Kokie vaistai reikalingi kelionėje?

Neretai išvykdami atostogauti rūpinamės naujais drabužiais, tualeto reikmenimis, mielomis smulkmenomis, tačiau pamirštame būtiną daiktą kelioniniame lagamine – vaistinėlę. Ji tampa ištikimu pagalbininku: įvykus traumai, saulės smūgiui, ištinus kojoms ar suskaudus galvą. Prisiminkime, ko nederėtų pamiršti, kad išsaugotume puikią savijautą ir gerą nuotaiką.
 

Vaistai nuo skausmo



Išvykę į artimesnę ar tolimesnę kelionę, retai nepatiriame kokio nors skausmo. Ilgiau trunkantis nuovargis, karštis kelionės metu gali išprovokuoti galvos skausmus, migreną. Nuo nepatogaus ir ilgalaikio sėdėjimo autobuse, traukinyje ar lėktuve gali skaudėti kojas, nugaros raumenis, strėnas ar pečių juostą. O jei perpūtė vėjas, ima gelti dantį ar graužti gerklę. Todėl į kelionę reikėtų būtinai pasiimti nuskausminamųjų, uždegimą slopinančių vaistų, pavyzdžiui, diklofenako, ibuprofeno ar pan. Jei patyrėte buitinę traumą, tarkim, patempėte raiščius nepatogiai pakreipę koją, skausmą greitai numalšins ketorolakas.

Patempus raumenis ar sausgysles, susimušus, įkandus vabzdžiams nepakeičiamos “Icepower” priemonės: gelis, purškiklis ir vienkartinis šalčio paketas. Jos nepaprastai patogios keliaujant, stovyklaujant, o ypač su mažais vaikais, lauko sąlygomis.




 

Temperatūrą mažinantys vaistai



Ir vasarą netikėtai gali pakilti kūno temperatūra. Tai gali nulemti žarnyno infekcija, ūminis apsinuodijimas, persišaldymas netikėtai pasikeitus klimatui, perkaitimas saulėje ir panašūs dalykai. Būsite ramūs, jei kelionėje su savimi turėsite vaistų nuo temperatūros, pavyzdžiui, paracetamolio. Šie vaistai taip pat gelbsti ir nuo sąnarių, galvos, dantų ar mėnesinių skausmų.

Pasiimkite ir čiulpiamųjų tablečių su eukaliptu, mentoliu ar vitaminu C, kurie numalšins gerklės peršulį, atgaivins burnos kvapą.


 

Pagalba kojoms



Ar atostogaudami keliautumėte pėsčiomis, ar autobusu, bene didžiausią krūvį patiria jūsų kojos - po didesnio fizinio nuovargio ar nepatogios padėties tinsta, tampa “švininės”, skausmingos. Tokiais atvejais padės tepalai su heparinu.

Taip pat nepamirškite į kelioninį krepšį įsidėti gydomųjų pleistrų, kurie pagelbės pritrynus nuospaudas, pūsles ar stipriau susižeidus.


 

Virškinamojo trakto sutrikimai



Ilgai keliaujant autobusu (5-10 parų), traukiniu (kelias paras) ar lėktuvu, tenka ilgai sėdėti viena poza bei pasitenkinti sausu maistu. Tai neretai sukelia virškinimo sutrikimų - vidurių pūtimą, vidurių užkietėjimus ir kt. Todėl rekomenduojama su savimi turėti sausų dribsnių, sriubų, košių, kurios yra greitai paruošiamos, užpylus jas karštu virintu vandeniu. Tai ne tik skanus, bet ir sveikas maistas.

Kelionės metu rekomenduojama gerti natūralų vandenį, šiltas žolelių arbatas. Labai naudinga žalioji arbata, kuri maloniai vėsina ir normalizuoja skrandžio rūgštingumą.

Virškinamojo trakto negalavimai taip pat dažnai vargina išvykusius į egzotiškas šalis - Turkiją, Egiptą, Tailandą ar kt., taip pat kai tenka pusryčiauti ar vakarieniauti prie švediško stalo ragaujant neretai naujų ir mūsų skrandžiui neįprastų valgių bei gėrimų. Tuomet netikėtai gali prasidėti viduriavimas, vidurių pūtimas, maudimas ar skrandžio deginimas. Todėl pasiimkite aktyvintosios anglies tablečių, smektos, vaistų nuo rėmens, pavyzdžiui, ranitidino. Virškinimą palengvins virškinimo fermentai. Būtina turėti ir antibiotikų, kurie gali būti reikalingi stipraus apsinuodijimo ar gausaus viduriavimo atveju. Tačiau, kuriuos pasiimti, geriau pasitarti su šeimos gydytoju.


 

Netikėtam stresui numalšinti



Kelionėse juk visko pasitaiko. Galimi ir nemalonūs netikėtumai. Tad pravartu turėti ir valerijono tablečių, širdies raumenis stiprinančių lašų ar validolio. Tai padės kilus emociniam persitempimui, dideliam fiziniam nuovargiui ar nervų įtampai. Aišku, jei yra tam sąlygos, geriausia išgerti raminamosios arbatos ir gerai išsimiegoti.

Visus vaistus laikykite šilumai ir saulės spinduliams atsparioje pakuotėje, nesidėkite tokių medikamentų, kurių tinkamumo vartoti laikas artėja į pabaigą. Tai ypač svarbu, jei išvykstate į karštuosius kraštus.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

:D
2006-06-21 23:12
Na jei atostogauji Lietuvoje turbut uztenka analgino ir ranitidino, na dar gerai butu koki prie alergini turet pvz Zirtac tablete. Na o jeigu issirusi i egzotinius krastus reiktu labiau pamastyti. Aisku nepamirsti pasiskiepyti...
sveikuolis
2006-06-18 00:17
Svarbiausia, kad vaistinėlėje degtinytės būtų :)

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai