)
Apsaugos kodas:
 
1558029131080824
Sveikas žmogus
Rubrikos
Naudinga informacija
Neradote ko ieškote?
Pabandykite pasinaudoti paieška:
© Sveikas žmogus 2016. Visos teisės saugomos