Aktualijos

2008 kovo 25
Bet kokia peršalimo liga dažniausiai pasireiškia ir gerklės skausmu, bet ne visada gerklės skausmas – peršalimo požymis. Todėl savigydos metodas ne visada tinkamas. Apie tai, kaip ir dėl ko gali skaudėti gerklę ir ką tokiu atveju daryti, skaitykite toliau.
2008 kovo 25
Kauno jogos studija sausio mėnesį visus besidominčiuosius sukvietė į įdomų seminarą daugeliui aktualia tema „Nugaros skausmai ir joga“. Apie tai, kaip išvengti bei gydyti nugaros skausmą, pasakojo Kauno 2-osios klinikinės ligoninės kineziterapeutė Kauno medicinos universiteto dėstytoja Brigita ZACHOVAJEVIENĖ ir Lietuvos kūno kultūros akademijos Kineziterapijos ir sporto medicinos biomedicinos mokslų doc. dr. Pavelas ZACHOVAJEVAS.
2008 kovo 25
Ausis, nosis, gerklė – kas tarp jų bendro? Tai glaudžiai tarp savęs susijusios anatominės struktūros, todėl neretai viename organe prasidėjusi infekcija dažnai komplikuojasi šalia esančio uždegimu ar plinta toliau. Negydant ar užsitęsus vieno organo uždegimui, infekcija nesunkiai išplinta į gretimus: pvz., pro nosies ertmės venas, sergant sloga (rinitu) – į veidą, sinusus, kaukolės ertmę, ryklę, apatinius kvėpavimo takus; vidurinės ausies uždegimas (otitas) yra nereta nosiaryklės uždegimo komplikacija, tuomet procesas gali plisti į speninę ataugą, vidinę ausį, pažeisti veidinį, klausos nervus, smegenų dangalus. Skatinantys veiksniai: bendras ir vietinis organizmo peršalimas (rankų, kojų), padidėjusi oro drėgmė, alergija, lėtinės ligos (cukrinis diabetas ir kt.), rūkymas, imuniteto susilpnėjimas.
2008 kovo 25
Sausas ir drėgnas kosulys skiriasi ne tik savo simptomais, bet ir gydymo metodais. Drėgnas kosulys yra produktyvus, todėl pagrindinis gydymas – skatinti atsikosėjimą. Sausas ir drėgnas kosulys skiriasi, todėl ir vaistai nuo kosulio turi būti atitinkamai parenkami. Apie drėgną kosulį ir jo gydymą kalbame su bendrosios praktikos gydytoju MINDAUGU RUBIKU.
2008 kovo 25
Žmogaus imuninę sistemą stiprina daugelis vaistingųjų augalų, tačiau valgomasis česnakas ir svogūnas ypač aktyvina natūralius imuninius procesus ir saugo nuo peršalimo ligų. Šiuose augaluose esančios veikliosios medžiagos turi labai daug gydomųjų savybių.
2008 kovo 25
Nuo seno kosuliui slopinti vartojamos augalinės medžiagos. Jose esančios gleivės arba dėl veikliųjų medžiagų poveikio išsiskyręs sekretas padengia burnos, gerklės gleivinę ir sumažina jos dirglumą, ramina sausą varginantį kosulį. Žinoma, kad vaistinių augalų mišiniai kompleksiškai veikia žmogaus organizmą, o racionaliai suderinti vaistiniai augalai gali sustiprinti gydomąjį veikimą, sumažinti nepageidaujamas reakcijas.
2008 kovo 25
Žiemą, atšalus orams, daug dažniau sergama viršutinių (ypač vaikams) bei apatinių kvėpavimo takų infekcijomis, kurių vienas dažniausių simptomų yra kosulys. Jis yra apsauginis mechanizmas, šalinantis bronchų sekretą ir įkvėptas daleles iš kvėpavimo takų.
