Aktualijos

2008 kovo 25
Praktiškai visi yra patyrę nemalonius peršalimo simptomus – nosies varvėjimą, čiaudėjimą, gerklės perštėjimą, karščiavimą. Daugelis žino ir dažniausiai taikomus gydymo būdus šiems negalavimams įveikti – karštį mažinančius, gerklės skausmą malšinančius ar slogą gydančius vaistus ir kitas priemones. Paminėti būdai tikrai veiksmingi susirgus peršalimo ligomis. Tačiau yra dar vienas veiksmingas būdas, padedantis apsisaugoti nuo peršalimų – preparatai su cinku. Galbūt apie tai kai kurie išgirdote pirmą kartą? Nenusiminkite – niekada nėra vėlu sužinoti ką nors naujo!
2008 kovo 25
8 iš 10 suaugusiųjų nors kartą gyvenime patiria ūminio nugaros skausmo priepuolį. Tai yra kartota daugelį kartų. Mažiau žinoma, kad net 85 proc. tokio skausmo atvejų būna žmonėms, nesergantiems „rimta“ stuburo liga. Bet net ir „nekaltas“ skausmas gali būti stiprus. Arba ne toks stiprus, ir todėl, nekreipiant į jį dėmesio, skausmas gali tapti lėtinis. Tokį „amžiną“ vargą statistiškai įsigyja 5–10 proc. žmonių, kada nors patyrusių ūminį skausmą.
2008 kovo 25
Rudenį, atšalus orams, dažnas pradeda kosėti. Ir, nors šaltuoju metu tai gana dažnas sveikatos sutrikimas, ne vienas pasimeta – ką dabar daryti? Kokių priemonių imtis atsiradus kosuliui? Pataria Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro pulmonologas dr. Rolandas ZABLOCKIS.
2008 kovo 25
Sąnarių skausmas gali varginti įvairiame amžiuje ir būti trumpalaikis arba tęstis daugelį metų. Priežasčių, kaip žinome, daugybė.
2008 kovo 25
Pavasarį, prasidėjus augalų žydėjimui, smarkiai pablogėja alergiškų žiedadulkėms žmonių gyvenimo kokybė. Dažniausiai pasireiškia sezoninis alerginis akių konjunktyvitas, dar vadinamas šienlige: parausta ir ašaroja akys, o tai trukdo bendrauti, dirbti, mokytis. Tai tęsiasi tol, kol žydi augalai – t.y. iki pat rudens.
2008 kovo 25
Atėjus pavasariui ir atšilus orams, daugelis skubame į sodus ir daržus. Po žemės darbų net tik jaučiamas nuovargis, bet vis daugiau žmonių kreipiasi į gydytojus dėl paūmėjusių nugaros skausmų. Kodėl tai atsitinka ir kaip to išvengti, konsultuoja bendrosios praktikos gydytojas Mindaugas RUBIKAS.
2008 kovo 25
Jau džiugina pirmieji saulės blyksniai, ir pievos greitai ims žaliuoti ir žydėti. Kodėl, kai taip gražu, sloga aplanko?
2008 kovo 25
Praėjusiame „Sveiko žmogaus“ numeryje minėtame Kauno jogos studijos seminare buvo kalbama ir apie jogos pratimų naudą sąnarių skausmo profilaktikai. Patirtimi dalijosi 2-osios klinikinės ligoninės kineziterapeutė Kauno kolegijos medicinos ir socialinių mokslų studijų centro bei Kauno medicinos universiteto kineziterapijos dėstytoja Brigita ZACHOVAJEVIENĖ bei Lietuvos kūno kultūros akademijos kineziterapijos ir sporto medicinos katedros doc. dr. Pavelas ZACHOVAJEVAS.
2008 kovo 25
Niekas taip neriboja ir nesunkina gyvenimo, kaip skausmingas judėjimas.
Didžiąją dalį tokių atvejų sudaro sąnarių skausmai, atsirandantys dėl įvairiausių priežasčių, tokių kaip ligos (artrozė, reumatoidinis poliartritas) ar kitų ligų pasekmės, sunkus fizinis krūvis, sportas ar sužalojimai.
2008 kovo 25
Gripas ir peršalimas. Dvi skirtingos, tačiau ir labai panašios ligos, kartais sukeliančios šiokią tokią sumaištį norint jas atskirti. Dažnai žmogus net ir pats negali atsakyti, kuria iš jų susirgo. Tačiau bet kokiu atveju gydytis reikia, o, kad būtų paprasčiau ir aiškiau tai daryti, siūlome pasinaudoti žemiau pateikiama informacija.
2008 kovo 25
Bet kokia peršalimo liga dažniausiai pasireiškia ir gerklės skausmu, bet ne visada gerklės skausmas – peršalimo požymis. Todėl savigydos metodas ne visada tinkamas. Apie tai, kaip ir dėl ko gali skaudėti gerklę ir ką tokiu atveju daryti, skaitykite toliau.
2008 kovo 25
Kauno jogos studija sausio mėnesį visus besidominčiuosius sukvietė į įdomų seminarą daugeliui aktualia tema „Nugaros skausmai ir joga“. Apie tai, kaip išvengti bei gydyti nugaros skausmą, pasakojo Kauno 2-osios klinikinės ligoninės kineziterapeutė Kauno medicinos universiteto dėstytoja Brigita ZACHOVAJEVIENĖ ir Lietuvos kūno kultūros akademijos Kineziterapijos ir sporto medicinos biomedicinos mokslų doc. dr. Pavelas ZACHOVAJEVAS.
2008 kovo 25
Ausis, nosis, gerklė – kas tarp jų bendro? Tai glaudžiai tarp savęs susijusios anatominės struktūros, todėl neretai viename organe prasidėjusi infekcija dažnai komplikuojasi šalia esančio uždegimu ar plinta toliau. Negydant ar užsitęsus vieno organo uždegimui, infekcija nesunkiai išplinta į gretimus: pvz., pro nosies ertmės venas, sergant sloga (rinitu) – į veidą, sinusus, kaukolės ertmę, ryklę, apatinius kvėpavimo takus; vidurinės ausies uždegimas (otitas) yra nereta nosiaryklės uždegimo komplikacija, tuomet procesas gali plisti į speninę ataugą, vidinę ausį, pažeisti veidinį, klausos nervus, smegenų dangalus. Skatinantys veiksniai: bendras ir vietinis organizmo peršalimas (rankų, kojų), padidėjusi oro drėgmė, alergija, lėtinės ligos (cukrinis diabetas ir kt.), rūkymas, imuniteto susilpnėjimas.
2008 kovo 25
Sausas ir drėgnas kosulys skiriasi ne tik savo simptomais, bet ir gydymo metodais. Drėgnas kosulys yra produktyvus, todėl pagrindinis gydymas – skatinti atsikosėjimą. Sausas ir drėgnas kosulys skiriasi, todėl ir vaistai nuo kosulio turi būti atitinkamai parenkami. Apie drėgną kosulį ir jo gydymą kalbame su bendrosios praktikos gydytoju MINDAUGU RUBIKU.
2008 kovo 25
Žmogaus imuninę sistemą stiprina daugelis vaistingųjų augalų, tačiau valgomasis česnakas ir svogūnas ypač aktyvina natūralius imuninius procesus ir saugo nuo peršalimo ligų. Šiuose augaluose esančios veikliosios medžiagos turi labai daug gydomųjų savybių.
2008 kovo 25
Nuo seno kosuliui slopinti vartojamos augalinės medžiagos. Jose esančios gleivės arba dėl veikliųjų medžiagų poveikio išsiskyręs sekretas padengia burnos, gerklės gleivinę ir sumažina jos dirglumą, ramina sausą varginantį kosulį. Žinoma, kad vaistinių augalų mišiniai kompleksiškai veikia žmogaus organizmą, o racionaliai suderinti vaistiniai augalai gali sustiprinti gydomąjį veikimą, sumažinti nepageidaujamas reakcijas.
2008 kovo 25
Žiemą, atšalus orams, daug dažniau sergama viršutinių (ypač vaikams) bei apatinių kvėpavimo takų infekcijomis, kurių vienas dažniausių simptomų yra kosulys. Jis yra apsauginis mechanizmas, šalinantis bronchų sekretą ir įkvėptas daleles iš kvėpavimo takų.
2008 kovo 25
Žiema peržengė slenkstį, o kartu su ja – nekviestas, bet dažnas svečias, kurio taip nelaukiama…

