Kasdieniniai produktai - puikūs vaistai nuo peršalimo

Žmogaus imuninę sistemą stiprina daugelis vaistingųjų augalų, tačiau valgomasis česnakas ir svogūnas ypač aktyvina natūralius imuninius procesus ir saugo nuo peršalimo ligų. Šiuose augaluose esančios veikliosios medžiagos turi labai daug gydomųjų savybių.
 

Vaistinės augalų savybės


Jau seniausiose medicinos knygose gausu žinių apie česnakų ir svogūnų gydomąsias savybes. Valgomasis česnakas (lot. Allium sativum) turi daug angliavandenių, azotinių medžiagų, baltymų, eterinių aliejų, fitoncidų, sudarytų iš lakiųjų medžiagų, fitosferino, glikozido alijino, riebalų, vitaminų A, B, C, PP, geležies, fosforo, kalio, kalcio, natrio. Iš česnako išskirtas antibiotikas alicinas naikina bakterijas. Alicinas česnake susidaro iš alijino, blogai vandenyje tirpstančio aliejinio skysčio, turinčio specifinį kvapą. Naujausioje literatūroje nurodoma, kad valgomasis svogūnas (lot. Allium cepa) labiau už kitas daržoves pripildytas sieros. Taip pat turi daug fosforo, kalcio, įvairių kitų mineralinių medžiagų, eterinių aliejų, organinių rūgščių, vitaminų, ypač vitamino C. Šių daržovių stiprų poveikį nulemia fitoncidai – medžiaga, pasižyminti antimikrobinėmis ir grybelį veikiančiomis savybėms bei turinti antitoksinių ir regeneruojamųjų savybių. Tiek česnakas, tiek svogūnas turi baktericidinių dalelių, todėl pasitelkiami kaip dezinfekuojamoji priemonė. Antibiotiko savybėmis pasižyminčios daržovės puikiai saugo nuo peršalimo ligų.
 

Gali apsaugoti nuo peršalimo ligų


Česnakas ir svogūnas minimas jau Biblijoje, indų šventraščiuose, senovės romėnų medicinos literatūroje. Garsusis arabų gydytojas Ibn Sina, žinomas kaip Avicena, siūlė valgyti česnaką profilaktiškai nuo visų ligų. Šių šalių žmonės jais nuo seno gydydavo infekcines ligas. Tai puiki profilaktinė priemonė nuo įvairių infekcinių ir virusinių ligų.
Sergant peršalimo ligomis, plaučių uždegimu, bronchitu, padeda česnako inhaliacijos, o taip pat su sviestu, taukais ar medumi sumaišyta česnakų tyrelė, kuria įtrinama krūtinė ar pėdos. Sergant gripu tinka pakvėpuoti trinto česnako garais, tokiu būdu į nosį pakliuvę fitoncidai gydo gripą, anginą, ūminio kvėpavimo takų katarus, pūlinius procesus, vykstančius plaučiuose, pūlingus ausies ir akių gleivinės uždegimus. Kelias minutes kramtomas česnakas užmuša visas bakterijas, esančias burnos ertmėje, taip gydydamas burnos ertmės uždegimus.
Svogūnas vartojamas nuo peršalimo ligų, kosulio, dusulio, krūtinės skausmų, ausų skausmo. Svieste kepto svogūno tyrelės arba piene virto svogūno kompresai dedami esant gerklės, kaklo skausmams, bronchitui. Šviežio svogūno tyrelė arba sultys gydo ausų uždegimus, pūliuojančias žaizdas, nušalimus. Veikia kaip žaizdų gijimą stimuliuojanti priemonė. Svogūnų gydomosios savybės labai panašios į česnakų, tik šiek tiek silpnesnės. Todėl jais dažniau gydomi vaikai, senyvo amžiaus žmonės ir tie ligoniai, kuriems nepatinka česnakų kvapas.


Liaudies medicinos atstovai mano, kad, neturint vaistų, česnakais ir svogūnais galima gydyti visas ligas, tačiau nereikėtų pamiršti, kad nuo šių daržovių atsiranda specifinis burnos ir kūno kvapas, o dideli jų kiekiai gali paskatinti virškinamojo trakto negalavimus, pykinimą ir vidurių pūtimą. Jeigu jaučiate, kad šios daržovės pernelyg dirgina skrandį, siūloma valgyti porus, kurie taip pat saugo nuo peršalimo ligų ir padeda atsikosėti sergant bronchitu.
 