2008 kovo 25
Žiema peržengė slenkstį, o kartu su ja – nekviestas, bet dažnas svečias, kurio taip nelaukiama…

Kosulys – staigus oro išvarymas iš plaučių, paprastai „skirtas“ kvėpavimo takams nuo gleivių, skysčių ar kitų medžiagų išvalyti.
2008 kovo 25
Sloga – liga ar tik ligos simptomas? Kas gi sukelia šį nemalonų negalavimą? Kaip jo išvengti? Tai klausimai, į kuriuos atsakymus dažnai tikime žiną, tačiau tik labai retai pasinaudojame turimomis žiniomis ir taip palengviname savo būklę.
Šį rudenį „Sveikas žmogus“ ir vėl nebe pirmą kartą rūpinasi savo skaitytojų sveikata ir primena senas tiesas bei galbūt dar negirdėtas naujoves apie slogą bei jos gydymą.
Konsultuoja Karoliniškių šeimos klinikos šeimos gydytoja Elvyra PAVLIKOVIČ.
2008 kovo 25
Netaisyklinga laikysena – labai dažna nugaros skausmų priežastis. Dėl nuolatinės raumenų įtampos kiekvieną dieną atsiranda didėjantis lėtinis raumenų nuovargis ir skausmas. Daugeliu atvejų jo galima išvengti, tik reikia laikytis kai kurių paprastų taisyklių.
2008 kovo 25
Nugara yra puikiai iš kaulų, raumenų, nervų ir kitų minkštųjų audinių sukurta struktūra. Jos atliekama funkcija yra būtina visiems mūsų judesiams. Todėl nugara yra ypatingai jautri sužeidimams ir jos skausmas gali padaryti neįgaliu.
Keturi iš penkių suaugusiųjų patiria bent vieną nugaros skausmo protrūkį per savo gyvenimą. Be to, nugaros skausmas yra viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių apsilankyti pas gydytoją.
2008 kovo 25
Gripas – viena iš seniausių žmonijos ligų, aprašyta dar antikos laikais. Jo sukėlėjas plinta čiaudint ar kosint kartu su mikroskopiniais seilių lašeliais. Kasmet Lietuvoje registruojama bent 2–4 su gripu susijusios mirtys, tačiau realiai jų kur kas daugiau. Pasaulyje kasmet nuo gripo ar jo sukeltų komplikacijų, lėtinių ligų paūmėjimo miršta 500 tūkst. – 1 mln. žmonių.
Ir tai, nepaisant to, kad gripo galima išvengti, ir netgi nelabai sudėtingai – tiesiog laiku pasiskiepijus. Apie tai ir kalbėjomės su Vilniaus universiteto Infekcinių ligų, dermatovenerologijos ir mikrobiologijos klinikos vedėju prof. habil. dr. Arvydu AMBROZAIČIU.
2008 kovo 25
Mūsų stuburui tenka didelis krūvis, ypač ilgai sėdint, dirbant pasilenkus, nešant ir keliant sunkius daiktus, dar blogiau, jei tai darome netaisyklingai. Dažnai 30–40 metų žmonės jau skundžiasi nugaros skausmu, tai yra dažna jaunų žmonių neįgalumo priežastis. Senstant nugaros skausmas vis stiprėja. Stebuklingų priemonių, kurios atnaujintų nuvargintą stuburą nėra, tačiau yra įvairių metodų ir medikamentų, kurie palengvina skausmą, o, jei įprantame taisyklingai sėdėti, stovėti, kelti, nešti daiktus, to skausmo galime niekada nebepatirti, tiesiog pamiršti.
2008 kovo 25
Niekaip nenorėdami susitaikyti su vėsesniais bei drėgnesniais orais, tinkamai savimi nepasirūpiname ir susergame. Tai skatina ir glaudesnis bendravimas, juk visi grįžta į mokyklas ir biurus, o ir viešajame transporte sąlygos oro lašeliniu būdu plintančioms ligoms tiesiog puikios. Ir vienas pirmųjų peršalimo simptomų – gerklės skausmas.
2008 kovo 25
Atrodo, visai neseniai atsisveikinome su vasara, o jau rudens sezono bėdos beužgriūnančios. Kartu su šaltuoju sezonu, kaip kasmet, sulauksime ir gripo. Atšalus orams, jo infekcijai tampame imlesni.
O liga gana pavojinga – gali komplikuotis smegenų dangalų (meningitu), plaučių uždegimu, bronchitu, taip pat vidurinės ausies uždegimu ar sinusitu.
Ką galime padaryti, kad liktume sveiki? Kaip nuo gripo apsisaugoti? Apie tai papasakojo KMUK Infekcinių ligų klinikos vadovas prof. hab. dr. Alvydas LAIŠKONIS.
2008 kovo 25
Varginantys alerginės ligos simptomai – čiaudulys, varvanti nosis, akių peršėjimas – labiausiai erzina tuomet, kai už lango šypsosi saulė. Prasidėjusi augalams pražydus ir pasibaigsianti tik jiems nužydėjus, ji būna labiausiai nepakenčiama kaip tik saulėtomis giedromis dienomis. Apie priemones, galinčias palengvinti šių ligonių gyvenimą, pasakoja Vilniaus universitetinės vaikų ligoninės Pediatrijos centro gydytoja rezidentė pulmonologė-alergologė Indrė BUTIENĖ.
2008 kovo 25
Kosulys - tai refleksinis staigus oro išsiveržimas iš kvėpavimo takų, kurio metu jie išvalomi.
Kosėjimas - įgimtas apsauginis refleksas. Kosėjant iš plaučių ir kvėpavimo takų pašalinami svetimkūniai (skysčių, kieto maisto ar stambesnės dalelės, įkvepiamos su oru). Kartais atkosime bronchų sekretą, kitaip vadinamą skrepliais - tai bronchuose gaminamų gleivių ir senų plaučių ląstelių liekanų mišinys.
2008 kovo 25
Žmogaus skeletą sudaro apie 280 įvairaus dydžio sąnarių, jų harmoningas darbas leidžia nevaržomai judėti. Tačiau yra ir dešimtys reumatinių ligų, galinčių juos pažeisti. Sąnarių ligos aktualios ne tik ilgą amžių nugyvenusiems seneliams – skaudu, bet suserga ir vaikai.
Plačiau apie tai papasakojo Varėnos pirminio sveikatos priežiūros centro bendrosios praktikos gydytojas Ričardas GULBINAS.
2008 kovo 25
VOS ATŠALUS ORAMS, NERETAI PRADEDAMA SKŲSTIS “VARVANČIOMIS” NOSIMIS, GERKLĖS PERŠTĖJIMU, SILPNUMU IR PAKILUSIA TEMPERATŪRA. IŠ PAŽIŪROS NEPAVOJINGI SIMPTOMAI GALI BŪTI KUR KAS RIMTESNI, NEI MUMS ATRODĖ. KAIP GALIMA IŠVENGTI PERŠALIMO LIGŲ IR KĄ DARYTI, JEI JOS“PUOLA”, KALBAMĖS SU DOC. E.RAZGAUSKU IR DOC.A.VINGRU.
2008 kovo 25
Nugaros skausmas vargina daugelį žmonių. Vienas iš svarbiausių pakaušio, kaklo, krūtinės, juosmens, kryžkaulio, dubens, lėtinių skausmų faktorių yra ydingas sėdėjimas. Dėl netaisyklingo sėdėjimo kinta raumenų, kapsulių, raiščių, diskų, kaulų struktūra, todėl kyla skausmas. Taigi būtina pasirūpinti ir savo laikysena. Lygiai kaip rūgštys žaloja dantų emalį ir padeda išsivystyti kariesui, ydinga laikysena žaloja visą judėjimo sistemą, o ypač stuburą ir supančius raumenis.
 
Sveikas žmogus
Rubrikos
Naudinga informacija
Neradote ko ieškote?
Pabandykite pasinaudoti paieška:
© Sveikas žmogus 2015. Visos teisės saugomos