Kosulys – staigus oro išvarymas iš plaučių, paprastai „skirtas“ kvėpavimo takams nuo gleivių, skysčių ar kitų medžiagų išvalyti.
2008 kovo 25
Sloga – liga ar tik ligos simptomas? Kas gi sukelia šį nemalonų negalavimą? Kaip jo išvengti? Tai klausimai, į kuriuos atsakymus dažnai tikime žiną, tačiau tik labai retai pasinaudojame turimomis žiniomis ir taip palengviname savo būklę.
Šį rudenį „Sveikas žmogus“ ir vėl nebe pirmą kartą rūpinasi savo skaitytojų sveikata ir primena senas tiesas bei galbūt dar negirdėtas naujoves apie slogą bei jos gydymą.
Konsultuoja Karoliniškių šeimos klinikos šeimos gydytoja Elvyra PAVLIKOVIČ.
2008 kovo 25
Netaisyklinga laikysena – labai dažna nugaros skausmų priežastis. Dėl nuolatinės raumenų įtampos kiekvieną dieną atsiranda didėjantis lėtinis raumenų nuovargis ir skausmas. Daugeliu atvejų jo galima išvengti, tik reikia laikytis kai kurių paprastų taisyklių.
 
1558029131080824
Sveikas žmogus
Rubrikos
Naudinga informacija
Neradote ko ieškote?
Pabandykite pasinaudoti paieška:
© Sveikas žmogus 2016. Visos teisės saugomos