Liaudies medicina


Peršalimui gydyti
Peršalus galima išmėginti česnako įtrynimus. Reikia trupučio žąsų taukų, 1 šaukštelio sausų garstyčių miltelių ir 3–4 tarkuotų smulkia trintuve česnako skiltelių. Viską sumaišyti ir įlašinti keletą lašų mėtų nuoviro. Mišiniu įtrinti kaklą ir krūtinę, aprišti vilnoniu šaliku ar skarele. Taip pat patariama smulkiai sutarkuoti 2 skilteles česnako, sumaišyti su 2 šaukšteliais garstyčių miltelių ir trupučiu vandens. Šia mase ištepti pėdas ir būtinai užsimauti vilnones kojines. Šią procedūrą atlikti nakčiai, o rytą nuplauti kojas.
Gydomasis svogūnų pienelis skirtas mažiems vaikams bei kūdikį krūtimi maitinančioms mamoms. Jis ramina, šildo, maitina, naikina bakterijas ir padeda atsikosėti. Gydomasis pienelis skirtas tik sergantiems mažyliams, kasdien jo vartoti nerekomenduojama. Svogūno galvutė užpilama pienu ir 20 minučių pavirinama sandariai uždengtame inde. Nuoviras perkošiamas ir laikomas šaldytuve. Moteris, maitinanti kūdikį krūties pienu, gali jo gerti kiek panorėjusi. Vyresniems negu 6 mėnesių vaikams galima duoti po 1 šaukštelį 3–6 kartus per dieną. Galima pieneliu įtrinti sergančio kūdikio krūtinėlę ir kojeles.
Svogūnų vynas rekomenduojamas, norint sustiprinti imuninę sistemą. Į stiklainį suberti 200 g smulkiai supjaustytų svogūnų, pridėti 100 g medaus, įpilti pusę litro ar šiek tiek daugiau baltojo vyno, viską gerai sumaišyti, uždaryti ir palikti kelioms paroms tamsioje vietoje kambario temperatūroje. Paskui perkošti ir gerti po 3–4 šaukštelius per dieną.
Svogūnų sultys, sumaišytos per pusę su alyvų aliejumi, gydo neįsisenėjusį kosulį, tinka vaikams. Česnakų sultys dažniausiai sumaišomos su citrina, taip pat tinka kosuliui ir užkimimui gydyti.
 

Įdomu


Dėl daržovės struktūros (ratas rate) svogūnas senovės egiptiečiams simbolizavo amžiną gyvenimą. Senovės egiptiečiai tikėjo, kad svogūnas – tai „šventasis augalas“, todėl juo vaišindavo vergus, kad šie noriau dirbtų ir būtų apsaugoti nuo ligų.
Senovės graikai svogūnus naudojo olimpiečių sveikatai stiprinti: prieš varžybas sportininkai jų valgydavo, gerdavo jų sultis, trindavo jais sąnarius.
Indijoje svogūnas dar VI a. prieš mūsų erą minimas medicininiame traktate kaip puikus vaistas virškinimui, širdžiai, akims ir sąnariams gydyti.
Drąsesni buvo germanai. Jie greitai įsitikino, kad svogūnai – valgomi ir teikia drąsos, energijos, žvalumo. Girdami drąsius karius, lygindavo juos su svogūnais, ir kaip šlovės ženklą įteikdavo žydinčių svogūnų puokštę. Tai buvo brangus augalas. Kryžiaus žygių metu už kelias svogūnų galvutes kryžiuočiai išpirkdavo į nelaisvę patekusį karį.
Viduramžių riteriai, susiruošę į žygius, ant kaklo pasikabindavo ir svogūną – kaip talismaną, kad žygis būtų sėkmingas, nenužiūrėtų bloga akis, nesužeistų priešo strėlė ar kardas.
Apie česnaką kuriamos legendos. Jam priskiriamos antgamtinės savybės: manyta, kad jis apsaugo nuo vampyrų, o jaunavedžiai, vestuvių išvakarėse išgėrę česnako su pienu, yra pasirengę išgyventi bendro gyvenimo vargus ir džiaugsmus.
Kinijoje česnakas yra laikomas tarsi brangenybė tarp daržovių – garbinamas tiek dėl savo vaistinių, tiek dėl prieskoninių savybių.
Romoje česnakai buvo renkami ir naudojami nudegimams nuo saulės gydyti ir gerklės skausmui malšinti.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

hei
2011-01-26 18:59
NESAMONĖ
svogunas
2010-11-23 10:37
svogunas geriausias dalykas gydyti pagirias :) pavalgai kokio nors maisto, prikandant galvute svoguno ir skrandis atsigauna, akyse prasvieseja. na zinoma kvapas nekoks suvalgius galvute svoguno, bet efektas garantuotas :)
na ir siaip skanus tiek cesnakas, tiek svogunas.
i sveikata! :)
snaige
2007-12-12 15:44
mane jau 1metus kankina furunkulai i r niuo ju niekaip neissigydau man9metai
Vaidas
2007-05-28 11:25
Sveiki.Jau 30 metų mane kamuoja civilizacijos rykštė šienligė.Kas susidūrė su šia liga,tiems komentarai nereikalingi,kitiems pasakysiu-vėžys pribaigia greitai,alergija naikina tave visą gyvenimą.Aplankiau daugybę tradicinės medicinos įstaigų,visur atsakymas buvo vienas-išaugsi arba turėsi su šia liga pereiti į geresnės kokybės formą bronchinę astmą.Viskas labai paprasta normalūs vaistai neišrasti, o tie cheminiai preparatai,kurie parduodami vaistinėse slopins ligą tam tikrą laiką.(1 tabletė -apie 15 valandų santykinos ramybės). Kai nebeliko kur dėtis pagalbos kreipiausi į medikus homeopatus.Norite tikėkite norite ne,bet jau patį pirmą mėnesį liga pasitraukė.Šiandien aš negaliu patikėti tuo stebuklu kuris įvyko,nes nebežinau kas yra alerginė sloga,baisus nesustojantis čiaudulys,dusulio priepoliai ir kt.Šiandien aš gyvenu normalų žmogaus gyvenimą. paklausite,o kas padėjo-atsakymas šiame straipsnyje,detalesnis pas homeopatus.Visiems sėkmes ir sveikatos.
Marina
2007-03-10 13:26
Kas del nudegimu...taigi kiekvieno zmogaus oda ir organizmas skirtingas. Reikia atidziai ziureti, kas tinka, kas ne. Taip pat ir alergija, vieni produktai vienam sukelia, o kitam - ne.
Vita
2007-03-10 13:17
Lina, tai gal jautei, kad kaklas dega? Ar taip jau nieko nejautei, jei II laipsnio nudegimas. Beje, ar visus taip ingridientus sudejai? As isbandziau ir man jokiu nudegimu nebuvo:)Beje, kaip galima kesti tokius skausmus, kai degina, reikejo nusiimti.
Lina
2007-03-02 13:39
Aš išbandžiau česnako kompresą kaklui per naktį (nuo gerklės skausmo), to pasekoje iš ryto - II ar net III laipsnio kaklo odos nudegimas: prisidengus kaklą skarele teks vaikščioti net pusmetį, o jei žaizdos supūliuos, pasak gydytojos gali likti randai. Kaklas atrodo klaikiai(didelės raudonai violetinės dėmės, pūslės), todėl matyti, kad straipsnio autorius pats patarimų neišbandė. Žinau ir daugiau nukentėjusių nuo česnako kompresų žmonių. O kas būtų, jei dar būčiau sumaišius česnaką su garstyčių milteliais, kaip parašyta straipsnyje? Baisu net pagalvoti.
Jurga
2007-02-24 14:41
Lina, parasykit nors kelis receptus , kaip česnako pagalba gydyti sąnariu artroze?
Rasele
2007-02-19 11:43
Idomu...Cesnakus tai labai megstu, o svogunai tai tfu tfu..., Bet tikrai sutinku, kad naturalus produktai zymiai geriau gydo, nei medikamentai. Pati issigydziau votis svogunais, nors gydytoja ir sake: ”Neprisigalvok cia nesamoniu!”
Lina
2007-02-18 13:05
O mes visada vartojame ir svogunus ir cesnakus.Visus receptus kaupiame, tikrai padeda.Geriausi vaistai!
nata
2007-02-05 12:23
sutinku, straipsnis neblogas, bet nelabai tikiu, kad siais laikais kai organizmai prikimsti ivairiausiu chemiju, kad padetu dar tokie dalykai kaip svogunai ir cesnakai
FILOMENA
2007-02-04 14:34
STRAIPSNIS GERAS.TI GANA MAZAI RECEPTU
BIRUTĖ
2007-02-03 19:50
manau gavau daug naudingos informacijos apie nemokamus vaistus
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai