Atostogauti „greita koja“

Kas gali būti geriau suderinama nei šiltas oras ir laisvas laikas? Juk dabar galime pamiršti kelius į sporto klubą ir aktyviai pramogauti ir sportuoti gamtoje. Viena iš priemonių – „greita koja“. Būtent taip pažodžiui iš lotynų kalbos išverčiamas mums visiems gerai pažįstamas prietaisas koks žodis? – dviratis. Beje, jo naudą, pasirodo, žinojo dar mūsų protėviai. Kai kurių archeologų teigimu, kažkas panašaus į dabartinį dviratį egzistavo jau senovės Indijoje ir Kinijoje, o dviračio „prosenolių“ galima aptikti ir išlikusiuose senovės Egiptiečių bareljefuose. Teigiama, kad prie šiuolaikinio dviračio savo ranką yra pridėjęs ir žymusis Leonardas da Vinčis, esą jis išradęs pavarų grandinę. Kaip senąjį dviratį patobulino šiuolaikiniai išradėjai ir koks labiausiai tinka jums?
 

Kam išradinėti dviratį, kai jį galima nusipirkti?


Šiuolaikiniai gamintojai žmonėms siūlo tiek dviračių modelių ir tipų, kad išsirinkti naująjį „vasaros draugą“ labai sunku. Tačiau neverta numoti ranka ir suplanuotas atostogas dviračiais pakeisti televizoriaus žiūrėjimu valgant traškučius. Pasak vienintelės Lietuvoje ir Pabaltijyje dviračių gamyklos UAB „Baltik vairas“, kuri yra „Panther International GmbH“ įmonė, atstovo Julijaus Zauros, išsirinkti būtent jums skirtą dviratį gali padėti informacija apie tai, kokių dviračių tipų būna. Tad keli žodžiai apie pagrindinius dviračių tipus:
Kalnų dviračiai. Šie dviračiai, dar vadinami MTB (Mountain bike), skirti važinėti kalnais, nelygiomis ir sunkiai pravažiuojamomis vietovėmis. Parduotuvėse galima rasti įvairaus dizaino ir paskirties kalnų dviračių, atitinkančių skirtingų amžiaus grupių poreikius. Kalnų dviratis privalo turėti itin lengvą ir patogią stabdžių ir bėgių perjungimo sistemą, leidžiančią stabdyti bei perjungti pavaras nepaleidžiant vairo. MTB tipo dviračiai dažniausiai turi daug pavarų (21–27), todėl tai palengvina važiavimą nelygiomis vietovėmis. Šio dviračio ratai yra palyginti nedideli (dažniausiai 26" dydžio), o padangos plačios ir grubios. Sėdima ant kalnų dviračio sportiškai: kūnas pasviręs į priekį, todėl nemažai krūvio tenka rankoms. Dėl šių priežasčių kalnų dviračio geriau nesirinkti ilgoms distancijoms, nes gana greitai galite pajusti nemalonų rankų ir nugaros maudimą. Na, o jei dviratis reikalingas ne kasdienai, o iškyloms į kalnus ar aktyvesnėms pramogoms, dviračių parduotuvėje teiraukitės būtent šio tipo dviračio.


Hibridiniai/krosui dviračiai. „Šio tipo dviračius galime vadinti universaliais, nes jie skirti važinėti visur – raižyta vietove, plentu, mišku ir t. t.“, – sako dviračių specialistas J. Zaura. Pasak jo, dviračiai krosui dažnai turi amortizatorius ir yra ne itin sunkūs, būtent tai padeda lengviau įveikti ilgas distancijas. Todėl šio tipo dviračiai puikiai tinka iškyloms, įvairiems žygiams ir kitoms ilgalaikėms pramogoms „ant dviejų ratų“. Dažniausiai hibridinių/krosui dviračių rato dydis būna 28“.
Turistiniai dviračiai. Tai kelioniniai dviračiai, dažniausiai skirti turistiniams žygiams ar maloniems pasivažinėjimams įvairaus sudėtingumo vietovėse. Pasak J. Zauros, turistiniais dviračiais netgi galima pervežti didesnius krovinius, mat šio tipo transporto priemonė dažnai turi vieną ar net dvi bagažines. Tai ir yra viena iš priežasčių, kodėl į turistines keliones geriau rinktis šiuos dviračius, – į talpią bagažinę puikiausiai tilps įvairios smulkmenos, kurių gali prireikti kelyje.
Miesto dviračiai. Šio tipo dviračiai skirti važinėti nesudėtingo pravažumo vietovėmis ir miesto keliukais. Miesto dviračiai, kaip ir turistiniai, taip pat dažnai turi bagažinę (vieną arba dvi), krepšelius arba kitus dviračio priedus, daiktams susidėti. Taip važiuodami į darbą Jūs tikrai turėsite kur įsidėti rankinę ar dokumentų segtuvą. Šio tipo dviračiai dažniausiai yra komplektuojami 1, 3 ar net 7 pavarų galinėmis vidinėmis įvorėmis. Miesto dviračiai paprastai turi nuo vienos iki dvidešimt vienos pavaros, todėl puikiai pritaikyti važiuoti įvairiomis miesto gatvėmis. Kelionės patogumui šie dviračiai taip pat turi purvasargius, atšvaitus ir skambutį, kuriuo smagu vaikyti dviračių taku einančius praeivius ar gąsdinti miesto paukščius.
Plento dviračiai. Tai dviračiai, skirti važiuoti plentu. Dažniausiai šio tipo dviračiai skirti greitam sportiniam važiavimui, ant tokio dviračio teks pasėdėti sportine sėdėsena.
Specifiniai dviračiai. Tai dviračiai, skirti įvairiems triukams atlikti ar specifinėms sporto šakoms. Šio tipo dviračiams priskiriami ir BMX dviračiai. Jie būna su papildomomis kojų atramomis, jų vairas išriestas į viršų, ratai platūs. Sportui skirti dviračiai yra lengvi, jų ratai nedideli (20“ arba 24“), o vairo konstrukcija dažniausiai priekiniam ratui leidžia apsisukti 360° kampu. Todėl šio tipo dviračiais galima atlikti pačius įvairiausius stulbinamus triukus.

 

Norite rezultato – iškvoskite pardavėją


Nieko nenutiks, jei jūs mieste važinėsite su kalnų dviračiu, tačiau vis dėlto geriau rinktis dviratį atsižvelgiant į tai, kur ketinate juo naudotis. Išsiaiškinę svarbiausią dalyką – kokio dviračio jums reikia, visą kitą informaciją tikrai gausite iš pardavėjo.
 

Svarbiausia užduoti 2 pagrindinius klausimus SAU:


· Kur važinėsiu su dviračiu?
· Kiek arba kaip dažnai leisiu laiką su dviračiu?
Visa kita informacija gausite iš parduotuvės konsultanto, kuris, žinodamas aiškius jūsų poreikius ir važinėjimo intensyvumą, galės pasiūlyti optimaliausia ir tinkamiausią modelį. Specializuotoje parduotuvėje jūs gausite visą informaciją apie tai, kaip veikia dviračio sistemos, kokie yra vienos ar kitos privalumai. Labai svarbu išsirinkus dviratį pabandyti su juo pavažiuoti ir paprašyti, kad parduotuvės personalas sureguliuotų sėdynės ir vairo aukštį bei padėtį, o, jei reikia, stabdžių ir transmisijos sistemas.
Atsižvelgę į savo poreikius ir pardavėjo atsakymus, tikrai įsigysite tik jums tinkamą dviratį. Jei tinkamai jį prižiūrėsite, rūpinsitės ir naudosite pagal paskirtį, puikia savo forma ir turiningu laisvalaikiu tikrai galėsite džiaugtis ilgai. Smagių kelionių ir malonių įspūdžių!

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

laima
2009-05-08 19:46
man tai fastum patempimu skausma gydo, ir dar man jis patinka, kad neturi specifinio kvapo.
Adonas
2009-04-14 15:40
kai vykstu atostogauti, visada fastum gelio butinai pasiimu, padeda ir kai trauma kokia istinka, ir kai patinsta kojos nuo karscio, ir kai raumenis po aktyvios veiklos skauda

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai