Kova su gerklės skausmu: tinkamai ir laiku

Žvarbėjantys orai neretam primena apie save sloga, kosuliu ar gerklės skausmu. Kaip sako šeimos gydytoja m. dr. Kristina Borkienė, gerklės skausmas nėra liga. Tačiau tai yra pirmas požymis, kad mus užpuolė rudeninis priešas – virusai, bakterijos arba kokios kitos priežastys, kurios pažeidžia gerklės gleivinę. Ir nors gerklės skausmą sukeliančių veiksnių yra daug – įtakos turi ir dideli temperatūros svyravimai, permainingi orai, kondicionieriai, imuninės sistemos silpnumas, kt. priežastys, dažnas iš mūsų jį pajunta rudenį. Taigi pats laikas susirūpinti, ko griebtis jam užklupus.
 

Ignoruoti negalima


Nors gerklės skausmas yra tik simptomas, jo ignoruoti negalima, nes jį sukeliančios priežastys gali virsti sunkesne liga. Gerklės skausmas gali būti skirtingas ir priklauso nuo jį sukėlusios priežasties. Peršalus gerklės skausmą sukelia mikroorganizmai – virusai ir bakterijos. Jie patenka į burną, gerklę ir pažeidžia gleivinę – taip vystosi uždegimas. Gerklę skauda ir tada, kai uždegimas iš nosies išplinta po žiočių lankų gleivinę, užpakalinę nosiaryklės sienelę, tonziles. Kai uždegimas jas apima, smarkiai skauda ryjant. Dažnai kartu būna ir kitų peršalimo ligos simptomų: sloga, temperatūra, bendras silpnumas.
 

Kad simptomas nevirstų rimta liga


Vertėtų žinoti, kad šis uždegimo procesas gali būti keturių stadijų ir ypač svarbu pastebėti pirmąją – kai gerklės dar neskauda, bet juntame kutenimą. Laiku susigriebus ir ėmus gydyti šiuo metu, virusai negalės įsiskverbti giliau, ir bus išvengta sunkesnių pasekmių. Deja, tuo metu dar nesuprantame, kad tai gali būti ligos pradžia, o, tinkamą laiką praleidus arba tiesiog numojus ranka, uždegimas vystosi toliau.
Jei jau atsiranda skausmas, vadinasi, uždegimas pasiekė antrąją stadiją. Tada daugelis puola malšinti skausmą, negalvodami apie tai, kas jį sukėlė. Trečiojoje stadijoje ant gerklės sienelių pasirodo fibrininės apnašos ir/arba pūlinukai, rodantys, bakterijų dalyvavimą procese ir organizmo pasipriešinimą joms.. Ketvirtojoje ligos stadijoje reikalinga ypatinga apsauga, kad liga nebepasikartotų.
Beje, kai skauda gerklę, reikia nepamiršti, kad galime būti viruso nešiotojai, todėl būtina saugoti vaikus, ypač mažesnius, kad neužkrėstume. Beje, jei vyresni vaikai gali pasakyti, kad skauda gerklę, tai suprasti, kad mažyliui skauda gerklytę, nėra taip paprasta. Taigi, jei vaikas nenori valgyti, gerti, nenuryja seilių, jei jos bėga per smakriuką, tai gali būti gerklės skausmo požymiai. Apžiūrint gerklytę, matosi daug baltų apnašų ar taškelių, gerklės šonai atrodo tarsi musmirytės. Šios pūlingos apnašos rodo bakterinę infekciją.
 

Vaistas vaistui nelygu


Suskaudus gerklę, dažnai nežinome, ką rinktis. Esame girdėję, kad gerklės skausmą mažina svogūnų sultys, taip pat juodojo ridiko sulčių ir medaus mišinys, kad reikia vartoti daug vitamino C, vitaminų preparatų. Nakčiai rekomenduojama kojoms padaryti šiltą vonelę su druska ar garstyčiomis ir apsiauti šiltas vilnones kojines. Tačiau nereikėtų griebtis bet ko.
Medikai dabartiniu laiku rekomenduoja gydytis natūraliais produktais, kuriais žmonės gydėsi jau nuo seno. Vienas iš ypač veiksmingų natūralių produktų yra šaltalankių aliejus, kuris nuo seno buvo žinomas Tibeto medicinoje kaip augalas gerklės gleivinei gydyti.
„Tibeto medicinoje šaltalankio uogos, išspaudos iš uogų ir lapų buvo naudojamos kaip regeneruojamasis vaistas, kaip vaistas nuo uždegimo. Šiandien jau yra nustatyta, kad šaltalankio aliejuje yra net 8 vitaminai, 24 mikroelementai ir 18 aminorūgščių, kurios ir padaro tą pagrindinį darbą – slopina uždegimą, pagerina žaizdų regeneraciją, uždaro bakterijas ir virusus į tam tikrus apvalkalėlius, neleidžia jiems daugintis ir taip pagerina mūsų savijautą,“ – sako šeimos gydytoja m. dr. Kristina Borkienė.
Kitas labai veiksmingas natūralus produktas yra ir medetkos. Jos jau seniai žinomos romėnų medicinoje, jų veiksmingumą rodo ir mūsų senolių patirtis – nuo seno ir lietuviai šį augalą žinojo kaip priemonę nuo uždegimo ir kaip pasižymintį nuskausminamuoju poveikiu. Medicinos tikslais naudojami tik medetkų žiedai ir jų nuovirai. „Šiuolaikinės medicinos nustatyta, kad medetkų užpilas ar antpilas yra tinkami įvairiai dezinfekcijai, gerklės žaizdoms, opoms, gingivitui gydyti. Taip pat jis vartojamas ir kitose medicinos srityse, ne vien tik atsiradus viršutinių kvėpavimo takų pažeidimams ar sutrikus virškinamajai sistemai,“ – pastebi šeimos gydytoja.
 

Veiksmingas derinys


Deja, šiandien jau turbūt mažai kas žino, kaip atrodo šaltalankis ar medetka, jau nekalbant apie laiko stoką tokių dalykų rinkimui, džiovinimui, ruošimui. Čia mums gali padėti susipynusi senolių išmintis ir šiuolaikinė medicina – dabar yra sukurta produktų, kuriuos labai patogu vartoti, galima turėti su savimi, nereikia plikyti arbatų ar darytis antpilo, galima pavartoti bet kur ir bet kada prireikus.
„O svarbiausia tai, kad tie du senolių labai žinomi produktai sudėti į vieną,“ – pastebi šeimos gydytoja m. dr. K. Borkienė, kalbėdama apie vieną tokių veiksmingų preparatų Faringo Spray.
Faringo Spray yra puiki priemonė užkirsti kelią uždegimo vystymuisi pirmojoje ligos stadijoje, t.y. kai jis tik prasideda. Šis natūralus šaltalankių ir medetkų aliejaus pagrindo gerklės purškalas kovoja su uždegimu ir naikina bakterijas. Patogiu dozatoriumi (sukamas bet kuriuo kampu) yra puikiai pasiekiamas uždegimo židinys. Faringo Spray iš karto drėkina gerklės gleivinę, sumažina diskomfortą ir užkerta kelią bakterijų dauginimuisi. Laiku pradėjus vartoti Faringo Spray, liga gali būti sustabdyta pirmajame etape. Tačiau šis preparatas labai tinka bet kokioje uždegimo stadijoje. Net ir laiku nesusizgribus, praleidus pirmuosius požymius, kai uždegimas ima plisti, šis preparatas taip pat veiksmingai padeda, kadangi šaltalankių aliejus stiprina imunitetą, skatina regeneracijos procesus ir pažeistos gleivinės gijimą, apsaugo nuo naujų infekcijų.
Užpuolus gerklės skausmui, žmonės dažnai perka įvairias pastiles, tabletes, kurios esą per trumpą laiką sumažina diskomfortą. Tiesą sakant, tokios priemonės beveik neveiksmingos. Be to, jas galima vartoti tik kas 4–6 val., o ne po daug vienu metu, kaip esame įpratę. Vaikams iki 6-erių metų jų duoti apskritai negalima.
Preparatas Faringo Spray neturi amžiaus apribojimų, t.y. jį gali vartoti ir vaikai bei vyresnio amžiaus žmonės, kurie dažniau serga viršutinių kvėpavimo takų ligomis.
Jame nėra dujų, tai 100 proc. natūralus preparatas. Dėl aliejinio pagrindo jis yra tinkamas net sergantiesiems astma ir vaikams nuo dvejų metų. Be to, preparatą labai paprasta vartoti – visais atvejais, kada prireikia, tiesiog papurkšti į gerklę.
 

Gelbsti ne tik peršalus


Taigi, suskaudus gerklei, ieškokite natūralaus purškalo gerklei Faringo Spray. Preparato galite įsigyti visose vaistinėse.
Purškalas Faringo spray dėl jame esančio šaltalankio savybių naikina bakterijas ir slopina skausmą, stabdo tolimesnį infekcijos plitimą, mažina pabrinkimą ir perštėjimą, stimuliuoja imunitetą. Dėl jame esančių medetkų savybių Faringo Spray lengvina rijimą, turi antialerginį poveikį,padeda stimuliuoti gleivinės gijimą.
Beje, šį preparatą, kaip profilaktinę priemonę balso stygoms nuraminti, šiandien vartoja daugybė žmonių, kurie dirba balso stygų įtampos reikalaujantį darbą – pavyzdžiui, operos solistai, mokytojai, aktoriai, diktoriai.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai